Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: SMS na Ideę-nie widać tokena
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Lilen
Konnekta uzywam od okolo 1,5miesiaca. Bardzo przypadl mi do gustu, zwlaszcza dzieki sprawnej mozliwosci wysylania sms-ow na wszystkie polskie sieci. Problem w tym, ze od ostatnich przedswiatecznych aktualizacji cos sie walnelo i przy wysylaniu sms na Idee, wyskakuje pole do wpisania tokena, ale nie widac tego tokena.
Szukalem juz rozwiazania na tym forum, ale tamte rozwiazania mi nie pomogly.
Prosze o pomoc, bo wiekszosc sms wysylam na siec Idei.
Mam Win98.
swistak
Poki problem nie zostanie rozwiazany gruntownie male rozwiazanie tymczasowe:
Wydaje mi sie, ze token bedzie sie zapisywal tutaj:
C:\Program Files\Konnekt\temp
i stamtad bedziesz mogl go odczytac.
Lilen
Nie wiedzialem ze to jest problem, ktory dotyczy wikeszej liczby uzytkownikow.
Faktycznie token znajdowal sie tam gdzie wskazales, wpisalem go i ...... wystapil blad:
"SMS::IDEA[sms].scriptError = Błąd: sms\idea.lua:89: attempt to concat global `respInfo' (a nil value) <sms\idea.lua: line 89>
Name: sender
NameWhat: global
What: Lua"
undying
Dziwne, u mnie np. dziala bez problemu, token sie wyswietla itd. Uzywam najnowszego Konnekt'a a i na starszych wersjach od dawna nie mialem problemu. Testowalem wlasnie i idzie pieknie.
Lilen
OK teraz przeinstalowalem Konnekta, co prawda tokena dalej nie pokjazuje, ale sms wysyla po "recznej" pomocy. Narazie dzieki.
swistak
Dodam, ze podobna sytuacja wystepuje przy zmianie hasla w GG, gdzie token tez jest wymagany.
Uzywam najnowszej wersji Konnekta, moj system to WIN2000 + SP4 + najnowsze aktualizacje.
Olórin
pamietam ze byl kiedys z tym problem jak sie wgralo wtyczke kStatus(tą od nix'a, nie UNK), bo tam były w zipie starsze biblioteki graficzne, pobierz je jeszcze raz przez kupdate
Puma
Wysłałem sms teraz na idee i poszło dobrze, token był widoczny 8)
Lilen
Nie mam wogóle wtyczki kStatus, wiec to nie bedzie jej wina wink.gif. Co dzwine jak zainstaluje wersje 103 Konnekta to mozna wyslac sms bez problemu. Moze ma ktos wresje Konnekta 104 (ja szukalem i niestety nie znalazlem) i przeslalby mi ja na maila: tszpila@adres.pl
undying
sciagnij sobie przez kupdate
Lilen
Pewnie to lamerskie pytanie: ale jak to zrobic?
Mam teraz zainstalowana wersje 106 i nie moge znalezc nigdzie opcji do sciagniecia starszej wersji. Czy mam sobie zainstalowac wersje 103 i dopiero zaktualizowac do 104?
gilek
aktualizacje->nowe...->więcej opcji->biblioteki->prawy klik myszy na "biblioteki obrazu"->start
Puma
Przez kupdate nie można ściągnąć starszej wersji, nie róbcie jemu 'wody z mózgu'. Wyrażajcie się jasno że ma ściągnąć 'bibioteki graficzne' a nie starszą wersje K. jak by wynikało z postu undying
swistak
Przeinstalowanie bibliotek graficznych w moim przypadku nic nie dalo
undying
QUOTE
Wyrażajcie się jasno że ma ściągnąć 'bibioteki graficzne' a nie starszą wersje K. jak by wynikało z postu undying


no tak troche zamulilem w tym poscie... sorki ;] wziolem wersje 104 za 106 :] w kazdym razie smsy ida
Sija
QUOTE(swistak)
Przeinstalowanie bibliotek graficznych w moim przypadku nic nie dalo


u mnie na 2-gim komputerze jest to samo [win98]
Lukas77
Ten sam problem ma mój kolega na win2k sp4. Wer. Konnekta .104 działa bez problemu, a .106 nie chce. Czy na prawdę nikt nie wie czemu tak jest??? Czy to wina bibliotek obrazu czy skryptu lua i dlaczego na w2k nie chodzi a na XP jest OK.
Dzieki
shw
win 98 - tez nie chodzi.
Lukas77
Ja chciałbym przypomnieć że użytkownicy Win2000/98 nie widzą nadal tokenów z Idei... mam nadzieję że w nowej wersji k. będzie to poprawione, bo ponamawiałem ludzi na konnekta i mi teraz dupe trują 'Taki świetny, a tokenów nie wyświetla'...
'Help me ObiWan Kenobi...'

Update: Grafiki przy zakładaniu konta/zmianie hasła GG też się nie wyświetlają, a to jest już niedopuszczalne ;-)
_menic_
no i dalej token sie nei pojawia sad.gif
Lukas77
QUOTE(_menic_)
no i dalej token sie nei pojawia sad.gif


Wiem, ale widocznie klasa rządząca ma ten problem w d***e... a szkoda bo nie tylko nie wyślesz pod Win2k/98 sms'a ale i konta/zmiana hasła na GG nie założysz.

HAO, ŚPITA TAM??? <lol>
odludeq
ja tam pod w98 wysle.. no ale tokena musze sobie otworzyc 'recznie' z konnektowego \temp ;) w sumie juz sie przyzwyczailem.. skrot do katalogu mam w sfaworkach...;)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.