Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: ip z konnekta za routerem
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
michal1972
Czy jest możliwość poznania ip moich kontaktów jeśli są za routerem ? wyświetla sie tylko ich ip z sieci wewnętrznej.
WRON3k
nie zpingujesz kogoś kto jest za ruterem
grzecisz
Heh... tylko że każdy jest za "jakimś" routerem wink.gif

Chodzi Wam jednak prawdopodobnie o NAT tongue.gif Czyli translację adresów sieciowych (w przypadku sieci z adresami prywatnymi). Teoretycznie można użyć funkcji DMZ na routerach (coraz częściej spotykanej) albo zrobić forwarding portu na którym działa wykrywanie IP (bodajże jest to 1550 dla kTransferu). Głowy nie dam że to zadziała, powinno ale zależy od routera..

W każdym razie wymagałoby to interwencji ze strony osoby, którą chcemy "sprawdzić", więc prawdopodobnie mija się z celem... Zależy jeszcze do czego komu to potrzebne..
michal1972
Potrzebne jest mi do zdalnego zarządzania komputerami w neo jest zmienne ip, port 1550 przeforwardowałem ale dalej pokazuje sie ip z wewnętrznej sieci. Jakiś czas temu widziałem publiczne ip ale chyba od 2 tygodni tylko wewnętrzne czy serwery gg coś pozmieniały ?
Brtk
Sprawdź czy po przesłaniu jakiegoś pliku nie pojawi się dobry numer.
ciolo
QUOTE
Potrzebne jest mi do zdalnego zarządzania komputerami w neo jest zmienne ip [...]


Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi, chcesz zarządzać zdalnie komputerami. To po co ci adresy IP kontaktów z listy gg? Po prostu sprawdź na danym komputerze jaki jest przypisany adres IP (pewnie przez DHCP). Sprawdź adres bramy (to będzie ten zewnętrzny adres IP) i przekieruj porty.
michal1972
QUOTE(ciolo @ 8.08.2008 - 07:21) *

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi, chcesz zarządzać zdalnie komputerami. To po co ci adresy IP kontaktów z listy gg? Po prostu sprawdź na danym komputerze jaki jest przypisany adres IP (pewnie przez DHCP). Sprawdź adres bramy (to będzie ten zewnętrzny adres IP) i przekieruj porty.

Aby zdalnie zarządzać komputerem potrzebne jest jego ip a Neostrada ma zmienne.
Lwiczek
Nie prościej użyć jakiegoś dyndns czy innego no-ip?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.