Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: parę gupich pomysłów
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
puk
Otóż wgrałem sobie dziś konekta, jest świetnym programem, ale potrzebuje kilku fajnych IMO funkcji, które niniejszym przedstawiam: biggrin.gif

1. Obsługa zagranicznych komunikatorów: AIM, Yahoo msg, msn messenger, ICQ. Można się ich spodziewać w niedługim czasie, czy to jest trudne do wykonania i takiej funkcji raczej nie będzie?

2. Kiedy już będzie wstawianie obrazków do okienka, możnaby popracować nad zbiorami emotów. Chodzi o możliwość zaprojektowania własnego zbioru emotów znalezionych w necie/zrobionych samemu, które dzięki plikowi emots.txt będą wstawiane do okienka dzięki sekwencji znaków, a nie wybierane za każdym razem przez przeglądanie dysku. Nie wiem czy jasno się wyraziłem, ale w gg bardzo mi brakuje tej funkcji i mam nadzieję, że ekipa Konekta mnie zaspokoi laugh.gif

3. Statusy z ikonką "?". Mnie ta funkcja się prawie nie przydaje, chciałbym mieć możliwość wyłączenia jej; tzn żeby kontakty były tylko dost/niedost, a nie 'coś pomiędzy' :wink: . Jeżeli to się da zrobić a ja to przeoczyłem w opcjach, oświećcie mnie proszę.

4. Poprawienie bugów z konferencjami, a jest ich sporo.

5. Możliwość ustawienia menu programu nad listą kontaktów, albo obok niej.

6. Czy da się niektóre z wtyczek do kbota przerobić na normalne wtyczki? Popracujcie nad tym, jeśli można.

7. Możliwość wysyłania klasycznych listów poprzez lokalizowanie najbliższego listonosza i wysyłanie do niego sms, zamawianie pizzy, łączenie z serwerami gier, ekspres do kawy i podkręcanie procka :roll:

Teraz parę rzeczy, których nie chciałbym widzieć w konekcie:

1. Opisy pod kontaktami. Wiem, że sporo osób ich chce, ale ja wolę to co jest teraz, nie muszę czytać głupich opisów niektórych moich znajomych [zwłaszcza tych pionowych z wtyczki do pgg]. Jeżeli zrobicie tą opcję, zróbcie też możliwość włączania/wyłączania jej.

2. Bannery reklamowe i komercha. Wyjaśniać chyba nie trzeba tongue.gif

3. Mniej opcji. Co z tego że program konfiguruje się godzinę, im więcej opcji tym większe poczucie 'unikalności' mojego konekta, opcji ma być jak najwięcej :twisted:

4. Łańcuszki, błagam, na litość, wszystko tylko nie pieprzone łańcuszki :!: :!: :!:

5. Lagujące rozmowy głosowe. Jeżeli macie je dodać do programu to postarajcie się, żeby nie lagowały, jak ma być tak jak w gg to w ogóle ich lepiej nie dodawać.
------------------------------------------------------------------

Ok, na dziś to tyle. Odpowiadać albo przerzucę się z powrotem na gg :wink:
k!dman
QUOTE(puk)
1. Obsługa zagranicznych komunikatorów: AIM, Yahoo msg, msn messenger, ICQ. Można się ich spodziewać w niedługim czasie, czy to jest trudne do wykonania i takiej funkcji raczej nie będzie?

Przeciez Konnekta obsluguje Jabber'a (czyli wszystkie wymienione przez Ciebie)
QUOTE(puk)
4. Łańcuszki, błagam, na litość, wszystko tylko nie pieprzone łańcuszki :!:  :!:  :!:

Lancuszki byly, sa i beda, chyba ze bedzie (jest?) mozliwosc ich filtrowania.
piotr.ek
QUOTE(k!dman)
Przeciez Konnekta obsluguje Jabber'a (czyli wszystkie wymienione przez Ciebie)

Kojarzy mi sie to troche z 'uzywaniem' nierozpakowanego lizaka wink.gif Padnie serwer z transportami jabberowymi i lezymy i kwiczymy na calej linii... chyba, ze sie myle biggrin.gif Piekna by to byla sytuacja, gdyby kazda z sieci miala swoja wlasna wtyczke... Qrde, moglismy zrobic liste zyczen noworocznych odnosnie K tongue.gif
k!dman
niestety to prawda... kiedy korzystalem z JAJC'a to nieraz musialem sie przesiadac na (tfu!) gg bo chrome.pl lezal... Ale w sumie po to powstal Jabber, zeby miec wszystko w 1 miejscu:)
UNK
Ad.2 nie wiem czy Cie dobrze zrozumialem
przeciesz to Ty mozesz zadecydowac jakie ikony maja byc u Ciebie wystarczy edytowac plik emots.txt w katalogu gdzie znajduja sie emoty, mozna je takze dodawac, usuwac, co chcesz

Ad.3 ja z tego wogule nei korzystam, wiem ze K ma dosc duzo opcji ale prawie wszystko mozna wlaczyc lub wylaczyc wystarczy dobrze poszukac
Ustawienia >> Lista kontaktow >> [ ] Sortuj i pokazuj ikone aktywnosci
ma byc odznaczone jesli nei chcesz "?"

Ad.4 to jest wtyczka, zrodlo jest na stronie wiec jesli ci cos nei pasuje to onaprawiaj sobie tongue.gif ja nei widze zadnych bugow

Ad.6 jasne wszystko sie da, tylko potrzeba do tego ludzi, ktorych za bardzo nie ma tongue.gif, jak skoncze prace nad swoja wtyczka to moze zajme sie jakims skryptem, ale jeszcze nie wiem tongue.gif

Ad.7 nie za bardzo sie rozmarzyles, z tym to do rzadu tongue.gif

QUOTE
Teraz parę rzeczy, których nie chciałbym widzieć w konekcie:


Ad.1 jak to wyjdzie to wyjdzie razem z opcja wiec nei martw sie, w gg tez byla opcja mogly byc pod kontaktami albo na dole wiec eni wiem czego sie bac.

Ad.2 to zalez od hao, narazie robi to za darmo, jesli nie cchesz zeby sie pokazal jakis baner/reklama wplac dosc duza sume dla hao wink.gif

Ad.3 konfiguruje sie chwile, przeciesz co to jest zalozenie konta, ustawic pare kolorkow, w opcji nie musisz grzebac odrazu i najpeirw musisz poznac o co w nich chodzi

Ad.4 a co K ma wsplnego z lancuszkami, myslalem ze to ludzie rozsylaja a nei programy...mylilem sie (?) tongue.gif

Ad.5 to samo co wyzej program nie ma nic wposlnego z tym czy rozmowa bedzie lagowala czy nie, to zalezy od Ciebie i osoby z ktora rozmaiwasz niom moze nei od osob a od ich lacza i przepustowosci lacza w danej chwili


hehe jak dla mnei to mozesz siedziec na gg tongue.gif to jest Twoj wybor <rotfl>

PS sorka za bledy jesli jakies sa tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.