Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: ICQ ?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
KaLoH
Witam !

Jestem nowym uzytkownikiem konnekta, dzis dopiero zainstalowalem biggrin.gif Wiekszosc wtyczek juz skonfigurowalem, lacznie z Jabberem i GG. Ale mam pytanie. Czy za pomoca Konnekta jest mozliwosc obslugi ICQ ? Jezeli tak to jak to zrobic ? Prosze krok po kroku smile.gif Z gory thx biggrin.gif
KOSMOS
Transport w JABBERze www.chrome.pl
KaLoH
Niestety, w dalszym ciagu nie wiem jak z tego korzystac sad.gif
SandmmaN
QUOTE(KaLoH)
Niestety, w dalszym ciagu nie wiem jak z tego korzystac sad.gif

O transportach trzeba nieco wpierw poczytac (na przykald na http://beta.jabberpl.org). Chcac skonfigurowac transport (zarejestrowac sie w nim) trzeba jeszcze poki co skorzystac z jakiegos innego klienta jabbera (polecam PSI). Nastepnie odpalic Konnekta i o ile masz zaznaczona w opcjach kJabbera synchronizacje listy do serwera, powinny Ci sie pojawic na liscie konakty, ktore wczesniej dodales do transportu (uzywajac PSI).
Z dalszymi etapami uzytkowania chyba nie powinno juz byc problemow.
KurQrioR
Hej!
A czy ktos chcialby moze sprobowac napisac wtyczke do ICQ? Jakby co, to moge pomoc... tylko potrzebuje dobrego mentora wink.gif
Hayden
QUOTE(KurQrioR)
Hej!
A czy ktos chcialby moze sprobowac napisac wtyczke do ICQ? Jakby co, to moge pomoc... tylko potrzebuje dobrego mentora wink.gif


Myśle że pisanie osobnej wtyczki do ICQ nie jest konieczne, nie jest on juz tak popularny w naszym kraju jak kiedys.
Jednak dla tych, którzy go używają (np. żeby pogadać z kolegami z zagranicy) spokojnie wystarczy jabberowy transport.

Można też namówić kolegow żeby używali jabbera ;]
case
QUOTE(Hayden)
QUOTE(KurQrioR)
Hej!
A czy ktos chcialby moze sprobowac napisac wtyczke do ICQ? Jakby co, to moge pomoc... tylko potrzebuje dobrego mentora wink.gif


Myśle że pisanie osobnej wtyczki do ICQ nie jest konieczne, nie jest on juz tak popularny w naszym kraju jak kiedys.
Jednak dla tych, którzy go używają (np. żeby pogadać z kolegami z zagranicy) spokojnie wystarczy jabberowy transport.

Można też namówić kolegow żeby używali jabbera ;]

o nie, nie, nie .. :!: wyczka ICQ bedzie na pewno [transporty sa uzaleznione od serwerow jabberowych i nie daja wszystkich mozliwosci protokolu ICQ]. jesli za 10 lat takowa wtyczka sie nie pojawi, to siwy, brodaty Ca$e na pewno takowa zmajstruje laugh.gif [moze do tego czasu posiade odpowiednie umiejetnosci] laugh.gif
licze jednak, ze ktos inny mnie wyprzedzi :wink: 8)
KurQrioR
No to ja poszukuje mentora do pisania...
Sesja sie zbliza - wniosek: beda wakacje i wolny czas :-)
Monopolowy jest niedaleko - wniosex: bedzie mozna swietowac sukces :-)

Potrzeba jednak mentora... ochotnicy poszukiwani!!
Olórin
Obsługa ICQ(i oczywiście jabbera) otwiera drogę na świat konnektowi 8) Jestem za tym aby takowa powstała smile.gif
case
QUOTE(KurQrioR)
No to ja poszukuje mentora do pisania...

to moze okresl swoje mozliwosci w kwestii C++ ..
ja sprubuje po maturach namowic Piopawlu, zeby cos poskrobal dla K .. :twisted:
Hayden
Ok wtyczka dla 3 biggrin.gif na zamówienie hyhy :wink:

