Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skinowanie K
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
KOSMOS
Może by zrobić zrobi skinowanie, wiem wiem temat poruszany.
Ale przyszedł mi fajny pomysł, może zrobić to w taki sposób jak jest to K.Notify czyli plik graficzny z rosciąganym obrazkiem jako skin głownego okna i innych okienek + plik ini z info co i jak + plik z tłem do listy kontaktów. Moim zdanie dawałoby to wiele możliwości, niestety nie wia\em jak to wyglądałoby od strony "programisty".
gilek
pewnie powiedzą, że jeszcze nie teraz i że dobrze wygląda :roll:
UNK
[quote=gilek]
dobrze wygląda
[quote]
bo dobrze wyglada tongue.gif
co prawda mi nie brakuje skinowania okna, a:
mozliwosci takich jak w oknie rozmowy (gorna czesc) w oknie rozmowy (dolna czesc) oraz lista kontaktow
Olórin
hao kiedyś juz o tym mówił że skinowania nie będzie (może w dalekiej przyszłosci ;p)
Lukas77
Pal licho skinowanie, ale możliwość wstawienia grafiki/obrazka na listę kontaktów by się przydała.
Flind
Osobiście trzymam kciuki by konnekt nigdy nie miał skinowania. Teraz to, co pokazuje nam konnekt jest najładniejsze ze wszystkiego, co widziałem. Tak idealnie w miarę skromny idealnie się komponuje z reszta, windowsa. Komunikator to nie ma być choinka rażącą po oczach zmęczonych wielo godzinnym siedzeniem przy kompie userow
Flind musisz zrozumiec jedno wyobraz sobie taka sytuacje
ty chcesz zeby konekt mial szuflatke z guzikiem a ktos na to mowi:
"Osobiście trzymam kciuki by konnekt nigdy nie miał szuflatke z guzikiem"
jak bys sie poczyl gdyby zeczy o kturej tak dlugo czekales nie zostala wcielona?
a pomysl po ta sa opcje zeby sobie ustawic jak sie chce i to jest ogromna zaleta konnekta
co do samego skinowania uwazam ze sa wazniejsze zeczy jednak jesli skinowanie by powstalo to nic w tym zlego nie jest
shw
mek - ortografia - takich bledow razacych dawno nie widzialem tongue.gif
co do skinowania - nie bedzie - taka byla (i chyba nadal jest) oficjalna wersja hao smile.gif
jak to kiedys pisal - konnekt pisany jest glownie dla xp i wykorzystuje jego mozliwosci.
jedyne co moge wam zaproponowac, to pogramik windows blinds (albo window - nie pamietam). umozliwia on zmiane wygladu wyndowsa i o ile pamietam (chociaz bylo to dawno, kiedy uzywalem tegoz programu) ma mozliwosc ustawienia konkretnego skina/theme'a do konkretnej aplikacji.
QUOTE
mek - ortografia - takich bledow razacych dawno nie widzialem
masz dwa wyjsca albo zostan moderatorem forum i mnie popraw albo nie czytaj mych postow
badz wogle bardziej tolerancyjny odrazu lepiej sie poczujesz
brawo to twoj 500 post moje gratulacje smile.gif szczere smile.gif
QUOTE
co do skinowania - nie bedzie - taka byla (i chyba nadal jest) oficjalna wersja hao 

skoro tak mowisz smile.gif
QUOTE
umozliwia on zmiane wygladu wyndowsa i o ile pamietam (chociaz bylo to dawno, kiedy uzywalem tegoz programu) ma mozliwosc ustawienia konkretnego skina/theme'a do konkretnej aplikacji.
tnx za info jeszcze taka mala prozba mozesz sie dowiedziec jak sie nazywa?

pozdrawiam MEK - gigant anty ortografi biggrin.gif
shw
heh - wiesz - ja tez mam(mialem) cos takiego co zwie sie dysortografia, ale jak czlowiek chce, to i z czyms takim moze sobie poradzic(w znacznym stopniu) - dlatego jestem dosc zadziorny jezeli chodzi o ort. smile.gif
progz zwie sie windowblinds http://www.windowblinds.net
no i wlasnie to jest zle
to tak jak by ktos ci zrobil zle i ty komus tez zrobisz zle
fala


