Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Oszustwo
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
birken
Witam
W związku z faktem, iż p. Sijawusz Pur Rahnama rozpoczął zbiórkę pieniędzy na nowy serwer dla platformy konnekt.info, finansowanie powstania wersji 0.7 aplikacji Konnekt oraz szeroko pojęty rozwój platformy konnekt.info, po czym na czas dłuższy niż 3 miesiące zaniechał jakichkolwiek wypowiedzi na temat rozwoju współfinansowanego przez forumowiczów projektu (co oznaczać może prawdopodobny brak kontynuowania pracy nad projektem) informuję, iż nastąpiło podejrzenie popełnienia przestępstwa zgodnie z art. 286 par. 1 kodeksu karnego, który mówi: „Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.
StRuGi
: - D
kzzz
Napisz to mu, może się ruszy biggrin.gif
Dexterxx
Kto tu zna winapi? Weźcie zróbcie projekt na sourceforge i piszemy nowego konnekta!
Keleos
Możecie sobie na prawo i lewo artykułami sadzić, ale czy ktokolwiek przeczytał info o zbiórce, zanim zaczął się paragrafów doszukiwać?

QUOTE
(Zrzuta na) nowy serwer:
(tutaj zaczyna się prośba o wsparcie)

aby zrealizować zamierzone plany, zdecydowaliśmy się wykupić dedykowany serwer, który jak się możecie domyślać tanim nie jest.
dokładniej rzecz biorąc wyniesie nas on 50 euro miesięcznie (+ kolejne 100 - tak, również euro - za setup).

od siebie dodam, że jest to (dla mnie) kwota niemała i nawet podzielona na kilka osób przeliczy się na realne, extra godziny pracy które będę musiał poświęcić aby móc w ogolę partycypować w tym przedsięwzięciu, mimo to ciągle uważam, iż warto i nie mam nic przeciwko temu smile.gif

jednakże, jeżeli zależy wam na przyspieszeniu biegu wydarzeń, możecie zrobić w to najprostszy znany sposób, mianowicie: rzucając na tacę talara czy dwa ;>
równanie w tym wypadku jest proste: więcej talarów = mniej pracy = więcej czasu dla K.
zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na opłacenie serwera na najbliższe lata.


Serwer jest, setup dokonany, a o tym czy w najbliższych latach będzie opłacany z pieniędzy "darczyńców" to się dowiemy za kilka lat... wszystko w jak najlepszym porządku, nikt nie obiecał, że jak zapłacicie, to cudownie Konnekt powstanie w mgnieniu oka. Info głosiło, ze przyspieszy się rozwój K... no więc zamiast X lat poczekacie X-lat odjąć 24 godziny... bo nikt nie mówił o ile szybciej się posuną prace - nie został podany żaden przelicznik.

Enjoy...
adrian_007
QUOTE
jednakże, jeżeli zależy wam na przyspieszeniu biegu wydarzeń


QUOTE
za pomocą wprowadzenia jej w błąd


jest JAKIKOLWIEK bieg wydarzen? nie, czyli jest wprowadzenie w blad. tyle w temacie...

chociaz nie placilem na serwer, dobrze, ze ktos sie tym w koncu zaja...
Keleos
ale jakie zajął? Gość znalazł gdzieś artykuł, na podstawie którego nikt Siji nie zrobi... no bądźmy poważni.
adrian_007
czy nic nie zrobi - zobaczymy. ale dobrze, ze ktos w ogole zareagowal na taka przycinke....
dsc
hahaha sija juz nie musi krasc batonów ze sklepu, teraz robi zbiorki na forum ;D
joj_sport
kolejny niekonczacy sie, przelewajacy wode temat. Najdziwniejszy jest fakt, ze rozpoczynaja go osoby, ktore nie maja NIC wspolnego z nim :|
Keleo dobrze mowi - kto chcial to zaplacil i nie moze miec teraz pretensji, bo nikt go do tego nie zmusil. Z tych pieniedzy oplacany jest Serwer.
Z reszta, wielu darczyncow uwaza slusznie, ze zrobili swoj "wklad" w konnekta za kilkuletnie uzywanie!
Nie chce Siji bronic, ale jak napisal, tak zrobil, pieniadze zasilaja Serwer K poki co.

