Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: gg padlo
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
misia
jak na razie gg padlo, kraza sluchy ze bedzie platne, a konnekt obsluguje tylko jabbera, proponuje jak najszybciej udostepnic jeszcze tlena
Aule
Jabber'a ma bardzo dużo osób. Tlen by sie przydał, ale według mnie nie jest wymagany koniecznie.
niki
padło i nie działa już parę ładnych godzin sad.gif echhhhhh :evil:
QUOTE(misia)
jak na razie gg padlo, kraza sluchy ze bedzie platne, a konnekt obsluguje tylko jabbera, proponuje jak najszybciej udostepnic jeszcze tlena


hehe laugh.gif takie słuchy o płatym gg to chodziły już rok temu tongue.gif
a pozatym - czy ktoś widział płatny komunikator internetowy ?? - bo ja nie...
aaa.. tlen już obsługuje jabbera - więc nie widze problemu smile.gif
foxtwo
pierdolca mozna dostac z tym GG... najgorsze jest to, ze nie wiadomo co sie dzieje... mogliby przynajmniej powiadomic, ze w najblizszym czasie moga byc problemy z serwerem... :evil:
piotr.ek
Wszystko ladnie pieknie - gg jak zwykle w weekend zalicza padaczke - ale chrome.pl tez zdaje sie dzisiaj lezal i kwiczal sad.gif Teraz dziala, ale nie zmienia to faktu, ze niefajna jest to sytuacja i przydalaby sie chociaz podstawowa (byle dalo sie gadac) obsluga np. icq czy tlena na osobnych wtyczkach...
Aule
Gdzieś już, całkiem niedawno zresztą, ktoś poruszył ten temat. Poszukajcie, jak to sie skończyło.
werw0e
tlen potrzebny jest koniecznie, niektórych osób nie przekonam do konnekta bo za trudny:P a tak pogadam z nimi przez tlena;]
jankez
cholerne gg! :evil:
ostatnio serv pada jak głupi i to coraz częściej i na coraz dłuzej
tlen i icq musi być, bo korzystanie z icq jako transport jabbera jest do D :evil:
case
QUOTE(jankez)
[...] icq musi być, bo korzystanie z icq jako transport jabbera jest do D :evil:

z tym sie zgodze... icq to chyba najmniej zawodna siec [w moim wypadku przynajmniej]

moze kiedys doczekamy sie kICQ tongue.gif
UNK
[18:46:56] Pamix set new topic: "Przepraszamy za kłopoty z dostępem do serwerów Gadu-Gadu w dniach 10-11 Stycznia 2004, które moga nast?pić ze względu na prace przy wprowadzanie nowego systemu taryfikacji. Od poniedziałku (12.01) serwery Gadu-Gadu będ? już całkowicie stabilne. Od poniedziałku 12.01.2004 uruchomienie dostępu do Gadu-Gadu na kolejne 30 dni nast?pi 15 sekund po wysłaniu SMS o tre?ci #twój_numer_GadyGadu#" na numer 7955" (Pamix)"

takei cos zostalo przekazane w mojej sieci przez uzytkownikow, czy to prawda czy nie okarze sie jutro a najpozniej w poniedzialek tongue.gif
Olórin
bedzie stabilne bo....nikt nie zapłaci ;p

proponuje przenieść ten wątek do działu humor ;p [jak takiego nie ma to stworzyć ;p]
case
QUOTE(UNK)
[takei cos zostalo przekazane w mojej sieci przez uzytkownikow, czy to prawda czy nie okarze sie jutro a najpozniej w poniedzialek tongue.gif

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA laugh.gif

ktos wspominal o wprowadzeniu oplat za GG ? :twisted:

jesli ta informacja jest wiarygodna, to niezle jaja [sms na 7955 - czyli 9zl + Vat do zaplacenia, za mozliwosc kozystania z jednego z najgorzej dzialajacych komunikatorow, podczas gdy wszystkie inne [i lepsze, np. Jabber :wink:] sa za darmo], ciekawe jak sie sprawa potoczy... komedia laugh.gif
UNK
case zapomniales dodac 9zl + VAT za 30 dni tongue.gif to jest troche za smieszne zeby bylo prawdziwe ;D
Olórin
torn albo hao - czekamy na dział humor z tym wątkiem LOL....


z komentarzy na gg3d
QUOTE(rysiu)
Podobało mi się podsumowanie jednego z forumowiczów:
QUOTE

