Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przesiadłem sie na Konnekta - uwagi
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Davka
Przesiadłem sie właśnie na Konnekta (z GG ;a próbowałem GAIM,Miranda,Psi,Tlen,WPK). A właściwie to K po raz pierwszy spróbowałem daawno ,dawno temu ale wtedy jeszcze był w zbyt wczesnej fazie rozwoju biggrin.gif

Oto moje spostrzeżenia (jeśli coś juz bylo - sorry ale nie mam siły czytać całego forum):

- wtyczka Konferencja tworzy na liście kontaktów wszystkie konferencje jakie były, czy mozna ustawić aby po zamknieciu okna albo chociaż całego programu one znikały ? (na razie radze sobie Filtrem ale robi mi sie tam straszny bałagan przez to)
- Jabber - najbardziej brakuje mi domyślnego statusu (ale wiem że wczesna wersja na razie)
- zadokowane okno z opisem kontaktu nie chce mi sie rozciągnąc w pionie ponad jakaś zdefiniowaną wielkość
- przyszłościowo oczekuje obsługi Tlena (o ile sie da), wklejania obrazków w rozmowie (kompatybilnego z GG najlepiej), statusów pod nickami i kilku innych udogodnień

Gratuluje świetnego softu i świetnie by było gdyby częściej wychodziły aktualizacje biggrin.gif

Pozdrawiam

PS. Jeśli powielam jakieś info to wybaczcie ale po prostu wypisałem wszystko co mi leży na sercu smile.gif

PS2. Niekatualne:
- czy moge zmienić abym ja w rozmowie nie był wyświetlany jako 'Ja' ? biggrin.gif
- do wysyłania SMSów powinna być osobna ikonka (lub wybór domyślenj czynności po kliknieciu na ikone wtyczek)
nix
QUOTE(Davka)
- czy moge zmienić abym ja w rozmowie nie był wyświetlany jako 'Ja' ? :D
menu Opcje -> Twoje dane

QUOTE(Davka)
- do wysyłania SMSów powinna być osobna ikonka (lub wybór domyślenj czynności po kliknieciu na ikone wtyczek)
Konfiguracja -> wtyczki -> wybierz miejsce dla menu wtyczek
Davka
nix: dzięki :oops:
shw
i o ile pamietam, to statusow pod nick'ami nie bedzie - so i'm sorry
tlen pewnie (a raczej na pewno) bedzie
konferencje - popieram (chodz nie korzystam). tyle, ze o ile pamietam zrodla wtyczki sa dostepne, wiec mozna to raczej szybko zmienic.

apropos konferencji - jaka jest maxymalna liczba osob, bo kiedys zrobilem tak, ze zaznaczylem all liste, wzielem do konferecji, napisalem msg i nie poszedl (chyba)
Olórin
QUOTE(shw)
i o ile pamietam, to statusow pod nick'ami nie bedzie - so i'm sorry

ja tam i tak z tego korzystał raczej nie będe, ale z tego co wiem to maja być smile.gif
foxtwo
apropo pokazywania statusow: czasem jest tak, ze tip jest za maly i text statusu nie miesci sie i go nie widac... :?
Davka
Aha. Czy mozna wybrać kolejność zakładek grup ?
pienio
QUOTE(nix)
QUOTE(Davka)
- czy moge zmienić abym ja w rozmowie nie był wyświetlany jako 'Ja' ? biggrin.gif
menu Opcje -> Twoje dane

a mi wstyd bylo spytac biggrin.gif
QUOTE(foxtwo)
czasem jest tak, ze tip jest za maly i text statusu nie miesci sie i go nie widac...

tez mam z tym problem.
Davka
Przydałaby sie jeszcze ikonka (lub ew. skrót klawiszowy) który wyłącza wszystkie dzwięki. Bo np jak zasiadam do rozmawiania to te dźwieki mnie irytują ale chce je mieć jak zajmuje sie czym innym (www,TV itp).
pienio
hmm... a moze byla by mozliwosc robienia tak jakby skrotow do niektorych pol konfiguracji.
tak zeby np naciskajac guzik w menu zmienialo nam jakiegos ptaszka w ustawieniach (np wlasnie tego "uzywaj dzwiekow"), hm?
Aule
To takie trudne raczej by nie było. Może nawet ja bym to zrobił.
pienio
QUOTE(pz16)
To takie trudne raczej by nie było. Może nawet ja bym to zrobił.

nic tylko zyczyc powodzenia! biggrin.gif
ale taki drag&drop pol ustawien na toolbar. kosmos! biggrin.gif
Aule
Hehe. Przeliczyłem sie. :oops:
pienio
QUOTE(pz16)
Hehe. Przeliczyłem sie.  :oops:

jednak mysle ze pomysl nie jest zly, choc nie mam pojecia jak by bylo z jego wykonaniem.
Olórin
To trudne do wykonania nie jest, ale trzeba by wbudować to we wtyczkę kSound, i myślę że tak było by najlepiej biggrin.gif i jakieś api czy coś takiego dla innych wtyk żeby mogły to zmieniać same tongue.gif
Aule
W pełni sie zgadzam z moim poprzednikiem. To powinno zostać wbudowane w kSounda. Hao coś mi tam powiedział jak to niby zrobić, ale za dużo zabawy z tym.
lenin
A'propos konnekta i przesiadki na niego:
Wybralem ten program (na poczatku) bo jako jedyny otwieral mi linki z okienka rozmowy pod domyslna przegladarka systemu - pod Mozza.
Dzis sciagnalem nowsza wersje, i co widze? Otwiera mi w tym #$%^&* IE...
Za co?
Jak nawrocic Konnekta na otwieranie linkow pod Mozza (Firebird0.7)???

Help...
shw
prawym na link i 'otworz w domyslnej'
problem opisywany na forum - rozwiazanie tymczasowe z powodu blizej nieokreslonego problemu we wtyczce kIEView - mnie tez to nerwilo poczatkowo, ale juz raczej sie przyzwyczailem i conajwyzej z przyzwyczajenia czasem mi sie kliknie lewym smile.gif
lenin
Eh, wtyczka kIEview wylaczona...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.