Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: k.Pilot - nowa wersja
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
winthux
Z okazji nowego roku - nowa wersja k.Pilota 0.2.0.0 napisana jeszcze raz. Posiada dodatkowe funkcje. Wszystkie błędy i propozycje proszę kierować tutaj. Jak ktoś chce źródła do dalszego rozwijania wtyczki to na maila lub gg.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM 2004 ROKU !!!
Olórin
wtyczka do ściągnięcia z KATALOGU oraz gg3d.com
Sahasrara
(owacja na stojąco)
UNK
thx i nazwajem tongue.gif

a ja juz widze jedna taka rzecz, niepotrzebnie zmieniales nazwe kropka (.) w nazwie tongue.gif

ok
troche potestowane i:
po ustawieniu zeby w glownym oknie byla tylko ikona wl/wyl i w oknie rozmowy zeby byl toolbar, opcja nie zachacza sie ale status pobiera.
przy nacisnieciu odtwarzaj/pauza program wywala sie (foobar)
po sprawdzeniu przy wszystkich sie K wywala

CODE
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() GG_STATE_CONNECTED


Critical Structured Exception caught. Preping more info...
Lock applied## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() header recv(560,0394F49C,8) = 8
## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() body recv(560,02E91378,46) = 46
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd_connected() received a status change
## [GG]   __GG Status c=412 st=15 [0] "Uruchomiony:A. Kaczanowska [Dostępny] "


Access Violation at 0x033614E1
--------------------
Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x033614E1 in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0x00]

inIM: 22200(0x12f5f4 , 0x0)(30B) [wXP UI->K.Pilot]

Stack trace:
.000014E1  [kpilot_0.2.0.0]




## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() GG_STATE_CONNECTED
## [CORE]      Aborting...


moze to wina ze nei uzywam najnowszego foobara

PS. fajna ikonka
case
>> po wylaczeniu pobierania [wa5] opis zostaje [opisy automatyczne, [X] kasuj opis reczny po zmianie statusu]

reszta jak na razie piknie biggrin.gif ...bravo dla tego Pana :wink: [special thankz za obsluge kLana :!: ]

...a teraz idziemy pić !!! 2oo4, let's ROCK ! do siego roku wszystkim... !
czlowieku!!!!!!! to jest cudo smile.gif nie widzialem lebszego autostatusu smile.gif brawisimo smile.gif
tylko jedno male pytaine czy jest opcja zawsze wlaczony?
ze jak zresetuje konnekt to autmoatyczine wlaczy sie AUTOstatus? smile.gif
Olórin
chyba nie sad.gif można zrobić jako opcja
no wlasnie buuuuuuuu sad.gif tego mi brakowalo w kpilocie starym uzywalem przez to starego kstatus i wapilot

pliz dodaj ta opcje

ps. przycisk "Pausa" i "Odtwarzaj/Pausa" maja taka sama funkcje
Aule
Ja też jestem za. tongue.gif
^BerZerK^
prosze prosze skad z foobara pobiera to info? bo mi w opisie wyskakuja same jakies dziwne znaczki.. :-( mam formatowanie dynamic, foobar 077 special...
sleesh
j/w :/
Olórin
pobiera z tytułu okna głównego smile.gif, nie wycinajcie [foobar...] z tytułu bo mogą się różne dziwne opisy wyświetlać...
^BerZerK^
preferences/display/title formating/main window title
mam tam ustawione tylko
%artist%/%title%
no i pojawiaja mi sie kwadraciki i znaczki ascii
wiec raczej nie dziala cos :-/
UNK
[%artist% - ]$if(%title%,['['%album%[ #[%disc%/]$num(%tracknumber%,2)]'] ']%title%,%_filename_ext%) '['%_foobar2000_version%']'

powinno byc tak
wystarczy ze usunelem tylko koncowke juz mialem dziwny opis
Olórin
na końcu musi być '['%_foobar2000_version%']' reszta jest bez znaczenia
^BerZerK^
no i niestety nie dziala nic z tego co napisaliscie :-/
moze jakies ustawienia w k.notify?

ze status logera wychodzi ze cos takiego mi sie pojawia
Ty: (16:39)
GG:Zaraz wracam [¸ůÚśé]

jedyne co mam w foobarze to to ze mam plugin do wczytywania konfigow i wybrany konfig 'dynamic' zmienilem opis tytulu okna zeby byla wersja i dalej dupa :-/
moze jakas wtyczka zaklucac to?
winthux
UNK:
Problem tkwi według mnie w różnicy między wersjami. Starsze nie zapisywały nic do rejestru. W nowszych to z rejestru można odczytać ścieżkę dostępu do foobara. Poprawione. Poprawione została również synchronizacja między przyciskami, prócz jednej sytuacji, która powstrzymuje przed wydaniem wersji z poprawkami.