Nie ma już serwera GG, bo złapali ich na tym, że dzielili neostradę ;->

buheheheeh
Sahasrara
Hm, najgorszą rzeczą jaka mogłoby jabberowe community zrobić gg byłoby... wyprodukowanie klona gg, który miałby pełną i łatwą obsługę transporów gg na serwerach jabbera (na wszelki wypadek, żeby zminimalizować ryzyko pozwu wink.gif), plus oczywiście obsługa jabbera 'czystego'. Mógłbym wtedy przesiąść dziewczynę na coś takiego bez obaw że będzie się gubić, jednocześnie pokazując jej możliwości jabbera. Kluczem byłoby ograniczenie opcji, bo wszyscy prowadzą tylko wyścig zbrojeń zapominając o komunikatorze dla zwykłych użytkowników...
Lukas77
A póki co chrome.pl leży i kwiczy... Trza chyba spowrotem wskoczyć na jabber.wp.pl i się nie przenosić już.
Mimo całego mojego szacunku dla Jabbera to jednak niezawodność tej sieci polega na doborze najlepszego serwera. Chrome jednak za często się rypie.
A jeśli chodzi o GG to niech wprowadzą opłaty, wiara będzie musiała się przesiąść i wybierze najprawdopodobniej Tlena.
IMHO wprowadzenie opłat za GG zabije ten komunikator.
undying
QUOTE
Od poniedziałku 12.01.2004 uruchomienie dostępu do Gadu-Gadu na kolejne 30 dni nast?pi 15 sekund po wysłaniu SMS o tre?ci #twój_numer_GadyGadu#\" na numer 7955\"


Ja zastanawiam sie jak to sobie ktos wyobraza, w takim wypadku to kazdy moze podac czyjs nr. wyslac sms i aktywowac nie swoje gg... zreszta co ta za kolejne farmazony. gg zeszlo juz nizej niz na psy... tlen i jabber biggrin.gif pozostaje :-)
Puma
Palącą sprawą stało się obsługa sieci tlen w K. czy jest gdzieć transport tlen w jabblerze ?
Olórin
smoku rozwijał kiedyś projekt transportu do tlena ale odkąd jego znajomi przeszli na Jabbera zaprzestał rozwoju projektu...
Simplex
QUOTE(cookie)
aaa.. tlen już obsługuje jabbera - więc nie widze problemu smile.gif

W jaki sposób obsługuje? Bo mnie nie obsługuje.
Próbowałem wtyczkę Żaba autorstwa kaworu, ale za cholere nie chce chodzic.
Olórin
QUOTE(gosciu na głównej gg3d)
W dniu 10 stycznia miejsce miała jedna z największych przerw w działaniu serwerów GG. Spowodowana ona była instalacją nowej wersji systemu operacyjnego, co okazało się \"kompletną klapą\", a powrót do poprzedniego zabrał kolejne cenne godziny.

Nie będziemy tutaj rozważać nad tym, że w takich sytuacjach należy zabezpieczyć poprzednią wersję systemu, a jedynie chcieliśmy poinformować o tym, że z siecią Gadu-Gadu, która wg plotek miała stać się płatna właściwie nie dzieje się nic nadzwyczajnego

Wszystkim, którzy mają dość tego typu niespodzianek proponujemy zainteresować się komunikatorem Konnekt oraz protokołem jabber.


mała konnektowo jabberowa propaganda smile.gif)))
Zakrn
Nareszcie jakieś konkretne informacje :wink: Zobaczymy, czy to poskutkuje... Hao - jak tam statystyki? :wink:
case
QUOTE(Olórin)
mała konnektowo jabberowa propaganda smile.gif)))

no... niech ludzie to czytaja, wierze w naze spoleczenstwo :twisted:
piotr.ek
Patrzac na to, co sie dzieje, moznaby dojsc do wniosku, ze kolesie od GG robia wszystko, co w ich mocy, zeby zniechecic ludzi do wlasnej sieci i wlasnego komunikatora tongue.gif Bez kitu, nawet mnie pchnelo to do skonfigurowania kJabber'a... Troche z tym roboty, ale warto bylo, a na dniach robie to samo u dziewczyny i kumpla smile.gif Co prawda standardowo ciagle siec GG, ale to tylko do czasu, az wtyka jabberowa sie troche rozwinie (co mam nadzieje nastapi juz wkrotce)... (oczywiscie ciagle czekam na wtyke tlenowa i icq'owa, ale lepszy jabber niz nic tongue.gif)
Olórin
QUOTE
Szanowni Użytkownicy Gadu-Gadu!

