Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Da sie podpiac jeden kontakt do dwoch grup?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
KV109
Bo mi sie nie udalo...
shw
o ile mi wiadomo... dobrze, ze ci sie nie udalo, bo sie nie da smile.gif
tzn. narazie
Olórin
na liście z drzewkiem jakoś 1 osoba w kilku miejscach jakoś mi się nie widzi wink.gif
jurdziol
A to jest juz lista grup w postaci drzewka czy dopiero bedzie ?
wink.gif Jakos nie widzialem tej opcji nigdzie
Aule
Będzie... Czytaj forum.
bysiu
tzn. kiedys mialem dwie grupy "gg" i "telefony" ... tylko niektorzy ludzie z gg byli rowniez w telefonach... na gg chodzilo, bo przesiadce na K i imporcie listy z serwera... kontakty byly bardzo losow to w gg to w telefonach... no wiec ograniczylem sie do jednejj grupy, ale ciezko teraz mi sie szuka kogokolwiek... no nic... K i tak rządzi tongue.gif ... w kazdym razie mysle że przyadałaby się możliwość wsadzenia jednego człowieka do kilku róznych grup.
karambol
[quote=olórin]na liście z drzewkiem jakoś 1 osoba w kilku miejscach jakoś mi się nie widzi[/quote]

A mnie się widzi i to bardzo... Przecież mogę mieć kumpla w grupie "kumple" i w grupie "współpracownicy" i jeszcze w grupie "CS"

czyż nie? :wink: [/quote]
Bora
hmm może przyda sie na przyszłość opcja aliasów??
Przemekc1
Skoro była by taka możliwość to po co byłyby te grupy
karambol
QUOTE(Przemekc1)
Skoro była by taka możliwość to po co byłyby te grupy


Wyjaśnię ci to bardziej obrazowo, może zrozumiesz.
Powiedzmy że masz grupę Szkoła, w której są twoi koledzy z "1a" i jak chcesz im prekazać że juro macie sprawdzian ze środowiska to zaznaczasz wszystkich i wysyłasz im wiadomość. W ten sposób informacja o sprawdzianie trafia do całej klasy.

Pozatym, masz grupę kolegów z którymi grasz w piłkę po lekcjach. Kiedy chcesz im powiedzieć, że jutro po religii gracie meczyk to zaznaczasz całą grupę i wysyłasz im wiadomoścść. W ten sposób wszyscy zainteresowani wiedzą, żeby przynieść trampki i piłkę.

Problem jest w tedy jeżeli wśród kumpli od piłki są też kumple z 1a. Wo jeżeli będą tylko w jednej grupie, to albo nie dowiedzą się o sprawdzianie ze środowiska, albo o meczyku po religii, albo będziesz musiał ich szukać - jednych z jednej grupy, innych z drugiej.

Łapiesz, czy mam ci to narysować?
niki
K.Board by sie przydal :evil:
Acme
kolejny przykład - mam duzlo ludzi na GG i Jabberze, ale tylko niektórzy mają komórki - więc robie grupę GG i Jabber i SMS - ale nie moge dodac jednego konakto do np GG i SMS - sicks :/
Potrzebne usprawnienie smile.gif
jareq
No właśnie i ja się pod tym podpisuje czekając z niecierpliwością na możliwość dodania jednego kontaktu do kilku grup biggrin.gif Bo mam grupe "Znajomi" , "Tel." itp. ale nie wszyscy moi znajomi mają komury i chciałbym tych co mają telefony mieć w grupie "Znajomi" i "Tel." ale niestety nie darady :?
Olórin
Ja proponuje filtr "Z numerem komórki" smile.gif Rozwiązanie tymczasowe ale proste do zrobienia
qs_raven
QUOTE(karambol)
QUOTE(Przemekc1)
Skoro była by taka możliwość to po co byłyby te grupy


Wyjaśnię ci to bardziej obrazowo, może zrozumiesz.
Powiedzmy że masz grupę Szkoła, w której są twoi koledzy z "1a" i jak chcesz im prekazać że juro macie sprawdzian ze środowiska to zaznaczasz wszystkich i wysyłasz im wiadomość. W ten sposób informacja o sprawdzianie trafia do całej klasy.

Pozatym, masz grupę kolegów z którymi grasz w piłkę po lekcjach. Kiedy chcesz im powiedzieć, że jutro po religii gracie meczyk to zaznaczasz całą grupę i wysyłasz im wiadomoścść. W ten sposób wszyscy zainteresowani wiedzą, żeby przynieść trampki i piłkę.

Problem jest w tedy jeżeli wśród kumpli od piłki są też kumple z 1a. Wo jeżeli będą tylko w jednej grupie, to albo nie dowiedzą się o sprawdzianie ze środowiska, albo o meczyku po religii, albo będziesz musiał ich szukać - jednych z jednej grupy, innych z drugiej.