PS: a gdzie nasz ulubiony Troll ?
stranded
To była zwykła darowizna, nie podchodzi pod żadne polskie paragrafy, a coś o tym wiem.
Keleos
Bandit - zobowiązania? Pamiętaj o obietnicach przedwyborczych... obiecują inwestycje za miliardy złotych, których nie ma... czy kiedykolwiek kogokolwiek rozliczyli za nie na podstawie jakiegoś paragrafu?

Nie dostał nikt na piśmie od Siji, ze za jego pieniądze zrobi to i to, więc może sobie pobiegać... Obietnice słowne, zwłaszcza przez internet, nie mają żadnych wartości urzędowych...
stranded
Pieniądze zostały przekazane dobrowolnie. Prawnie wszystko OK.

Gorzej z wizerunkiem pana sija
dejko
QUOTE
czy kiedykolwiek kogokolwiek rozliczyli

Tak, np. Lecha Wałęsę.
Obiecał on przed wyborami prezydenckimi w 1990 roku, ze da 100 mln zł każdemu kto na niego zagłosuje. W drugiej połowie lat 90, ktoś podał go za to do sądu, w jakiś sposób udowodnił, ze na niego zagłosował i sprawę wygrał.

Nie pamiętam szczegółów, w necie tez niewiele można znaleźć, ale swojego czasu to była niezła afera.

Zresztą obietnica to co innego niż zobowiązanie.
Owsiak organizuje WOŚP zbiera kasę i zobowiązuje się ją przekazać na odpowiednie oprzyrządowanie.
Rydzyk zbierał pieniądze które zobowiązał się przeznaczyć na ratowanie Stoczni Gdańskiej.

W tym drugim przypadku też go nikt nie rozliczył, bo ofiary nie mają zamiaru sie niczego domagać.
Siji od strony prawnej nic nie grozi. Napisał przecież wyraźnie, ze zbiórka jest na nowy serwer, który ma pomóc w realizacji planów, a także w jakiś sposób przyczynić się do przyśpieszenia biegu wydarzeń.

Czyli zobowiązał się do wykupienia za wpłacone pieniądze miejsca na serwerze. Do tego obiecał (a i to pośrednio) przyśpieszenie prac na projektem.

Za obietnice to jeszcze w tym kraju się specjalnie nie karze (chyba, że to specyficzna forma obietnicy)... równie dobrze można by karać z urzędu wszystkich rozwodników, bo przecież ci obiecali trwać w związku do śmierci.

Sija co najwyżej może stracić twarz (nie dosłownie). Jak się coś obiecuje, to nie po to, żeby się bez zdania racji z obietnicy wycofać (tym bardziej, jeśli tyczy się to wkładów pieniężnych). Chyba nie po to każdy słał kasę, aby utrzymać forum, na którym powstają 3 posty dziennie. Każdy liczył, że prace zostaną przyśpieszone, a ten sobie olał.
Podobnie Hao, który twierdził, ze "coś się gotuje" a naprawdę projekt leżał i kwiczał.

Zastanawiam się, czy serwer służy tylko forum, czy może jakiejś działalności zarobkowej Siji a napaleni userzy Konnekta potrzebni są tylko jako krowa dojna.

W każdym razie na dzień dzisiejszy, każdy ma pretensje o obecny stan, oprócz samych poszkodowanych.

Nie prawda jest, ze kazdy wplacil dobrowolnie, wiec to jego wina. Pożyczki w Providencie też bierze się dobrowolnie, podobnie pożyczki w systemie argentyńskim, a jednak takim osobom świadczona jest pomoc prawna.
Poszkodowani, mogliby próbować domagać się od Siji zwrotu wpłaty, ale pewnie tego nie zrobią, bo przyznanie sie do tego, ze zostali wycyckani, jest dla nich więcej warte niż 10 czy 20zl.
W dodatku masowe żądania zwrotu gotówki jednoznacznie świadczyłyby o definitywnej śmierci projektu. A to dla większości "darczyńców" gorsze niż sąd ostateczny, dlatego wolą wierzyć, że wszystko jest OK
Keleos
Dejko - w tym momencie to bajki piszesz trochu. Chcesz powiedzieć, że jak mi kolega pożyczy (czyli dobrowolnie odda) 10zł, a ja mu nie oddam, to może mnie zaskarżyć i jakaś firma pomoże mu odzyskać te pieniądze?