W związku z informacjami rozpowszechnianymi wśród użytkowników w formie tzw. \"łańcuszków\" informujemy, iż nie planujemy wprowadzenia odpłatności za używanie Gadu-Gadu. Szczególnie przestrzegamy przed wysyłaniem SMSów o podwyższonej opłacie (w postaci 7....) które rzekomo miałyby być formą opłaty. Serwis Gadu-Gadu jest z powodzeniem utrzymywany z reklam wyświetlanych podczas korzystania z niego, i nie przewidujemy zmiany tego stanu rzeczy.
Wszelkie informacje dotyczące serwisu Gadu-Gadu są umieszczane wyłącznie na stronie www.gadu-gadu.pl lub w komunikatach wyświetlanych w specjalnym okienku programu (tak jak niniejsza wiadomość). W szczególności prosimy o ignorowanie wiadomości podpisywanych przez rzekomych \"administratorów Gadu-Gadu\" które często służą do wyłudzenia ważnych informacji, np. hasła.

Ponadto informujemy iż przerwa w działaniu serwisu w dniu wczorajszym, tj. 9-10-2003r. była spowodowana prowadzeniem zmian na centralnym serwerze Gadu-Gadu.
Dziękujemy i zapraszamy do korzystania z serwisu Gadu-Gadu,
Polskiego Komunikatora Internetowego

Zespół Gadu-Gadu

buheheheheh laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Zakrn
A zauważyliście, że serwery znowu nie trzymają wiadomości w kolejce? Ciekaw jestem do jakiej konfiguracji oni wrócili...
piotr.ek
QUOTE(Zakrn)
A zauważyliście, że serwery znowu nie trzymają wiadomości w kolejce? Ciekaw jestem do jakiej konfiguracji oni wrócili...

Haha - swiateczno-noworocznej chyba laugh.gif laugh.gif GG roolz... (joke)
Apollyon
Witam smile.gif
QUOTE
Od niedzieli wyłączona jest funkcja, bądź wyłączony jest serwer, którego zadaniem było przechowywanie 25 wiadomości dla użytkownika, który jest w danej chwili niedostępny. Tak więc owe wiadomości nigdy do niego nie dotrą.
Informacja ta jest potwierdzona i sprawdzona przez wiele osób, oraz przez wtyczkę za'ha'dum, która po wysłaniu wiadomości pokazuje następujący komunikat: Massage status: NIE DOSTARCZONO (skrzynka odbiorcza pełna). Czekamy z niecierpliwością na reakcję SMS-Express oraz usunięcie tej bardzo uciążliwej usterki. Przekażcie to swoim znajomym, żeby się nie kłopotali wysyłaniem wiadomości do swoich nieobecnych kolegów.

Czesc wiadomosci jednak jakims cudem sie zapisala, przed chwila dostalem kilka z 3 p.m. smile.gif

Jedyna zaleta padu-padu jest zmniejszona liczba kontaktow. Spokojnie mozna pisac programiki na zaliczenie wink.gif
pienio
QUOTE(pz16)
Jabber'a ma bardzo dużo osób. Tlen by sie przydał, ale według mnie nie jest wymagany koniecznie.

hmmm... mysle jednak ze calkiem nieduzo.
wsrod moich znajomych praktycznie nikt i nawet nie wiem argumentow by ich zachecic do zmiany. jeszcze nie teraz
QUOTE(cookie)
aaa.. tlen już obsługuje jabbera - więc nie widze problemu

w jaki sposob?
bo w tlenie cos nic nie znalazlem, a o tlenie przez jabbera tez nic nie wiem.
i bardzo dobra rzecza byl by plug tlenowy. po ostatnim padzie gg bardzo duzo osob (wg moich obserwacji) przerzuca sie na tlena.
bo niby na co innego?
piotr.ek
QUOTE(pienio)
i bardzo dobra rzecza byl by plug tlenowy. po ostatnim padzie gg bardzo duzo osob (wg moich obserwacji) przerzuca sie na tlena.
bo niby na co innego?

Potwierdzaja to rowniez moje obserwacje. Co prawda jabber zyskal ostatnio calkiem sporo, ale wsrod - powiedzmy - ludzi ciut wiecej obeznanych w materii. Zwykly user (*) z tego, co widze przerzuca sie na tlena...