Łapiesz, czy mam ci to narysować?

Popieram tego Pana całkowicie!!
NARESZCIE KTOŚ SIĘ POMYSŁOWO WYPOWIEDZIAŁ W TEJ KEWSTII, KTÓRA MNIE JUŻ MĘCZYŁA OD DAWNA.
Dorobienie możliwości posiadania kontaktu w kilku grupach powinno być potraktowane absolutnie priorytetowo i to nie poprzez wtyczkę czy inne kombinacje, tylko w jądrze Konnekta.

A tak w ogóle: ciekaw jestem czy protokół JABBER (którego używam od jakiegoś czasu jako bardziej niezawodną alternatywę do znienawidzonego przeze mnie Gadu-Gówna) obsługuje występowanie kontaktów w wielu grupach???
piotr.ek
QUOTE(qs_raven)
A tak w ogóle: ciekaw jestem czy protokół JABBER (którego używam od jakiegoś czasu jako bardziej niezawodną alternatywę do znienawidzonego przeze mnie Gadu-Gówna) obsługuje występowanie kontaktów w wielu grupach???

Po pierwsze, o ile naprawde nie musisz - nie rzucaj miesem. Po drugie, nie wydaje mi sie, aby bylo to zalezne w jakikolwiek sposob od protokolu. Powiem wiecej - byloby to ciut bezsensowne.
Olórin
Kontakty jabbera przechowywane są na serwerze, jest to trochę zalezne ale napewno nie stanowiło by problemu
piotr.ek
QUOTE(Olórin)
Kontakty jabbera przechowywane są na serwerze, jest to trochę zalezne ale napewno nie stanowiło by problemu

Trzeba by sprawdzic, jakie informacje o kontaktach wysylane sa na serwer. Poza tym nie wszystko musi byc tam slane wink.gif Na moj gust, tak jak mowisz, do zrobienia w programie...
Sija
QUOTE(piotr.ek)
QUOTE(Olórin)
Kontakty jabbera przechowywane są na serwerze, jest to trochę zalezne ale napewno nie stanowiło by problemu

Trzeba by sprawdzic, jakie informacje o kontaktach wysylane sa na serwer. Poza tym nie wszystko musi byc tam slane wink.gif Na moj gust, tak jak mowisz, do zrobienia w programie...


serwer jabbera standardowo przechowuje liste kontaktow w nastepujacymi danymi: nazwa wyswietlana, jid i grupa kontaktu
piotr.ek
QUOTE(Sija)
serwer jabbera standardowo przechowuje liste kontaktow w nastepujacymi danymi: nazwa wyswietlana, jid i grupa kontaktu

No tak, z tym, ze grupa grupie nierowna, nic nie stoi pewnie na przeszkodzie, aby w K dalo sie tworzyc grupy, o ktorych infromacje nie bylyby wysylane na serwer... chociaz kompatybilnosc z innymi programami w tej materii poszlaby wtedy do piachu wink.gif Nie mam obecnie nic poza Konnektem, wiec nie moge sprawdzic, jak to jest z tymi grupami w czyms bardziej na Jabbera zorientowanym.
lhs
QUOTE(piotr.ek)
Nie mam obecnie nic poza Konnektem, wiec nie moge sprawdzic, jak to jest z tymi grupami w czyms bardziej na Jabbera zorientowanym.

W WPK da się.
qs_raven
właśnie testowałem jak sie zachowuje Konnekt gdy na koncie Jabberowskim WPKontaktu włożę 1 kontakt do kilku grup.
Generalnie Konnekt dziwinie się zachowuje i należy to poprawić!
Nie pokazuje kontaktu w 2 grupach tylko w 1.
Poza tym nie pokazuje niektórych grup utworzonych z poziomu WPK.
lhs
qs_raven - a co z ustawieniem synchronizacji w Konnekcie??
qs_raven
QUOTE(lhs)
qs_raven - a co z ustawieniem synchronizacji w Konnekcie??

O co konkretnie chodzi?
Podaj konkretne opcje porgramu i co mam z nimi zrobić bo ja Konnekta to mam od niedawna i nie jestem oblatany w opcjach.

EDIT: PS Synchronizuje się tylko że są błędy jeśli kontakt jest w więcej niż 1 grupie.
lhs
Jeżeli z poziomu WPK tworzysz/usuwasz nowe grupy/kontakty na serwerze Jabbera i chcesz, żeby Konnekt "przejął" te zmiany, musisz w Konnekcie ustawić Opcje | Konfiguracja | Użytkownik | Jabber | Synchronizacja listy kontaktów ---> Synchronizuj do serwera + dwie opcje poniżej.
jareq
QUOTE(Bora)
hmm może przyda sie na przyszłość opcja aliasów??

No właśnie a co z aliasami??? Czy jest taka możliwość aby w pozostałych grupach poza główną można by było robić aliasy do tych kontaktów z głownej???
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.