aha czyli jednak blinds - troszke zrzera procka

ps. mam nadzieje ze mnie rozumiesz
shw
stary - ale i ty zrozum, ze skinowanie w konnekcie tez zzera procka, luna w xp (i 2003 serv) tez zzera procka..
a ja nie robie zle tylko sklaniam do pracy nad soba, bo skoro mi sie udalo, to mysle, ze i komus tez sie uda, a chyba lepiej popracowac nad soba i pisac w miare poprawnie, niz z razacymi bledami, ktore mysle troche dyskredytuja taka wypowiedz w oczach wiekszosci osob (a przynajmniej tych poprawnie piszacych..)
ja ci tego nie wtylumacze ale sprobuj sie nad tym wszystkim zastanowic z innego punktu moze wtedy zrozumiesz a slowo dyskryminacja przypomnialo mi ze ludzi dalej sa dyskryminowani tak wiedz jesli ci sie cos udalo rob to dalej ale u siebie wiedz niech kazdy pilnuje wlasnego nosa to jest najlebsze rozwiazanie

co do skorek jesli by powstaly i ktos zrbyl by je bardzo dobrze to mysle ze nie przeszkadzaly bi cy wtedy bo zapewne ladne skorki sam bys uzywal
arkadyjczyk
Szczerze mówiąć, to co dla mnie za różnica czy mam skórkę taką, czy inną. Byleby nie świeciła po oczach a okno było funkcjonalne. Mało która skóra zwiększa funkcjonalnośc a przez to jest zbyteczna. Przejrzałem wiele skór do gg i każda jest do d...y. Nic nie wnosi i dlatego zacząłem używać Konnekta, bo standardowe okno wygląda dużo lepiej i to bez skórek.

A co do pisowni, to dostałem kiedys wiadomość, w której litery wewnątrz słowa były dowolnie pomieszane, ważne, aby pierwsza i ostatnia się zgadzała, a tekst można było przeczytać ze zrozumieniem. Tylko jest warunek, literki i ich ilość muszą się zgadzać. Dużo łatwiej czytało sie to niż tekst z błedeami. I jeszcze jedno, moja żona jest nauczycielką w gimnazjum i tam co drugi oficjalnie ma dysortografię. Tylko mi się wydaje, że to co innego i nazywa się lenistwo. Po co pisać poprawnie skoro można innych posądzić o dyskryminacje. Ja przecież piszę poprawnie-inaczej.
shw
heh - o skinowanie sie nie klocmy - teraz na pewno nie wejdzie bo szykuja sie duze zmiany w konnekcie - zmiana listy kontaktow itd. wiec sie nie oplaca.
jednakze sadze, ze skinowania nie bedzie jeszcze przez dluuugo, wiec tym, co juz nie moga polecam windowblinds, albo xp/2003 serv z luna wink.gif
co do bledow - moze to tylko ja i moi znajomi, ale kazdy kto czyta tekst w ktorym pojawiaja sie wyrazy typu 'ktury', 'rze' itp. traktoje ten tekst samoistnie z wiekszym dystansem, mniej serio i nie spodziewa sie po nim czegow na wyzszym poziomie.
owszem - sa ulomnosci, ktore trudno przezwyciezyc, ale duuuuuzej ilosci osob z 'dysortografia' po prostu sie nie chce - prawda jest taka, ze taki papierek latwo zdobyc i sklania on do lenistwa i braku pracy nad soba. takim osobom zycze powodzenia np. na maturze tongue.gif [ja nie pamietam czy zrobilem jakis blad na niej smile.gif] lub ubiegajac sie o prace z cv/listem motywacyjnym z bledami [na pewno pan pracodawca przyjmie wyjasnienie 'mam dysortografie' i szkoda mu sie zrobi biedactwa - a moze jeszcze da podwyzke, albo dostanie upust w zusie za zatrudnienie 'niepelnosprawnego' tongue.gif]

ps. po raz ponowny invalid_session... tym razem skopiowalem text posta do schowka - haha!
SandmmaN
QUOTE(shw)
(...) troche dyskredytuja taka wypowiedz (...)

QUOTE(MEK)
(...)  a slowo dyskryminacja przypomnialo mi ze ludzi dalej sa dyskryminowani (...)

Did I miss something? :roll: laugh.gif
case
QUOTE(SandmmaN)
QUOTE(shw)
(...) troche dyskredytuja taka wypowiedz (...)

QUOTE(MEK)
(...)  a slowo dyskryminacja przypomnialo mi ze ludzi dalej sa dyskryminowani (...)

