Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: konnektowy kJabber a tlenowy k.jabber
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
lucjusz
Zajrzalem wlasnie na www.tlen.biz a tam dosciagniecia wtyczka do Tlena o nazwie "k.jabber - Żaba [beta]" W sumie to nie ma sie czego czepiac bo Kaworu dodaje do nazw swoich wtyczek "k." na poczatku ale w kazdym razie troche... dziwnie. Ale moze tylko ja mam takie dziwne odczucia smile.gif
case
nic nie jest bardziej szokujace niz sam fakt powstania tej wtyczki ! :shock: :shock: :shock:
Olórin
mnie to K też zastanawia smile.gif)
bakerss
Mnie nie dziwi k. bo Kaworu zawsze dodaje do nazw swojich wtyczek k. smile.gif Ale mnie dziwi że tacy zaagorzali przeciwnicy jabbera napisali do niego wtyczke a tak mówili że jabber jest beee i wogole :/
nix
hehe sprawa K. na poczatku - w moim przypadku podwojne znaczenie - Kuba i Konnekt biggrin.gif:D
MiLKA
QUOTE(nix)
hehe sprawa K. na poczatku - w moim przypadku podwojne znaczenie - Kuba i Konnekt biggrin.gif:D

hehe wink.gif u mnie jakos tak podobno - k = Konnekt lub KhroneWebSoftware lub Khrone ;P
Olórin
heh wink.gif to może teraz ja ;p k = Konnekt lub Kamil smile.gif
kox
QUOTE(bakerss)
Ale mnie dziwi że tacy zaagorzali przeciwnicy jabbera napisali do niego wtyczke a tak mówili że jabber jest beee i wogole :/
Czy Kaworu to człowiek z TlenTeam?
lucjusz
QUOTE(kox)
Czy Kaworu to człowiek z TlenTeam?

O ile oficjalnie wiem to nie. Kaworu jest jednak jednym z najbardziej plodnych, ze uzyje takiego okreslenia, tworca wtyczek do Tlena.
hao
Ekhem... Przypomnę że kJabber ma również mniej oficjalną nazwę - ŻABBER... Zbieżność tego z k.Jabber - Żaba jest conajmniej niesmaczna.
Sahasrara
Pozostaje jeszcze pytanie kto był pierwszy z 'k' przed nazwami wtyczek...
Olórin
klan był chyba pierwszą wtyczką(lub KStatus) z k na początku, a wtedy chyba tlen nie mial obslugi wtyczek ??
hao
k na początku jest też w KDE... to akurat mi nie przeszkadza... to w końcu jedna literka smile.gif Gorzej to wygląda w połączeniu z Żabą...
QUOTE(bakerss)
Mnie nie dziwi k. bo Kaworu zawsze dodaje do nazw swojich wtyczek k. smile.gif Ale mnie dziwi że tacy zaagorzali przeciwnicy jabbera napisali do niego wtyczke a tak mówili że jabber jest beee i wogole :/
ta wojna wziela sie podobno z tego ze na forum o2 wchodzili jabberowcy tak ich okreslali i mowili ze jabber jest najlebszy wtedy nie mialem pojeca ze jabber i tlen to wlasciwie to samo jak dla mnie to jest bez sesu
QUOTE
O ile oficjalnie wiem to nie. Kaworu jest jednak jednym z najbardziej plodnych, ze uzyje takiego okreslenia, tworca wtyczek do Tlena.
beneck i andk tez sobie dobrze radza smile.gif
ja bym powiedzial ze kaw jest najpopularniejszy smile.gif
shw
hehe - jak przeczytalem o tej walce tlen'a z jabberem, to zwatpilem - dla mnie tlen to zmodyfikowany jabber... dziwne
dokladnie ten sam protokul na tej samej zasadzie jedynie nie otwarty serwer
Olórin
QUOTE(MEK)
dokladnie ten sam protokół na tej samej zasadzie jedynie nie otwarty serwer

z pewnymi modyfikacjami
QUOTE(na www.libtlen.eu.org)
Protokół Tlen.pl oparty jest na jabberze, jednak zostały przez autorów wprowadzone pewne różnice - np. proces uwierzytalniania, wyszukiwanie, czy konferencje.
wiem wiem wiem ale dokladnis smile.gif

bo juz dawno byl by w K smile.gif
case
no no, tlenowa żaba wyprzedza powoli naszego kJabber'a 8)
lucjusz
Nie tylko .zaba wyprzedza kjabbera ale w ogole Tlen idzie pelna para. Jak patrze np na www.tlen4you.net to codziennie albo nowa wtyczka albo nowa wersja juz istniejacej. Tlen znowu zaczyna mnie kusic wink.gif Nie wiem jak dlugo jeszcze wytrzymam - mam nadzieje ze wytrwam do czasu wydania kolejnej wersji konnekta smile.gif
Aule
Żeby nad k pracował taki oddział ludzi co nad tlen'em to też byśmymieli już dawno wersje 1.0 laugh.gif Ale Hao też sie stara :roll:
Sahasrara
Ja słyszałem że .zaba nie potrafi zapisywać wiadomości do historii - po prostu Tlen nie pozwala...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.