Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sterowniki Logitecha uważają Konnekta za.. grę?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Sahasrara
Mam mysz Logitech, ps/2, 2 przyciski i rolka. Używam sterowników w wersji 3.7.9 i mam problem - w jakiś sposób zaznaczenie opcji 'disable acceleration in games' powoduje że kiedy K. jest na wierzchu kursor zwalnia. Nie rozumiem czemu, akcelerację mam teoretycznie wyłączoną (może Logitech zmniejsza także czułość w 'grach'?). Co jest takiego w Konnekcie co sprawia że stery uważają go za grę?
burcu
U mnie dzieje się podobnie. Każde sterowniki Logitecha nowsze od 9.73 (przy tych zostałem) powodowały, że kursor zwalniał straszliwie. Dopiero kiedy kliknąć na pulpicie wracał do normalnej pracy. Przejad nad oknem Konnketa (lub kliknięcie w jego obrębie) - i znowu slow motion :shock: Zostałem przy tych starszych, ale tam nie ma opcji disable acceleration in games.
hao
Ciekawe smile.gif ... nie mam pojęcia ... też mam myche logitecha, ale nie mam włączonej takiej opcji więc trudno powiedzieć... do sprawdzenia
sinuhe
a ja mam problem z mycha a4tech. mianowicie mam ustawione ze guzik pod scrollem wylacza aplikacje. jesli wylacze nim K (liste kontaktow) i najade na ikonke w trayu caly K znika, ale proces siedzi. dopiero trzeba go zrestartowac go przez crtl+alt+del. da sie cos z tym zrobic?
pzdr, sin.
Olórin
ja sie tam nie znam, ale jak na mój gust to ten środkowy przycisk wysyła do okna WM_DESTROY, okno jest niszczone, a konnekt dalej chodzi smile.gif gdyby wysyłało WM_CLOSE może by dobrze działało
Puma
QUOTE(sinuhe)
a ja mam problem z mycha a4tech. mianowicie mam ustawione ze guzik pod scrollem wylacza aplikacje. jesli wylacze nim K (liste kontaktow) i najade na ikonke w trayu caly K znika, ale proces siedzi. dopiero trzeba go zrestartowac go przez crtl+alt+del. da sie cos z tym zrobic?
pzdr, sin.



hmm ... mam dokładnie ten sam problem. mysz a4tech.
ja mam lt i oczywisce tez jest wylaczana akceleracja w K tak jak kolega napisal sterowniki wykrywaja w K d3d lub og smile.gif
ps. w regu jest lista kompatybilnych gier wlasciwie to tylko lista gier do ktorych sterownkiki wylaczaja przyspieszenie liste sami mozemy zmienic zeby dodac nasza ukochana gre
Sahasrara
Faktycznie, ciekawe...

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Logitech\MouseWare\CurrentVersion\GamingCompatibility
maccc
w tym kluczu w rejestrze domyslenie sa wpisane nie ktore gry (pliki wykonywalne) oraz bibloteki .dll: dinput.dll, dinput8.dll, glaux.dll, gllib.dll, glu32.dll opengl32.dll.
Problem wystepuje kiedy uzywa sie Logitech Advanced Mouse Settings Tool i zaznaczy game detection.
Metoda prob i bledow doszlem do tego ze winna jest biblioteka opengl32.dll, jesli ja usuniemy z rejestru i zrestartujemy program obslugujacy myszke wszustko dziala ok. W sumie troche to dziwne bo konnekt chyba nie korzysta z opengl ? :?
PS zna kots jakies dobre narzedzie do monitorowania procesow chodzi mi oto zeby pokazywal dokladnie co robi program jakie bibloteki otwiera itp w mozliwie przystepny sposob.
hao
Owszem, procexp z sysinternals.com
Sahasrara
QUOTE
w tym kluczu w rejestrze domyslenie sa wpisane nie ktore gry (pliki wykonywalne) oraz bibloteki .dll: dinput.dll, dinput8.dll, glaux.dll, gllib.dll, glu32.dll opengl32.dll.
Problem wystepuje kiedy uzywa sie Logitech Advanced Mouse Settings Tool i zaznaczy game detection.
Metoda prob i bledow doszlem do tego ze winna jest biblioteka opengl32.dll, jesli ja usuniemy z rejestru i zrestartujemy program obslugujacy myszke wszustko dziala ok. W sumie troche to dziwne bo konnekt chyba nie korzysta z opengl ?


