Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kEx
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
Aule
Moja pierwsza wtyka. Dawajcie tu propzycje, jakie funkcje mozna byłoby jeszcze ukryć.
piotr.ek
QUOTE(pz16)
Moja pierwsza wtyka. Dawajcie tu propzycje, jakie funkcje mozna byłoby jeszcze ukryć.

Moznaby zmienic nazwe wtyki - na bardziej kojarzaca sie smile.gif (np. kEasy, jesli juz koniecznie chcesz trzymac sie reguly k*) kEx kojarzy mi sie z exportowaniem czegos...
MiLKA
kilka spraw :)

1) nazwa - kEasy, KEasy czy tez K.Easy by bardziej pasowalo do tej wtyczki
2) po pierwszym wlaczeniu wtyczki proponowalbym dodac jakies messagebox
3) Ustawienia -> Tryb Początkują - więcej jest ucięte, zle sie wyswietla, jak juz chcesz dodac tekst do tej lini to zrob tak: checkbox bez tekstu, tekst pogrubiony, tekst normalny
4) nie dziala checkbox z punktu 3, jak jest zaznaczony checkbox w Wtyczki->kEx
5) o dziwo jak juz wylacze kEx w opcjach (wtyczka jest aktywna) to znika grupa w drzewie Wtyczki->, moim zdaniem tak powinno byc zawsze, nie ma sensu robic podwojnie grup, dodac informacje podczas pierwszego startu, ze konfig jest w Ustawieniach
6) w wyborze ktore ustawienia sa proponowalbym zmiane znaczkow >> na & albo na -> ladniej wygladac bedzie (no co? ;p)
7) mozna by ukryc niektore ustawienia kieview jak np. Statystyki, Linki
8) proste api abym mogl w swojej wtyczce okreslic, czy jest wlaczone ukrywanie czy tez nie, to bym cos ukryl ;p

i to tyle ;)
Olórin
nie wspomne juz nawet że sygnatura kDodatków to kEx smile.gif
nix
QUOTE(piotr.ek)
QUOTE(pz16)
Moja pierwsza wtyka. Dawajcie tu propzycje, jakie funkcje mozna byłoby jeszcze ukryć.

Moznaby zmienic nazwe wtyki - na bardziej kojarzaca sie :) (np. kEasy, jesli juz koniecznie chcesz trzymac sie reguly k*) kEx kojarzy mi sie z exportowaniem czegos...

a mi sie kojazy z ciastem :D
Aule
Dobra. Już skończyłem laugh.gif Co do ukrywania następnych rzeczy proszę o konsultcję autora kIEview.
MILKA>>Nie za bardzo rozumiem punkt 8. Co do 3 u mnie dobrze wyświetla, tzn. pogrubiony opis(tekst w nawiasie) i wszystko widać. Może dlatego, że mam szerokie okno konfiguracji.
Olórin
zgadza się, ucina

punkt 8 to chyba chodzi o podanie id kolumny konfiguracji odpowiedzialnej za włączenie/wyłączenie trybu newbie
Aule
Kolumna to IDI_EX. Co u was ucina? To ja ten tekst wogle wywale smile.gif Będzie najlepiej. A ty Olórin dostałeś tą wtyke wcześniej, to mogłeś mnie o tym łaskawie poinformować :wink:
shw
qrwa - znowu pierd$%#ne 'invalid_session' i stracilem tresc posta... whrrrrrrrrr
wersja skrocona, bo nie chce mi sie pisac od nowa tamtego tongue.gif
mysle, ze w pkt 8 chodzi o to, zeby autor jakiejs wtyczki mogl decydowac co ma przez kEx (k.easy smile.gif) zostac ukryte, a co nie, a nie autor wtyczki k.ex.
Aule
Id kolumny w konfiguracji to 227008.
piotr.ek
QUOTE(nix)
a mi sie kojazy z ciastem biggrin.gif

Haha, no to rowniez bylo moje pierwsze skojarzenie, ale staralem sie trzymac hmm.. kategorii konnektowych wink.gif
Aule
kEx to był skrót od kExpert. Wtyka w wersji 0.0.0.1 dodawała opcje trybu experta, co nie zawsze jest zgodne z prawdą. Więc w wersji 0.0.0.2 sie zmieniła nazwa opcji, ale nazwa wtyki nie. Tera może lepiej będzie, bo zmieniłem nazwe wtyki na kEasy.

