Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: A mi nie działa :P
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > Kjabber
maestro
Otóż w LANie mojego providera jest m.in. mój główny komputer (10.50.97.75) i mój serwerek (10.50.97.2 oraz 217.97.155.130=moj.one.pl). LAN jest troszkę niedokonfigurowany przez providera - z wewnątrz sieci mam dostęp do serwerka tylko po adresie lokalnym (10.50.97.2). Oczywiście z zewnątrz - tylko po zewnętrznym.

Postawiłem swój serwer jabbera, mogę się z nim połączyć przez PSI, Exodus i JAJC. Konnekt miga tylko raz ikonką (szybko, ciężko to zauważyć), a w konnekt.log jest tyle:

CODE

## [CORE]     * SetConn plug=85 val=0
## [CORE]   --- ConnTimer OFF ---
## [CORE]     -> T=f6
## [CORE]     >> T=f6 <<
## [kJabber]   --- gethostbyname ---
## [kJabber]   --- connecting ---
## [kJabber]   --- connected ---
## [kJabber]   -->> SND [<stream:stream to='] >>--
## [kJabber]   -->> SND [10.50.97.2] >>--
## [kJabber]   -->> SND [' xmlns='jabber:client' xmlns:stream='http://etherx.jabber.org/streams'>] >>--
## [kJabber]   --<< RCV [<?xml version='1.0'?><stream:stream xmlns:stream='http://etherx.jabber.org/streams' id='3FEB9453' xmlns='jabber:client' from='10.50.97.2'>] <<--
## [kJabber]   -->> SND [<iq id='j0' type='get'><query xmlns='jabber:iq:auth'><username>maestro</username></query></iq>] >>--
## [kJabber]   --<< RCV [<stream:error>Disconnected</stream:error></stream:stream>] <<--
## [kJabber]   -->> SND [</stream:stream>] >>--
## [kJabber]      Disconnected
## [kJabber]      Socket Error! e=-1 WSA=10053 SSL=0
## [CORE]     -> T=f6
## [CORE]     >> T=f6 <<
## [kJabber]      Disconnected
## [kJabber]      Disconnected
## [CORE]     -> T=1e
## [CORE]     >> T=1e <<
## [CORE]     * SetConn plug=85 val=1
## [CORE]   --- ConnTimer ON .. in 60000 ms ---
## [kJabber]   --- thread finished ---


Próbowałem wpisywać wszelkie kombinacje moj.one.pl/10.50.97.2 do serwer i serwer JID (najbardziej logiczne IMHO byłoby 10.50.97.2 pod serwer i moj.one.pl pod serwer JID, prawda?) - powyższy zrzut z pliku jest najbardziej "sensowny". W logach serwera mam tylko tyle:

CODE

20031226T02:10:19: [notice] (10.50.97.2): bouncing a routed packet to maestro@10.50.97.2 from 17@c2s/82092D0: Internal Delivery Error


Jakiś pomysł?

--
Aha - nie mam problemu, aby połączyć się Konnektem do jakiegoś innego serwera (typu chrome.pl). Przy minimalnej ilości innych wtyczek jest to samo.
hao
Serwer zwraca błąd strumienia. Ogólnie, jako serwer powinieneś raczej wpisywać jego nazwę URI, zamiast IP...
maestro
Gdyby to było takie łatwe (wpisanie nazwy domenowej pod serwer), to pewnie nie byłoby żadnych problemów. Nie mogę wpisać tam niczego innego prócz "10.50.97.2", "zrob" (nazwa ogłaszana przez sambę), bo tylko pod tymi dwoma adresami mogę się połączyć z serwerkiem.
Serwer JID zostawiam na "moj.one.pl", bo taki mam JID.

Zresztą wpisywałem już wszelkie inne możliwe kombinacje, próbowałem z proxy, itp. Nothing.

Tak jest właśnie w PSI i innych - login="maestro", serwer="moj.one.pl", a dodatkowe pole - "ustaw ręcznie host/port serwera" wskazywało na "10.50.97.2" i wszystko było dobrze. Jeszcze raz - prawie wszystkimi klientami mogę się połączyć z moim serwerkiem. Konnektem mogę się połączyć z prawie wszystkimi serwerkami. Konnekt z serwerkiem w takiej dziwnej sytuacji - nie działa...

Mam czekać na następną wersję, czy nie jest to wystarczająco istotny problem?
Olórin
w lanie komputery też mają nazwy ;p a tak pozatym jak siedzisz na tym samym kompie to wpisz localhost smile.gif
hao
To chyba już wiadomo dlaczego... Gdy wpisujesz adres serwera jako IP, ten nie rozpoznaje strumienia jako skierowanego do "siebie"... Musiałbym dodać opcję, do podawania dodatkowo IP serwera...
maestro
Olórin - próbowałem, wierz mi. Nie siedzę na tym samym, ale próbowałem na każdy możliwy sposób połączyć się z serwerkiem.
Możecie sami spróbować - konto jabberowe test@moj.one.pl, z hasłem "password". IMHO z zewnątrz nie będzie problemu.

hao - byłbym bardzo wdzięczny. Kiedy można liczyć, że to się pojawi? (Z góry dzięki!)
maestro
Spoko, poradziłem sobie. Wpisałem do HOSTS moj.one.pl jako 10.50.97.2 i działa. pzdrwk!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.