Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zasoby
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > Kjabber
Ludwik
Pierwszy raz po prawie roku zainstalowałem konnekta, na zdalnym Windows Server 2003 przez remote desktop. Strasznie fajnie się rozwija (style IE, update, jabber... wszystko smile.gif ). Mam tylko nadzieję, że Hao popracuje nad "zasobami" w jabberze, bo na razie konnekt nie tylko ich nie obsługuje, ale co gorsza dyskryminuje sam siebie.
Konnekt ma ustawiony priorytet zasobu "0", czego nie da się zmienić (dla porównania - PSI ma domyślnie "5"). Więc kiedy jednocześnie miałem włączone PSI pod Linuxem i Konnekta pod Windowsem to:
1. Widoczny był mój status z PSI
2. Gdy ktoś do mnie zagadał to się pojawiało w PSI, nie w konnekcie.
Co gorsza nie było szans na rozmowę przez jabbera Konnekt<=>Konnekt. Przez psi można wybrać z którym zasobem użytkownika chce się rozmawiać (czyli na przykład czy z Konnektem czy z PSI). Natomiast Konnekt zawsze wysyła wiadomości do zasobu o wyższym priorytecie. W PSI (oczywiście w innych klientach też) jeśli ktoś rozpocznie rozmowę to odpowiedzi są wysyłane do tego zasobu z którego ta rozmowa została rozpoczęta. Konnekt to ignoruje i wysyła do zasobu o wyższym priorytecie. Czyli na przykład gdy rozpocząłem rozmowę z konnekta ze znajomym posiadającym PSI to odpowiedzi trafiały do tej rozmowy na moim Konnekcie. Gdy rozpocząłem rozmowę w konnekcie z naszym wspólnym znajomym posiadającym Konnekta - jego odpowiedzi trafiały na moje PSI, zamiast na konnekta.

Oczywiście końcowym rozwiązaniem jest poprawna obsługa zasobów. Ale tymczasowo konnekt mógłby wysyłać priorytet swojego zasobu na przykład jako "5", wtedy wystarczyło by obniżyć priorytet drugiego używanego klienta np. do "4" i konnekt zyskiwał by wyższy Priorytet co pozwalało by na rozmowę przzez niego... z innym konnektem ;]
case
QUOTE(Ludwik)
Mam tylko nadzieję, że Hao popracuje nad \"zasobami\" w jabberze, bo na razie konnekt nie tylko ich nie obsługuje, ale co gorsza dyskryminuje sam siebie.

owszem, obsluguje poprzez konsole XML :wink:
byla o tym mowa na forum [Olórin podawal przyklady kodow xml do zmiany priorytetu, statusu, opisu itp.]

edit:
dokladnie tu ...
Olórin
Zgadza sie Ludwik, gadałem dzisiaj ze Smoku'iemi zaczęliśmy "majstrować" z zasobami smile.gif tragedia :/ dodałem kontakt z ktos@jabber.pl/Konnekt, i dobrze mi wiadomosci wysylalo, ale odbieralo juz w okienku ogólnym (przynajmniej tak mi się wydawalo, bo wtedy konnekt wyleciał ;p), pozatym skonczylo sie na tym ze byly problemy z autoryzacją, musialem wywalic 1 kontakt... wywalam, a tu 2 sie wywalił(synchro do serwera), dodałem jeszcze raz i wreszczie wróciło do normy smile.gif, to trzeba poprawić...

Ustawianie priorytetu też by się przydało, a jestem pewien że to jest kwesia dodania pola w konfiguracji smile.gif
Ludwik
QUOTE(case)
QUOTE(Ludwik)
Mam tylko nadzieję, że Hao popracuje nad \"zasobami\" w jabberze, bo na razie konnekt nie tylko ich nie obsługuje, ale co gorsza dyskryminuje sam siebie.

owszem, obsluguje poprzez konsole XML :wink:
byla o tym mowa na forum [Olórin podawal przyklady kodow xml do zmiany priorytetu, statusu, opisu itp.]


Przez konsolę obsługuje wysyłanie wypowiedzi do określonego zasobu? To chyba tylko jeśli całe wiadomości wysyłasz przez konsolę w XMLu. Ale do tego zupełnie nie jest potrzebny konnekt, wystarczy połączyć się przez jakiegoś klienta telnetu ;]
case
QUOTE(Ludwik)
Przez konsolę obsługuje wysyłanie wypowiedzi do określonego zasobu?

mialem raczej na mysli zmiane priorytetu... wtedy wiadomosci powinny juz trafiac do konnekta [o ile bedzie mial wyzszy priorytet niz ten inny klient]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.