Sija nie jest żadną działalnością zarejestrowaną, a osób prywatnych z datków się nie rozlicza. Ktoś chciał mu na konto przelać to przelał. Mogłoby to być nawet i milion złotych - żaden prawnik czy firma nie była by w stanie tych pieniędzy odzyskać, jeśli Sija nie podpisał się nigdzie (podpis elektroniczny chociażby - na pewnie nie sygnaturka...).

Żeby jakiekolwiek zobowiązania miały moc prawną, to Sija musiałby zarejestrować działalność lub podpisać się na na obustronnym porozumieniu.

Podam Ci numer mojego konta w banku, na które jeśli chcesz to przelej 1000zł, a ja Ci obiecam, że wzrost gospodarczy w Polsce wzrośnie dwukrotnie do końca tygodnia. Jak się tak nie stanie to próbuj odzyskać pieniądze... powodzenia.
dejko
QUOTE
to może mnie zaskarżyć i jakaś firma pomoże mu odzyskać te pieniądze?

Słyszałeś o sprawie Adrianny Biedrzyckiej? Jej znajomi, dobrowolnie przekazali jej określone kwoty pieniędzy, które jej mąż miał zainwestować w taki sposób, że miało to przynieść im zyski. Co stało sie dalej to już sam poczytaj.

Niedawno mój znajomy dobrowolnie wyzbył się kwoty 100 zł na rzecz 2 panów o nieco rozbudowanych gabarytach, skąpych fryzurach, ubranych w spodnie bawełniane. Obiecali, ze jak im da, to ci nie wybiją mu zębów. Przyznam, ze obietnicy dotrzymali...
Nie wiem, czy poszedł z tym na policję, ale jesli poszedł, to zgodnie z Twoim rozumowaniem nic mu się nie należy.
1. Pieniądze przekazał dobrowolnie.
2. Obietnica została spełniona!
Wiec chyba nie ma problemu...

Poza tym, przecież mówię, że Siji nic nie można zrobić, to do czego się zobowiązał - to wykonał. Ew. można by zażądać zwrotu... w końcu jak dobrowolnie coś dałem, to chyba dobrowolnie może mi to ktoś oddać (o ile nie zostało to zainwestowane). Nie wiem co powiedziałby na to prawnik, ale chyba wpis na forum + konto wystarczy do jakichś działań... nie wiem, nie wnikam. Ani ja nie jestem prawnikiem ani Ty wiec rozstrzygnąć tutaj tego nie damy rady.

Ja mam dość skuteczny sposób na egzekucję długów od osób którym coś pożyczyłem a one nie kwapią się do oddania - z pominięciem oczywiście prawników, policji itp. Do tego mam prostą zasadę... płace za oprogramowanie komercyjne, nie płacę za oprogramowanie freeware. Wspieram tylko to, co przynosi widoczne korzyści i w większości przypadków tylko wtedy, gdy mam na to jakiś wpływ.
Dzięki temu wszystkiemu nie mam problemów z Rydzykami, Sijami, Wałęsami, Providentami ani Żebrakami.
Keleos
QUOTE
Dzięki temu wszystkiemu nie mam problemów z Rydzykami, Sijami, Wałęsami, Providentami ani Żebrakami.


Zapomniałeś o panach w bawełnianych spodniach ; )

Porównywanie dobrowolnej zrzutki do zastraszania śmieszy, więc proponuję porzucić temat. A jak chcesz się bawić w szczegóły, to niestety, ale 99% panów w bawełnianych spodniach nie spotka żadna kara - jeśli gość oddał pieniądze bez szemrania i nie stała mu się krzywda (brak obdukcji). Uwierz mi, znam się akurat na tym ; )

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.