Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Do userów serwera chrome.pl
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
Olórin
QUOTE(smoku na chrome.pl)
Nasz serwer ma w zwyczaju rozsyłać aktualności i informacje poprzez MOTD i broadcasty.
Większość użytkowników uważa to za bardzo pozytywną cechę naszego serwera.

Ale... Nie mam ochoty być zalewany dziesiątkami odpowiedzi od waszych autoresponderów za każdym razem gdy wysyłam broadcast. Nie mam ochoty czytać tekstów na granicy obrazy i wyzwisk wysyłanych przez użytkowników Mirandy oraz p53ud0za6awnych t3k57ów użytkowników Konnekta, powielonych w kilkunastu kopiach od każdego.

A więc: albo nauczycie swoje autorespondery nie odpowiadać na wiadomości serwera, albo będziemy blokować konta niepotrafiących zachować się użytkowników.


Jeśli używasz filtra antyspamowego (interfejs->wiadomości->spoza listy), dodaj kontakt o jid chrome.pl] do listy.
ikari
To chyba będzie dobre miejsce:
QUOTE("chrome.pl (23:18)")
"SSL is dead. Long live TLS!"
Z końcem października 2006 roku serwery XMPP platformy Chrome zaprzestaną przyjmowania połączeń poprzez tunel SSL na porcie 5223. Do szyfrowanych połączeń należy używać zgodnego z XMPP rozszerzenia STARTTLS.

Tego samego dnia nastąpi również wyłączenie przestarzałych metod autentykacji jabberowej. Należy używać zgodnej z XMPP autentykacji SASL.

Aby uniknąć problemów, do pierwszego listopada należy sprawdzić, czy używany klient wspiera autentykację SASL i rozszerzenie STARTTLS. Jeśli nie, należy zaktualizować go do wersji poprawnie obsługującej standard XMPP.

To bardzo bardzo źle dla kJabbera, czy może jest nadzieja?
archiss
tez mam cicha nadzieje ze sie pojawi obsluga, inaczej bede musial odstawic
mojego ulubionego konnekta ;(

ale nie duzo czasu zostalo...
Olórin
Czy ktoś sprawdzał jak wygląda obsługa TSL w K? Inna sprawa że zawsze pozostanie połączenie nieszyfrowane wink.gif
archiss
i sie stalo - nieszyfrowane idzie
prosze o dodanie obslugi TLS tworcow K jak i pomocnikow
maryla
Tak dołączam się do tej prośby, przy okazji można by popracować trochę nad spełnieniem większej ilości standardów Jabbera ...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.