* - np. 18-letnia laska korzystajaca z kompa tyle, zeby sciagnac i wydrukowac prace z historii, wyslac kilka sms'ow, pogadac ze znajomymi, pograc w gre typu Moorhuhn (www.moorhuhn.de i wszystko jasne), czasem obejrzec film/posluchac mp3 tongue.gif Za ta laska ida jej znajomi (5 kolesi, bo w koncu czego sie dla dziewczyn nie robi), ktorzy swoich z kolei znajomych namawiaja do tego samego itd. Zjawisko wcale nie nadzwyczajne, a z pewnoscia czesciej spotykane w przypadku tlena, niz jabbera (nie, zebym przeprowadzil jakies badania/eksperymenty natury socjologicznej - mowie, co widze i czego sam doswiadczam - niestety sad.gif)

Ps. z moich znajomych (45 kontaktow) tylko 1 (JEDNA) ma konto jabberowe obslugiwane przy pomocy Mirandy. Tlena zainstalowanego ma juz ponad polowa...
Sahasrara
Nadzieja w Tlenowej wtyczce do jabbera - może to ona połączy nas z 'Tlenem'? Najlepiej by było gdyby zajęli się tym twórcy samego komunikatora - po prostu po rejestracji na serwerze Tlena dostajesz propozycję czy nie zarejestrować się na darmowym serwerze jabbera... i nikt nie traci. Masz wtedy dwa konta, w obu wyświetlają ci się reklamy - żeby ludzie nie ściągali T. tylko dla jabbera. wink.gif
foxtwo
QUOTE(piotr.ek)
Potwierdzaja to rowniez moje obserwacje. Co prawda jabber zyskal ostatnio calkiem sporo, ale wsrod - powiedzmy - ludzi ciut wiecej obeznanych w materii. Zwykly user (*) z tego, co widze przerzuca sie na tlena...

* - np. 18-letnia laska korzystajaca z kompa tyle, zeby sciagnac i wydrukowac prace z historii, wyslac kilka sms'ow, pogadac ze znajomymi, pograc w gre typu Moorhuhn (www.moorhuhn.de i wszystko jasne), czasem obejrzec film/posluchac mp3 tongue.gif Za ta laska ida jej znajomi (5 kolesi, bo w koncu czego sie dla dziewczyn nie robi), ktorzy swoich z kolei znajomych namawiaja do tego samego itd. Zjawisko wcale nie nadzwyczajne, a z pewnoscia czesciej spotykane w przypadku tlena, niz jabbera (nie, zebym przeprowadzil jakies badania/eksperymenty natury socjologicznej - mowie, co widze i czego sam doswiadczam - niestety sad.gif)

Ps. z moich znajomych (45 kontaktow) tylko 1 (JEDNA) ma konto jabberowe obslugiwane przy pomocy Mirandy. Tlena zainstalowanego ma juz ponad polowa...

Wniosek jest taki, ze jabber jest slabo rozkreklamowany... :?
case
QUOTE(Sahasrara)
Nadzieja w Tlenowej wtyczce do jabbera - może to ona połączy nas z 'Tlenem'?

na razie, z tego co obserwuje, malo uzytkownikow Tlena wie o jej istnieniu/interesuje sie tym...
QUOTE(Sahasrara)
Najlepiej by było gdyby zajęli się tym twórcy samego komunikatora - po prostu po rejestracji na serwerze Tlena dostajesz propozycję czy nie zarejestrować się na darmowym serwerze jabbera... i nikt nie traci. Masz wtedy dwa konta, w obu wyświetlają ci się reklamy - żeby ludzie nie ściągali T. tylko dla jabbera. wink.gif

wiadomo, jeszcze lepiej jakby Tlen byl otwarty tongue.gif, ale o tym chyba mozna zapomniec, ogolnie to takie gdybanie, bo Tlen i tak zrobi tak jak chce...
sprowadza nam sie chyba wszystko do koniecznosci powstania kTlen'a 8)

PS: moze kO2 tongue.gif fajna nazwa wtyczki hehe
foxtwo
QUOTE(case)
PS: moze kO2 tongue.gif fajna nazwa wtyczki hehe

jak jush mowimy o nazwach wtyczek to lepiej upozadkowac ta sprawe... mianowicie w konfiguracji sa takie nazwy:
- K.Notify
- k.Style
- K.Notes
- k.Pilot
- kDodatki
- kTransfer