MEK:
Teraz jako opcja jest dostępne kontynuowanie pobierania statusu po ponownym uruchominiu konnekta o ile przy wyłączaniu była zaznaczona opcja. PLay, Pause i Play/pause to to samo... ale każdy ma wybór i może wybrać to co lubi ;). Możesz wyłączyć ;)


A co do pobierania tytułu piosenki z foobara to jest to prymitywna wersja pobierająca tytuł okna foobara. Szukam jakiegoś lepszego rozwiązania... słyszałem o foo_remote.dll ale nie wiem jak na razie się do tego zabrać. Może w następnych wersjach się coś zmieni...
QUOTE(winthux)
MEK:
Teraz jako opcja jest dostępne kontynuowanie pobierania statusu po ponownym uruchominiu konnekta o ile przy wyłączaniu była zaznaczona opcja. PLay, Pause  i Play/pause to to samo... ale każdy ma wybór i może wybrać to co lubi wink.gif. Możesz wyłączyć wink.gif


dzieki rozumiem ze to wkrutce wydasz?


aha gdy wlacze opcje "Uruchamiaj odtwarzacz po naciśnięciu play, stop, load" i nacisne play itp i gdy w np winamp'ie nie bede mial zaznaczonej opcji odwarzaj z winampa to wlaczy sie WMP
moze da sie to zrobic dzieki zaznaczeniu opcji "Odtwarzacze, które mają być obsługiwane:
Winamp 5
Winamp 3
Winamp 2
Foobar2000"
zamisat wchodzic do playera i zaznaczac graj z...
shw
z tego co tylko zauwazylem pod foobarem nie dziala volume up i volume down
winthux
MEK:
tak, niedługo będzie nowa wersja. k.Pilot uruchamia defaultowy odtwarzacz mp3.

shw:
volup i vol down nie działa bo command line foobara nie obsługuje tego....
case
dlaczego po wylaczeniu pobierania, opis nie ustawia sie na automatyczny [ustawiony przy danym statusie] ?? wczesniej tak bylo...
shw
aha... to juz wiem na jakiej zasadzie robiles obsluge foobar'a :>
QUOTE
k.Pilot uruchamia defaultowy odtwarzacz mp3.
no wlasnie moze zrobisz tak ze po zaznaczeniu w pluginie bedzie sie otwieral ten ktury sie zaznaczylo smile.gif
Olórin
a jak zaznacze kilka ?
dobre pytanie
albo priorytety
albo osobna opcja ktury player ma sie wlaczyc
Aule
Najlepiej jakby sie defaultowym włączało. Jako główny mam foobar, ale nie wiem czemu mi sie otwiera winampem.
winthux
W rejestrze k.pilot pobiera wartość domyślną klucza HKEY_CLASSES_ROOT/.mp3. Dla foobara jest to foobar2000.mp3. Następnie pobiera wartość z HKEY_CLASSES_ROOT/foobar2000.mp3/shell/play/command. Później usuwa zbędne parametry i uruchamia program z tej ścieżki....
uh smile.gif to moze sprobujesz zrobic tak jak mowilem smile.gif