Did I miss something? :roll: laugh.gif

czepialski tongue.gif laugh.gif [...ale zastanawialem sie nad tym samym :wink:]
witajcie

na poczatku powiem ze juz napisalem posta lecz wchodze teraz na forum i odziwo go nie ma - nie wiem co sie stalo czy gdzies go wysylalem na inny topic no ale nie wazne

tak jak slusznie zalwazyliscie pomylilem dwa slowa dyskredytuja i dyskryminacja

miom wszystko nikogo o to nie posadzam
napisales
QUOTE
(a przynajmniej tych poprawnie piszacych..)
ale to jest ich problem jesli im sie nie podoba czyjas pisownia i dla nich taka wypowiedz jest mniej wartosciowa to bardzo mi przykro ale to oni DYSKRYMINUJA taka osobe
jezyk zostal sworzony do porozumiewania jest to nie jest konkurs "a ja jestem lebszy od ciebie" chodzi o to zeby sie zrozumiec
co innego jak mnie nie rozumiesz a co innego jak zwracasz mi uwaga ty sam ktory miales ze soba problemy (lub masz) uwazam ze nie masz prawa
ani mnie krytykowac ani zwracac mi uwage jesli tekst ktoru napisalem nie podoba ci sie tylko ze wzgledu na ogorm bledow ortograficznych lub tego ze sie nie staram i dla teog nie chcesz go uwzglednic przeczytac i traktowac na rowny z innymi tekstami to jest to twoja decyzja

w poprzednim poscie napisalem o dyskryminacji ze dalej jest podalem daw przyklady jeden o kobietach drugo i czarnych
dalej ludzie mowia murzyn zamiast czarny
i dalej w np programach sa uzywane wzroty w stosonku do mezczyzn do kobiet sa "nawiasy" bo kto z was widzial program ukierunkowany w stosonku do kobiet?
ja osobisce sie nie spotkalem z malym wyjatkiem:
Style XP 2.0
QUOTE
Full Install Beta4.1 Ladies (for new users)
...with exclusive themes vuitton, gucci, pearl, more! 2.0 Beta4.1 12.9 MB 
Full Install Beta4.1 Men (for new users)
...with themes panther, blade, 521, gem, watercolor, phenom. 2.0 Beta4.1 8.5 MB 
nie wiem jak jest zrobiony program dla pan czy to tylko wyglad styli czy jest tez polska wersje dla plci przeciwnej ale to i tak o czym to swiadczy

dlatego wlasnie poruszylem kwestje dyskryminacji zebu to pokazac a nie po to zeby kogos posadzic

QUOTE
a ja nie robie zle tylko sklaniam do pracy nad soba, bo skoro mi sie udalo, to mysle, ze i komus tez sie uda
wiedz pomoz idz do innych i pomoz im sucha krytyka nawet tworcza moze dzialc w odwrotna strone



QUOTE
Szczerze mówiąć, to co dla mnie za różnica czy mam skórkę taką, czy inną. Byleby nie świeciła po oczach a okno było funkcjonalne. Mało która skóra zwiększa funkcjonalnośc a przez to jest zbyteczna.

tez tak uwazam z tym wyjatkie ze skory nie zwiekszaja funkcjonalnosci programu jedyniego upiekszaja za cene procesora? zawsze mozna powrocic do standardowej skory

QUOTE
Tylko mi się wydaje, że to co innego i nazywa się lenistwo.
tak musze to przyznac ze nie dbam o pisownie

QUOTE
Po co pisać poprawnie skoro można innych posądzić o dyskryminacje. Ja przecież piszę poprawnie-inaczej.
nie chcialem nikogo posadzic o dyskryminacje napisalem wyzej pomylilem sie w slowach


QUOTE
co do bledow - moze to tylko ja i moi znajomi, ale kazdy kto czyta tekst w ktorym pojawiaja sie wyrazy typu 'ktury', 'rze' itp. traktoje ten tekst samoistnie z wiekszym dystansem, mniej serio i nie spodziewa sie po nim czegow na wyzszym poziomie.
jw
QUOTE
owszem - sa ulomnosci,
co masz na mysli?
z tego co wiem dysortografia jest to uszkodzenie mozgu znalem taka osobe ktora naprawde to miala i za chiny nie potafila dobrze pisac po mimo papierka babka z polskiego dawala mu jedynki bo mowila ze sie nie stara po czym znajomi tej osoby napisali wypracowanie za niego odpowiednio napisane z bledami tak zeby nie bylo ze to nie on pisal zgadnijcie co dostal?
tak kolejna jedynke
i co chciala tym osiagnac ze chlopak sie "zmieni"?

