Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z zalogowaniem :(
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > Kjabber
lenin
Mam JID od pewnego czasu na serwerze jabberpl.org, ale za cholere nie moge skonfigurowal polaczenia przez Konnekta - wszelkie moje proby koncza sie na errorze (
Jak powinno sie to poprawie konfigurowac?
Sahasrara
A jakieś więcej szczegóły? Jaki error? Działa pod innymi komunikatorami? Próbowałeś wyłączać ssla?
lenin
Juz mowie.
HOST: [jabberpl.org] [???]
LOGIN: [mojlogin] [mojehaslo]
ZASOB: [1]
Nie wiem co wpisac tam, gdzie sa ??? sad.gif

Jak wpisze swoje dane wywala mi takie cos:
CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x04EC0268 in the "kJabber" thread.
Ex parameters: [0x01] [0x00]



Mam PSI - tam wszystko dziala ok.
Olórin
rozciąnij okno konfiguracji wink.gif

obok serwera to port - 5222 lub 5223 [ssl]
a zasób to nie 1 tylko cos innnego [moze z tym byc problem] jakis tekst, narazie nie można ustawić priorytetu zasobu :/
lenin
Ech, jakbym nie robil, ciagle mi wywala Konnekta.

user posted image
Czy zasoob pusty, czy domyslny, czy port jest 5222 czy 5223 sad.gif

Co ja zle robie? sad.gif
Aule
Jako zasób najlepiej daj nazwe programu jakiego u zywasz czyli Konnekt, a port 5222.

OT>>>Ściągnij se aktualke kJabbera, przez kUpdate'a. biggrin.gif
lenin
Super, update zdzialal cuda - moge sie laczyc smile.gif

Niestety, wystepuje maly konflikt - GG i Jabber dzialaja razem tylko i wylacznie na statusie ukryty/niewidoczny - jesli jestem np. niewidoczny na GG zas na Jabberze dostepny po kilku sekundach GG przelacza sie na niedostepny sad.gif
Olórin
masz wpisany w transport ten sam numer gg co w K, cudów nie ma...
lenin
Ej, ale ja transportu GG nie odpalalem zadnego - myslalem, ze ta wtyka dodaje tylko mozliwosc rozmowy z ludzmi z JID sad.gif

Jak sobie z tym poradzic?
Olórin
jak jesteś zarejestrowany w transporcie to on "odpali" się sam smile.gif -> rozwiązanie wyrejestruj się z transportu lub zarejestruj na inny numer gg
lenin
Nie chce innego numeru GG smile.gif

Do luftu szczerze mowiac to jest - nie chce miec dwoch programow: do GG i do Jabbera, nie chce rowniez, zeby oba systemy dzialay sprzezone.
Na GG moge dac opis itp, i nie chce byc zawsze widoczny, a dla znajomych z Jabbera chce - i co wtedy?

Olórin czy ten transport da sie wylaczyc?
Bo jak nie, to czas wylaczyc wtyczke kJabber, bo jest nieprzydatna sad.gif
Olórin
wywal transport gg z listy, a najpierw cofnij mu autoryzacje, powinno pomóc smile.gif a jak nie to zarejestruj się jako pusty gg# i hasło w transporcie [np. przez psi]
lenin
Mozesz ciut wiekszymi literami? biggrin.gif
Z jakiej listy? Listy transportow w Konnekcie nie widzialem sad.gif
k!dman
mozesz to zrobic w PSI
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.