aha gdy kradne opis to po jakims czasie konnekt sie wiesza smile.gif
bakerss
hmmm dokładnie po kradnięciu opisu! wiesza sie k. sad.gif
Aule
Hehe. Mi sie nie wiesił ani razu, po kradnięciu opisu, a robiłem to już kilka razy. Co do wieszania po długim czasie to nie wiem, bo nigdy długo nie kradłem
szuflad
Zbindowac guziki do sterowania w oknie rozmowy.
Poprosze.
(-:
mam takie male pytanko da sie zrobic tak zeby trzymac przyciski "Głośniej" i "Ciszej" aby nie trzeba bylo klikac kilka nascie razy zeby sciszenie odnioslo efekt? oczywisce klikniecie tez sie przyda zeby ustaiwc sobie dokladnie glos
Sahasrara
Hm. A czemu mam tak, że podczas słuchania pewnych mp3 wskakuje mi wciąż ostatni status opisowy? Co kilka sekund się wcina, poten znów zmienia na tytuł utworu. Potem się uspokaja itp. - dziwne, pobadam jeszcze okoliczności. Używam foobara 0.7.3.
bakerss
Ehhh szkoda gadac... Na początku pobiera mi 4-5 opisów a potem już nic, zostaje ostatni opis jaki zapoda z winampa ;/ acha i nie działą kradnij opis! wiesza sie k. - winxp
Sija
bug#1: po x razach k.pilot przestaje wogole pobierac status
bug#2: wywala calego K przy wlaczonej opcji "kradnij status"
bug#3: wywala K przy zabawie kTransferem
bug#4: nie dziala kontrola najnowszego foobara [0.8 beta 10]
bug#5: przy pobieraniu z foobara zamiast tytulu, pobiera krzaki
bug#6: napis "Odtwarzaj/Pausa" -> nie powinno byc "Odtwarzaj/Pauza" ? ;]

request#1: warto by dodac przycisk "random"
request#2: dodac priorytety odtwarzaczy [przydatne, jezeli sa uruchomione np. 2 w tym samym czasie]
request#3: zrobic kontrole dzwieku na zasadzie suwaka
request#4: zrobic kontrole dzwieku w foobarze
case
QUOTE(Sija)
bug#1: po x razach k.pilot przestaje wogole pobierac status

glowny i najwazniejszy bug :evil:
drivex
QUOTE(case)
QUOTE(Sija)
bug#1: po x razach k.pilot przestaje wogole pobierac status

glowny i najwazniejszy bug :evil:


dlatego siedze na starym dobrym k.pilocie ten jak zainstalowalem i zobaczylem ze wiecej w nim bugow nizeli pozytku odrazu wrocilem do starej wersji jest bezproblemowa i dziala na kaazdym fobarq smile.gif pozdro
UNK
drivex mylisz sie
i ta stara wersja kpilot'a blokuje przesylanie plikow :/ trzeba wylaczyc pobieranie statusu jesli chce sie wyslac plik, a potem wlaczyc spowrotem

Sija dalczego wogule tak to jest ??
QUOTE(sija)
bug#3: wywala K przy zabawie kTransferem

dobra to bedize naprawione, a co z wysylaniem ??
drivex
QUOTE(UNK)
drivex mylisz sie
i ta stara wersja kpilot'a blokuje przesylanie plikow :/ trzeba wylaczyc pobieranie statusu jesli chce sie wyslac plik, a potem wlaczyc spowrotem

Sija dalczego wogule tak to jest ??
QUOTE(sija)
bug#3: wywala K przy zabawie kTransferem

dobra to bedize naprawione, a co z wysylaniem ??



eee ? i po co zes mi to mowil biggrin.gif zylem w przekonaniu ze stara wersja kpilota byla grejt biggrin.gif moze ma jakies bledy ale i tak mniej niz obecna... pozdro wink.gif
malanka
A co można wpisywac oprócz {status} ?? Dokładnie to chodzi mi o to, czy można wstawić automatycznie w opis numer GG osoby której "kradnie" się opis?
UNK
jesli dasz kradnij opis, to opcja zostaje zaznaczona do konca, chyba sie nei myle bo raz tak dalem wylaczylem konnekta i po wlaczeniu dalej bylo (dziwilem sie dalczego mam taki opis a nei inny tongue.gif)
Flind
mogła by byc mozliwosc wyswietlania statusu we wszystkich dostepnych sieciach a nie tylko GG.
a moze to powino byc w kzmieniaczu?

tak czy siak jak daje sobie by wyswietlalo mi w statusie jaka pisenkesluchamalbo przy kradnieciu opisu to status sie zmienia tylko w sieci GG a tlen czy jabber juz sa olani:(
bakerss
hmm u mnie kzmieniacz ustawia status dla wszystkich sieci ;] czyli jak pobiera z winampa to idzie do kzmianiacza a potem do wszystkich sieci
Olórin
Nic do zmieniacza nie idzie!!! poprostu winthux tak jak ja wysyła wiadomość "zmieńcie opis" do wszystkich wtyczek (tzw. broadcast)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.