QUOTE
takim osobom zycze powodzenia np. na maturze  [ja nie pamietam czy zrobilem jakis blad na niej ] lub ubiegajac sie o prace z cv/listem motywacyjnym z bledami [na pewno pan pracodawca przyjmie wyjasnienie 'mam dysortografie' i szkoda mu sie zrobi biedactwa - a moze jeszcze da podwyzke, albo dostanie upust w zusie za zatrudnienie 'niepelnosprawnego' ]
i ty sie z tego smiejesz? to tak jak bys sie smial z siebie jak bys sie smial z twojej dysortografi ze swojej wady?

pozdrawiam MEK
case
moze zmiencie nazwe watku na: Zatargi na tle tolerancji rasowej i intelektualnej" albo "...egzystencjalno bytowej" :?: :twisted:
o lol ok hehe smile.gif
shw
ok - ja koncze, bo nie mam sily... tyle, ze kojarzy mi sie to ze scenka typu - siedzi murzyn sobie i nic nie robi. podchodzi do niego szef i mowi
- zacznij pracowac.
a murzyn
- mowisz tak, bo jestem czarny! rasista! czasy niewolnictwa sie skonczyly!
wiele z twoich zarzutow mozna odeprzec, ale ja sie juz za to nie biore - moge rozmawiac z ludzmi otwartymi na sugestie, na troszke innym poziomie.
have a nice life
QUOTE
ok - ja koncze, bo nie mam sily... tyle, ze kojarzy mi sie to ze scenka typu - siedzi murzyn sobie i nic nie robi. podchodzi do niego szef i mowi
- zacznij pracowac.
a murzyn
- mowisz tak, bo jestem czarny! rasista! czasy niewolnictwa sie skonczyly!


juz ci cos powiedzialem....

QUOTE
wiele z twoich zarzutow mozna odeprzec
nie mow ze cos mozesz zrobic tylko zrob to!
QUOTE
moge rozmawiac z ludzmi otwartymi
bynajmniej mylisz sie jestem otwarty i nie tylko
QUOTE
na troszke innym poziomie.
a jaki jest twoj poziom? smile.gif

pozdrawiam i zycze milego zycia smile.gif
Arwena
A ja się nie zgadzam, że dysortografia to lenistwo. DYSORTOGRAFIĘ- jako specjalne zaburzenie w pisowni rozpoznajemy wówczas, gdy dotyczy dziecka o prawidłowym rozwoju umysłowym, które opanowało zasady pisowni, ma motywację do poprawnego pisania i popełnia nie tylko błędy ortograficzne, lecz również specyficzne błędy w pisowni wyrazów. "
shw
nikt nie mowi, ze to lenistwo, ale ze czesto nim bywa.
trzeba sobie szczerze powiedziec, ze zdobycie takiego papierka nie jest trudne, przez co mamy straszny wysyp 'biednych dzieci' z dysortografia.
prawda jest taka, ze jezeli co 10 z nich ja naprawde ma, a nie tylko mu sie nie chce, bo tak jest latwiej, to jest dobrze...
dysortografia jest choroba i owszem, ale i czasem w znacznym stopniu uleczalna - jak na moim przykladzie. wymaga to pracy nad soba, ale jest mozliwe.

qr-tylko ja mam problemy z tym cholernym invalid_session??
^BerZerK^
QUOTE(shw)
dysortografia jest choroba i owszem, ale i czasem w znacznym stopniu uleczalna - jak na moim przykladzie. wymaga to pracy nad soba, ale jest mozliwe.


shw, prosze nie wymagaj wysilku od obecnego pokolenia... teraz to nie jest cool i trendy.. ciekawe ze jak ja bylem w LO to papierek na dysortografie mial na cale LO tylko moj dobry kumpel. zreszta mial go juz od polowy podstawowki, ale jakos na maturze nawet nie pomyslal zeby go wykorzystac zeby latwiej bylo. LO skonczylem hmmm 5 lat temu a teraz jak rozmawiam z bylym wychowawca to polowa klas ma jakies dys-costam, druga polowa ma jakies zaburzenia ktore nie pozwalaja im cwiczyc (co nie przeszkadza po szkole smigac na desce czy rowerze).. wiec sorry ale zygac sie chce jak sie czyta takie tlumaczenia...
misiu98
Moja podpisuje się wszystkimi czterema kończynami.

