Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Taka mało ważna propozycja
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Zakrn
Hao, byłaby możliwość włączenia klawisza insert w okienku zmiany statusu? Czasami przydałoby się udogodnienie z zastępowaniem literek :wink:
QUOTE(Zakrn)
Hao, byłaby możliwość włączenia klawisza insert w okienku zmiany statusu? Czasami przydałoby się udogodnienie z zastępowaniem literek :wink:


...a może zmiana statusu poprzez naciskanie klawisz "PAGE DOWN" - na niższy status i "PAGE UP" - na wyższy status ??
tylko mi to nie jest potrzebne , a tobie radzę pogimnastykować dłoń, ruszyć tą ciężką myszką, kliknąć i gotowe smile.gif
Olórin
a strzałki góra/dół nie działają?? bo u mnie tak
Zakrn
QUOTE(cookie)
tobie radzę pogimnastykować dłoń, ruszyć tą ciężką myszką, kliknąć i gotowe smile.gif


Dłoń, którą obsługuję myszkę mam pewnie bardziej wygimnastykowaną od Ciebie, ale szczerze wolę klawiaturę... jest jakaś taka przyjemniejsza w dotyku... :wink:

Olorin - strzałki działają, ale mi chodziło konkretnie o nadpisywanie tekstu.
SandmmaN
Skoro już jest jakiś wątek apropos wyboru statusu opisowego, to uważam za bardzo przydatną sprawę rozszerzenie historii opisów w statusie do moze 20 (?) (aktualnie jest 10) - wątpie żeby był z tym problem ze strony zmian w Konnekcie, natomiast przydałaby się dłuższa historia opisów, moim zdaniem.
Co wy na to?
Zakrn
Albo może pozwolić użytkownikowi podać, jak dużo k powinien pamiętać opisów i wprowadzić np. max ograniczenie do 30?
QUOTE(SandmmaN)
Skoro już jest jakiś wątek apropos wyboru statusu opisowego, to uważam za bardzo przydatną sprawę rozszerzenie historii opisów w statusie do moze 20 (?) (aktualnie jest 10) - wątpie żeby był z tym problem ze strony zmian w Konnekcie, natomiast przydałaby się dłuższa historia opisów, moim zdaniem.
Co wy na to?


To dobry pomysł nawet, ale jeszcze lepiej by było - gdyby w menu można było ustawić samodzielnie ilość rozszerzeń - każdy by miał to co by chciał smile.gif
Olórin
w zasadzie to kwestia zmiany 10 na 20 w kodzie smile.gif dodatki korzystają z tej samej listy ostatnio wpisanych co gg [stwierdzilem ze tak bedzie najlepiej] i długość listy ustawiłem na 20 smile.gif takze jak bedziecei zmienaic przez dodatki opisy, to powinno byc chyba do 20 smile.gif
Zakrn
Olorin - niestety jest tylko 10 sad.gif Weź pod uwagę, to że starsze opisy nie są pamiętane przez wtyczkę gg, czyli dodatki nie mają do nich dostępu... nie?
Matzec
QUOTE(Zakrn)
Albo może pozwolić użytkownikowi podać, jak dużo k powinien pamiętać opisów i wprowadzić np. max ograniczenie do 30?

Zły pomysł. Przy takim podejściu ilość konfiguracji rozrośnie się jeszcze bardzej, a już teraz jest tego bardzo dużo.
QUOTE
Zły pomysł. Przy takim podejściu ilość konfiguracji rozrośnie się jeszcze bardzej, a już teraz jest tego bardzo dużo.


Dlaczego zły? - To chyba o to chodzi żeby konnekta dało się skonfigurować dokładnie według własnych upodobań, nie ważne ile czasu by to zajeło smile.gif a jak się gubisz w opcjach to skożystaj z wtyczki kEasy :wink:
Matzec
Dobrze, że można konfigurować wg własnych upodobań, ale to jest moim zdaniem popadaninie w przesadę. Nie sądzę, by komuś przeszkadzało, że Konnekt zapamiętuje mu aż dwadzieścia opisów, podczas gdy on chciał akurat dwanaście i pół. ;)

Ja się nie gubię, ale pomyśl o wielu użytkownikach, którzy od początku zniechęcają się do K, widząc jakie to wszystko skomplikowane.
Funkcji i tak będzie corazwięcej - mam nadzieję smile.gif
A dużo funkcji to masz np w programi Exodus - co nie znaczy, że w konnekcie jest mało :wink: , a dla początkujących można by dać w standardzie wtyczke kEasy, zawansowany użytkownik wiedziałby jak ją wyłączyć - i tu problem się kończy smile.gif
Aule
8) Hehe. Hao napisał gdzieś, że zrobi możliwość ukrywania niektórych funkcji jako standard ( prynajmniej ja to tak zrozumiałem ), wtedy nie trzeba będzie mieć żadnej wtyki.
uwazam ze nie chodzi tyle co ilosc ustawien ale o prostote w ustawianiu konnekta
dodac wiecej do wizarda troszke pozmieniac ustawienia poczatkowe i bedzie dobrze widziane dla poczatkujacych
Aule
Ustawienia początkowe i tak są dobre. Ale moze wtyke kJabber jako "więcej opcji" zrobić narazie, czyli do pełnej obsługi z transportami, zasobami itd. Co wy na to?
PS. U mnie we wtyce Olórina pokazuje więcej niż 10 opisów.
QUOTE
Ale moze wtyke kJabber jako \"więcej opcji\" zrobić narazie, czyli do pełnej obsługi z transportami, zasobami itd. Co wy na to?