PS. Nowa wersja wsadzona, czeka na autoryzacje.
MiLKA
QUOTE(MiLKA)
8) proste api abym mogl w swojej wtyczce okreslic, czy jest wlaczone ukrywanie czy tez nie, to bym cos ukryl ;p


Chodzi mi nie mniej ni wiecej jak o mozliwosc sprawdzenia za pomoca wiadomosci wewnatrz konnektowej czy funkcja ukrywania poszczegolnych pol jest wlaczona czy tez nie. Sprawdzanie wartosc identyfikatora jest bez sensu, bo w momencie gdy wtyczka jest usunieta z konnekta, to id pozostaje w konfiguracji. Lepszym rozwiazaniem jest wlasnie wiadomosc, zwracajaca true albo false, albo nic jak nie ma wtyczki kEasy dostepnej.
swistak
Witam

Ja pozwole sobie zglosic propozycje wlaczenia kEasy do Duzej Paczki jako oficjalna wtyczke. Wydaje mi sie, ze tryb Newbie zacheci conajmniej kilka osob do uzywania Konnekta.
Ja sam zanim na dobre przesiadlem sie na K instalowalem i odinstalowywalem go conajmniej trzy razy, poniewaz czulem sie lekko zagubiony nadmiarem opcji.
Dopiero po mniej wiecej dwoch dniach w miare intenstywnego korzystania w pelni zaprzyjaznilem sie z Konnektem smile.gif
piotr.ek
QUOTE(swistak)
Ja sam zanim na dobre przesiadlem sie na K instalowalem i odinstalowywalem go conajmniej trzy razy, poniewaz czulem sie lekko zagubiony nadmiarem opcji.

Tak tez wygladaly moje podejscia do Mirandy... poddalem sie i juz kilka razy troche zalowalem... Plusy za Miranda dla mnie istotne: wsparcie dla kazdej sieci osobno i WYSZUKIWANIE W HISTORII :!: :!: :!: (k*rwica mnie bierze, jak musze w K przeszukiwac recznie rozmowy z ostatniego miesiaca, zeby znalezc jakis link or somfink :evil:) Minusy - tam to dopiero jest ogrom opcji... oczywiscie po dowaleniu wtyk, ale coz bez nich Miranda jest warta tongue.gif
case
QUOTE(piotr.ek)
Minusy - tam to dopiero jest ogrom opcji...

to plus a nie minus :!:
standardowa Miranda wrecz odstrasza, ale po zaaplikowaniu jej odpowiednich pluginow i przebrnieciu przez szereg opcji, mozna ja dopasowac idealnie do wlasnych potrzeb [zarowno wizualnie jak i funkcjonalnie, czego tez oczekujemy od K i poniekad spelnia on to zadanie :wink:]
piotr.ek
Ja wiem! biggrin.gif To, ze mozna wszystko ustawic/wlaczyc/wylaczyc to w rzeczywistosci plus i to ogromny, ale jednoczesnie tez minus - ile czasu trzeba spedzic nad dostosowaniem tego programiku do wlasnych upodoban? Co najmniej sporo wink.gif A ja naleze do ludzi, ktorzy lubia miec wszystko po swojemu i jesli da mi sie taka mozliwosc, to z niej korzystam - w Mirandzie jednak wymieklem i tyle tongue.gif Odechcialo mi sie na dobre... A faktem jest, ze K dopicowany i z wtykami zaczyna juz powoli zmierzac w tym samym kierunku...
hao
QUOTE
Witam

Ja pozwole sobie zglosic propozycje wlaczenia kEasy do Duzej Paczki jako oficjalna wtyczke. Wydaje mi sie, ze tryb Newbie zacheci conajmniej kilka osob do uzywania Konnekta.
Ja sam zanim na dobre przesiadlem sie na K instalowalem i odinstalowywalem go conajmniej trzy razy, poniewaz czulem sie lekko zagubiony nadmiarem opcji.


"Tryb" newbie będzie wbudowany w nowym K. Wtyczki będą mogły sam e określać stopień zaawansowania opcji.
piotr.ek
Zreszta juz o tym bylo... opcji full, mozna wszystko, pelna kontrola, ale trzeba CHCIEC tongue.gif Typowy (l)user jest leniwy... jesli juz siegnie po cos innego, niz standardowy klient GG, to znaczy, ze na wiecej sily pewnie mial nie bedzie sad.gif Sad but true...
shw
ja nadal nie potrafie zrozumiec jak mozna duza ilosc opcji uznawac za minus. przeciez sa one tak zrobione, ze wcale nie musisz sie nimi interesowac - zostawiasz tak jak sa i wszystko dziala...
ja tam zawsze szukam nowych opcji po aktualce konnekta, zeby moc cos zmienic :>
Aule
QUOTE(hao)
\"Tryb\" newbie będzie wbudowany w nowym K. Wtyczki będą mogły sam e określać stopień zaawansowania opcji.

Pędze opatentować pomysł. :wink:
Aule
Ja znam userów, którzy sie lekko przeceniali i ustawiali to co nie trzeba, bo nie wiedzieli co. I po to ta wtyka, żeby rączki nie świerzbiały.

T>>Może bym jescze coś poukrywał, ale większość programistów nie daje id swoim kontrolkom w konfiguracji. Zresztą w mojej wtyce też chyba ich nie ma :wink:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.