Inna sprawa, że mocno ułatwia sprawę Internet i brak potrzeby pisania z ogonkami. Większość ludzi po prostu olewa ogonki - a co za tym idzie, olewa też resztę zasad. A potem, że dys... Ech.
shw
ja mam tak, ze w necie nie pisze ogonkow ni niczego. szybciej i wygodniej sie pisze. natomiast jezeli juz cos typu dokument w wordzie, cos recznie, to ort. jak najbardziej.
ludzie ida na latwizne, a szkoda...
a co do LO - ja za czasow lo tez mialem ciekawa sytuacje - dziewczyna miala prawdziwa dysortografie, ale nie przedluzala sobie papierka, kilka osob mialo tez.. 'prawdziwa' dysort. podczas pisania chyba sprawdzianu dziewczyna powiedziala do kobiety - 'ja mam dysortografie niby, ale ja sprobuje napisac normalnie'. az mnie qrwica strzelila, kiedy ona przez chorobe dostala banie, z powodu duzej liczby bledow, a ciule z zalatwionym papierkiem mieli lepsze oceny od niej.
Olórin
u mnie też kilka osob ma dysortografie i owszem niektórzy faktycznie mają to, ale dużej grupie się pisać poprostu nie chce....a ci co mają 'prawdziwą' dys.... czują się bezkarnie i nie próbują pisać poprawnie[może są wyjątki]
arkadyjczyk
Niestety problem jest bardzo szeroki. Rodzicom łatwiej, jak dzieciak ma papier, bo nic nie muszą robić, jest chory i "jest to nieuleczalne". Nauczyciele mają związane ręce, bo dzieciak ma papierek i muszą go specjalnie traktować. Dzieciak szczęśliwy, nie musi nosić zeszytów, robić ćwiczeń, a że co drugi to ma, to nawet nie wyróżnia się z całej reszty.
Problem jednak nie polega na tym, że każdy kręci, a mówiąc lenistwo miałem też na myśli brak chęci do pracy nad sobą. Fakt, że internet, smsy mają na to ogromny wpływ i to ich rozwój spowodował wzrost zjawiska. Dlatego ja nigdy nie pisałem bez ogonków. W końcu bardzo niewiele jest obecnie programów, które nie pozwalają na ich używanie. Mi osobiście głupio wyłoby pisać, choćby emaila do panienki, w stylu "Jestes miloscia mojego zycia". Brzmi to jakby chińczyk pisał.
Arwena
Dysortografia to jedno.....lenistwo to drugie...ale co do smsów i komputerów masz racje-ogłupiają. Moim zdaniem dzieciak w podstawówce powinien mieć ograniczony dostęp do internetu. Rodzice kupują dziecku zabawkę...a później takiego małego nie można oderwać od czata. Dorośli sobie nie radzą z czatem a co dopiero dziecko, które ma np. 13 lat. Tłumaczenie , że komputer jest dobry bo ma dużo informacji, też jest bezsensowne...bo wtedy takie inforamcje dzieciak tylko kopiuje, nawet nie zmieniając literki. Sama już chciałam swój wyrzucić przez okno i zacząć pisać listy (te ze znaczkiem), wtedy by łoby poprawie "Jesteś moją miłością" smile.gif
burcu
Ja się tylko tak zastanawiam co się stanie kiedy ci wszyscy ludzie z "dysortografią" pójdą do pracy? Przecież tam się nikt nie będzie ich pytał czy mają takie coś naprawdę czy nie. Tam będą wymagać od nich żeby dokumenty miały sens, były czytelne i bez błędów. I wybaczcie wiem, że jest słownik w edytorach tekstu, ale nie jest on doskonały. Sam pracuję na razie na uczelni wyższej i nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy daję szefowi dokument (często pisany ręcznie jako szkic czy szblon) i zawiera on błędy ortograficzne. :?
^BerZerK^
QUOTE(burcu)
Ja się tylko tak zastanawiam co się stanie kiedy ci wszyscy ludzie z \"dysortografią\" pójdą do pracy?

dobre, polac mu!
w LO swiat jest piekny, mozna olewac wszystko smile.gif a i tak sie jedzie niezle
pomyslcie o przyszlosci! hah wiem ze brzmie jak stary zgred, pewnie 24 lata to dla was jest duzo :-) ale co tam jak ktos porusza glowa to spoko ;-)
a co do pisania w necie bez pl znaczkow - wiadomo ze sa problemy ze standartami kodowania, ms wymyslil swoj i nie wszyscy zmieniaja, a bez pl znaczkow tekst jest czytelniejszy niz z krzaczkami w zlym kodowaniu

hehe niezly OT jest :twisted:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.