Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kJabber
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > Kjabber
syrenka71
zainstalowałam sobie konnekta i wszystko by było dobrze gdyby nie to , że nie dochodzi do połączenia z siecią kJabber. Może ktoś mi podpowie co mam zrobić zanim nie oszaleję przez te próby łączenia
Pozdrawiam
Sahasrara
Masz już konto? Jeśli nie, możesz założyć sobie np. na sajcie chrome.pl...
piotr.ek
QUOTE(Sahasrara)
Masz już konto? Jeśli nie, możesz założyć sobie np. na sajcie chrome.pl...

A jest gdzies transport do tlena? Niby czytalem tu i owdzie, ze istnieje cos takiego, ale na zadnym serwie nie widzialem... (jedyny jak na razie powod dla mnie, zeby zainteresowac sie jabberem)
syrenka71
QUOTE(Sahasrara)
Masz już konto? Jeśli nie, możesz założyć sobie np. na sajcie chrome.pl...

Konto załozyłam już na chrome i ściągnęłam RhymBox , którego skonfigurowałam i w dalszym ciągu kjabber nie może się połączyć (
Sahasrara
Może źle wpisujesz np. login? To musi być sam login, bez "@chrome.pl" itp.
kox
QUOTE(piotr.ek)
A jest gdzies transport do tlena?
Na razie nie ma, bo tlen za cholere się nie chce na świat otworzyć. Były petycje itd.. ale wszystko chyba zdechło :\
QUOTE(kox)
QUOTE(piotr.ek)
A jest gdzies transport do tlena?
Na razie nie ma, bo tlen za cholere się nie chce na świat otworzyć. Były petycje itd.. ale wszystko chyba zdechło :\

dlatego robi sie transporty i pluginy aby mozna bylo komunikowac sie z tlenem mimo braku otwarcia tlena na reszte serwerow XMPP smile.gif
Olórin
projekt transportu byl/jest ale juz sie nie rozwija z tego co wiem :/
Aule
No nie wiem. Z tego co wiem to widziałem całkiem niedawno plugin do mirandy obsługujący tlena. Plugin wyglądał jak kopia pluginu do jabbera. Podobno autor nieznacznie zmnieił wtyke, żeby obsługiwała tlena a nie jabbera. Może ktoś by sie z tym typem skontaktował i dowiedział, na czym te zmiany polegały.
Olórin
zmiany polegają na sposobie logowania na serwer, wyszukiwaniu ludzi i chyba czymś jeszcze smile.gif z tego logowanie nas najbardziej interesuje smile.gif,

myśle że kiedy nadejdzie stabilna wersja 19 to będziemy mogli korzystać z wtyczki tlen.pl smile.gif
case
QUOTE(pz16)
To był jakiś polak.

nie, gadalem z nim kiedys i nie kumal polskiego niestety :wink: , chcial zrobic przesylanie plikow w Tlenie, ale nie mial angielskich materialow na ten temat.
ale wydaje mi sie, ze pomysl skontaktowania sie z nim nie jest glupi, oto strona: http://jabber.au.edu/miranda/ :wink:
hao
Tlen różni się niestety znacznie bardziej. Chociażby nazwami większości znaczników i namespace'ów. Łączenie z tlenem będzie, ale nie tak szybko jak się spodziewałem :/
konrad
a taki przyblizony termin ? styczen ? luty ? wakacje 04 ? biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.