Jestem za, a nawet przeciw :wink:
hehe... Popieram w pełni smile.gif
shw
wlasnie - po co wizard - z reszta gg ma wizarda - pyta czy masz konto itd.
ustawienia standardowe sa ok, wiec nie trzeba nic robic. moze jedynie cos od polaczenia - te opcje (+proxy)..
ale jak na bete i tak progz jest user-friendly..
Matzec
Jeżeli chodzi o ustawienia początkowe, to kiedy miałem z nimi do czynienia, niektóre rzeczy były ustawione doprawdy dziwnie. Z tego co pamiętam, okna rozmów same się otwierały, a ich zawartość kasowała się po zamknięciu.
Czy teraz się coś zmieniło?
shw
okna nie otwieraly sie same - tego jestem pewien.
zawartosc chyba kasowala sie przy zamknieciu - ale jak dla mnie to dosc logiczne..
Matzec
Mi się jednak wydaje, że mało kto ma ustawione kasowanie zawartości, czy to z Konnekcie, czy w jakimkolwiek innym komunikatorze...
shw
milo nie nalezec do wiekszosci tongue.gif
dla mnie logiczne jest - kazdy program tak ma - zamykasz worda, to znika jego zawartosc, zamykasz jakikolwiek program to w wiekszosci przypadkow znika to co bylo w oknie. no ale to tylko moja logika i moje zdanie.
case
QUOTE(shw)
dla mnie logiczne jest - kazdy program tak ma - zamykasz worda, to znika jego zawartosc, zamykasz jakikolwiek program to w wiekszosci przypadkow znika to co bylo w oknie. no ale to tylko moja logika i moje zdanie.

kolega jest tradycjonalista :wink: ...mi osobiscie czasem przydaje sie [zwlaszcza, gdy prowadze w danym czasie duzo rozmow] mozliwosc podgladniecia [bezposrednio w oknie] tresci [poprzedniej, czy niedokonczonej] wymiany zdan. kazdy uzytkownik ma swoje upodobania i kozysta z funkcji, ktore dla innego sa "nie logiczne" i dociekanie tu mniejszej czy wiekszej logicznosci danego zachowania nie jest chyba najlepszym rozwiazaniem. porownanie do Worda wydalo mi sie troche smieszne laugh.gif. Twoim zdaniem, skoro zamkniety dokument Worda nie wyswietla sie po ponownym wlaczeniu aplikacji, to tak samo ma byc z oknem komunikatora? biggrin.gif moze cos zle zrozumialem, ale sorry 8)
shw
to byl tylko przyklad, ze nieudany, to wiem, ale przeciez tak jest z wiekszoscia programow. bo teraz powiedz mi - kiedy ma skasowac zawartosc? przy zamknieciu konnekta? a moze tez nie wtedy? wyobraz sobie, ze masz dosc duza liste rozmowcow i teraz kazde okienko zapamietuje - troche to niewydajne - nie sadzisz?
dla mnie - skoro zamkneles okienko rozmowy, to oznacza, ze rozmowe zakonczyles, nie jest juz wazna. predzej widzialbym opcje 'przywroc ostatnia rozmowe'.
no coz - ja nie mowie, ze wasze rozwiazanie jest nielogiczne, bo skoro go uzywacie to jest to logiczne dla was - ja tylko 'bronie' standardowego ustawienia, ktore ktos nazwal 'dziwnym'.
case
o ile pamietam to w WPKontakcie standardowo rozmowa [mozna chyba wybrac ilosc ostatnich linijek] doklejana jest w oknie rozmowy, nawet po wylaczeniu programu i ponownym jego wlaczeniu - to uwazam za malo przydatne [no i tak jak powiedziales, zasobozerne], ale podczas, jakby to nazwac... jednej "sesji", czyli wtedy kiedy K jest wlaczony, zapamietywanie zawartosci okien jest dla mnie jak najbardziej funkcjonalne biggrin.gif

ciesze sie, ze sie zrozumielismy :wink:
pienio
ale propozycja "przywroc ostatnia rozmowe rzeczywiscie nie jest zla"
i zapewne zaoszczedzila by zasobow.. smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.