Na przykładzie wtyczek sieciowych powstałych do teraz, plugin ICQ przez rok nie przekroczy funkconalnością jabberowego transportu tongue.gif
case
QUOTE(Hayden)
Na przykładzie wtyczek sieciowych powstałych do teraz, plugin ICQ przez rok nie przekroczy funkconalnością jabberowego transportu tongue.gif

uwazaj, bo sie zdziwisz .. :twisted:
piotr.ek
QUOTE(case)
QUOTE(Hayden)
Na przykładzie wtyczek sieciowych powstałych do teraz, plugin ICQ przez rok nie przekroczy funkconalnością jabberowego transportu tongue.gif

uwazaj, bo sie zdziwisz .. :twisted:

Jabber rozwija sie, bo hao sie nim zajmuje. Zdaje sie, ze zrodla wtyki tlenowej sa dostepne od jakiegos juz czasu, a wtyczka stoi w miejscu.

Ps.
CODE
chrome.pl: (09:41)
Serwer zostanie za chwilę przeładowany.
Zapraszamy po przerwie.

...i takiego oto jabbera mam na chromie - nowy soft, powrot do starego, znowu jakies kombinacje, zmiana sprzetu, przeladowanie... jak nie urok, to sraczka. Przypomina mi sie teraz ikonka jednego z uzytkownikow forum... wink.gif
.nomis
QUOTE(Hayeden)
Ok wtyczka dla 3  na zamówienie hyhy


Dla 4 proszę! tongue.gif
case
QUOTE(.nomis)
QUOTE(Hayeden)
Ok wtyczka dla 3  na zamówienie hyhy

Dla 4 proszę! tongue.gif

ktos przebije .. :?: :twisted:
gilek
ja będę piąty :]
Hayden
Już 5 ? :shock:
Powoli zdobywacie przewage biggrin.gif


QUOTE(case)
QUOTE(Hayden)
Na przykładzie wtyczek sieciowych powstałych do teraz, plugin ICQ przez rok nie przekroczy funkconalnością jabberowego transportu tongue.gif

uwazaj, bo sie zdziwisz .. :twisted:


Przestań mi grozić hyhy laugh.gif :wink:
KurQrioR
Witam!
Tak wiec chcialbym sie przyznac odnosnie mojej znajomosci C/C++. Oceniam ja jako srednia/normalna. Od ogolniaka ucze sie srodowiska Borland C++ Builder. Moja znajomosc jezyka opiera sie w najwiekszej mierze na ksiazce Kenta Reidorspha "Borlad C++ Builder 3". Samego srodowiska nie znam dobrze - brakuje mi praktyki. Jednak to, co jest na studiach to dla mnie zaden problem.
Rzuca sie w oczy, ze nie znam Winapi i kompletnie nie mam pojecia, co sie dzieje MS Visual C++. Ale to do nadrobienia, bo z uczelni moge sobie wziasc najnowsego .NET'a i wiem, ze po sesji bedzie mi sie chcialo programowac.
A wracajac do znajomosci C++, to analiza obiektowa nie stanowi dla mnie problemu. Programowanie w grupie z podzialem obowiazkow i projektowanie projektu w modelu ewolucyjnym to dla mnie nie problem. Bez problemu radze sobie z algorytmami itd...
No i jak? Jest chetny mentor?
hao
Tu nie trzeba mentora, trzeba samemu wziąć się do pracy smile.gif
Wtyczka ICQ ze znajomości WinApi wymagałaby znajomości windowsowej obsługi sieci i przynajmniej podstaw synchronizacji wątków.
Jeżeli mówimy o łączeniu jabber_class, czy po prostu api konnekta z istniejącą biblioteką ickową - do wykonania przez jedną osobę. Kilka dni pisania i ze dwa tygodnie poprawiania błędów do osiągnięcia stabilności i podstawowych funkcji smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.