Usunięcie opengl32.dll z tamtego klucza nic mi nie dało - próbowałem przeprowadzić własne śledztwo by wyizolować winną bibliotekę, zostały mi dwie. Zadowolony przywróciłem ustawienia wyrzucając tylko je - po restarcie kursor przy K. dalej zwalniał. :?

Tymczasowy workaround jest więc taki: wywalić wszystkie dll z tamtego klucza i dopisywać gry w których nie chcemy mieć akceleracji ręcznie.
burcu
Ja dodam tylko tyle, że nigdy nie instalowałem tego dodatku do sterowników a i tak miałem slow motion podczas używania Konnekta na nowszych driver'ach Logitecha... :?
to nie jest dodatek to zwykly tweak dodatkowe ustawienia itp wszystko jest w sterownikach
jednak wylaczenie akcelaracji w grach FPP bardzo sie przydaje w celowaniu wiedz lepiej zostawic smile.gif
Daryo
Witam - pierwszy post na forum więc trzeba ładnie zacząć :wink:

Ja mam z deczka inny problem. Mam mysz logitech, i stery w wer 9.75. Mam ustawione na 3 przycisku myszki minimalizację okna, jednak nie działa on na okienka rozmowy konekta sad.gif Nie wie ktoś czym to może być spowodowane? :?
maccc
QUOTE(Daryo)
Mam ustawione na 3 przycisku myszki minimalizację okna, jednak nie działa on na okienka rozmowy konekta sad.gif Nie wie ktoś czym to może być spowodowane? :?


Dlatego ze program do obslugii myszki rozpoznaje Konnekta jako gre :| (u mnie pogola wyrzucenie opengl.dll, glaux.dll z HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Logitech\MouseWare\CurrentVersion\GamingCompatibility) mozesz tez zainstalowac program Logitech Advanced Mouse Settings Tool i WYLACZYC enable game detection, powinno byc ok (wlasnie sprawdzalem u mnie dziala), mozesz tez ewentualnie pobawic sie opcjami tego narzedzia, jest tam keep other button assigments moze bedzie dzialac jak zaznaczysz ta opcje.
maccc
QUOTE(Sahasrara)
Usunięcie opengl32.dll z tamtego klucza nic mi nie dało - próbowałem przeprowadzić własne śledztwo by wyizolować winną bibliotekę, zostały mi dwie. Zadowolony przywróciłem ustawienia wyrzucając tylko je - po restarcie kursor przy K. dalej zwalniał. :?


Rzeczywiscie dziwne to jest teraz zeby bylo ok to musze wywalalic opengl32.dll oraz glaux.dll

wg process explorera :> konnekt uzywa opengl32.dll oraz glu32.dll. Wlasciwie to jestem ciekawy poco mu to do szczescia potrzebne wink.gif
Peper
u mnie K nie uzywa ogl i wszystko dobrze działa na 9.79 wraz z Logitech Advanced Mouse Settings Tool.
hao
Zainstalowałem mouseware'a, doznałem tego objawu i mnie olśniło... K korzysta z biblioteki DEVIL, która to z kolei ma wbudowaną obsługę opengl - stąd problemy ze sterownikami... Jeżeli ktoś ma odpowiednie samozaparcie może skompilować biblioteki DEViL z wyłączonym OGLemi będzie po problemie
sleesh
A ja mam inne rozwiazanie a mianowicie na stronie logitecha jest taki malutki programik ktorym mozna wlaczyc/wylaczac zaawansowane funkcje sterownikow. Wystarczy wylaczyc nim wyrywanie gier i voila :]

mwadvanced_enu.exe
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.