... wiem ze jest to banalne ale moglibyscie (tworcy wtyczek) sie zdecydowac jakim "typem nazw" sie kierowac biggrin.gif laugh.gif
Ps: chyba kTlen bylby lepsha nazwa... chociash pogadamy jak jush cos bedzie 8)
pienio
QUOTE(foxtwo)
Wniosek jest taki, ze jabber jest slabo rozkreklamowany... :?

mysle ze z reklama nie byloby problemu, gdyby istnialo dla jabbera konkretne rozwiazanie dla zwyklego usera.
zeby powiedziec "masz tu linka, sciagasz, instalujesz, otowrzy ci sie okienko tworzenia nowego konta, zalozysz sobie na jakims serwerze np [blablabla] i jedziesz. potem klikasz sobie w transporty -> gg, wpisujesz tam swoj gg# i pass i jestes kozak".
jak narazie nie widze takiego rozwiazania, dlatego ludzi chetnych aktualnie do zmian (po ostatnim padzie gg) nie moge skierowac z ciagat tlenowych na jabberowe.
i w sumie im sie nie dziwie.
foxtwo
Wydaje mi sie, ze gdyby byla dobra reklama i odpowiedni program (niezbyt skomplikowany "dla poczatqjacych" i z bardzo wieloma funkcjami "dla zaawansowanych") jabber powiekszylby swoje grono urzytkownikow...
Zakrn
Dla początkujących dobry jest rhymbox. Jedynym problemem jest to, że osobnik, który zacznie używać takiego, a nie innego komunikatora, już go nie zmieni. Jeśli chcemy ludzi zachęcić do k, to już teraz potrzebna jest sprawnie działająca wtyczka do jabbera. (biedny Hao sad.gif )
Poza tym myślę, że każdy kto ma swoją stronkę, powinien umieścić informację o k/jabberz, nie :?:
Aule
Ja napewno umieszcze, jak ją w końcu zrobie :wink: Na każdym forum na jakim jestem zarejestrowany mam sygnaturke "Sprawdź konnekta!" Wam też to proponuje.

OT>>Fajny nowy avatar foxtwo
foxtwo
QUOTE(Zakrn)
Jeśli chcemy ludzi zachęcić do k, to już teraz potrzebna jest sprawnie działająca wtyczka do jabbera

Wtyczka sprawnie dziala dla poczatqjacych userów (wysylanie, odbieranie), bo o takich w twoim poscie mowa. Ajjjjt ?
QUOTE(pz16)
OT>>Fajny nowy avatar foxtwo

Thx :wink:
Zakrn
QUOTE(foxtwo)
Wtyczka sprawnie dziala dla poczatqjacych userów (wysylanie, odbieranie), bo o takich w twoim poscie mowa. Ajjjjt ?


Tak, jakżeby inaczej :wink: Zakładam przecież, że większość z nas nie ma z tym problemów, prawda? :roll:
Puma
Ośmielam się zauważyć że K i wtyczka jabbler jest ... dla zaawansowanych :x Konfiguracja jabblera nie jest taka prosta, trzeba wszystko ustawiać w np. PSI, tak samo było do niedawna z zakładaniem konta na gg, teraz podobno idzie już.
case
QUOTE(Puma)
[...] jabbler [...]

ooo, a co to? :twisted: tongue.gif
shw
QUOTE(Puma)
Ośmielam się zauważyć że K i wtyczka jabbler jest ... dla zaawansowanych

osmielam sie zauwazyc, ze wtyczka do jabbera jest to
QUOTE(hao)
Eksperymentalna wersja wtyczki

a zatem ma prawo byc dla zaawansowanych. ma ona za zadanie przetestowac (a tak naprawde to my mamy za zadanie, a ona ma nam to umozliwic) protokul jabbera w K. jezeli wszystko bedzie dzialac, to wtyczka zostanie skonstruowana (prawdopodobnie) tak, aby byla bardziej user friendly.
pienio
QUOTE(shw)
(...) jezeli wszystko bedzie dzialac, to wtyczka zostanie skonstruowana (prawdopodobnie) tak, aby byla bardziej user friendly.

i wtedy bedzie mozna umieszczac na stronkach, w sygnaturkach i opisach...
teraz nie da rady. tylko zniecheci.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.