Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z transportami.
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
bigboy177
Mam pytanko (może trochę lamerskie) jest nowy w tym temacie, więc troche nie wiem czasem o czym mówicie, ale do rzeczy. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to są te transporty i napisać praktycznie np: jak włączyć te transporty, gdzie je znaleźć? W jaki sposób to włączyć aby korzystać z różnych sieci na konnekcie np z GG i Jabbera. Bo już mam taki mentlik w głowie :? . Wchodzę na stronkę Jabbera a tam pisze żeby włączyć tranposty, gdy wchodzę jak to zrobić, to znowu pisze że aby działały transporty to trzeba się zarejestrować w transporcie. Ale gdzie jest ten transport :?. Można świra dostać... Pomocy plizzzzzzzzzzz. sad.gif
Sahasrara
Po pierwsze: transporty musisz włączyć w innym komunikatorze jabbera, K. niestety na razie nie obsługuje ich ustawiania... Transporty zaś są usługami na serwerach jabbera, które pośredniczą między tobą a serwerem np. gg.

twój komunikator jabbera-----serwer jabbera z transportem------serwer gg

Podczas normalnej rozmowy przez gg nie masz żadnych pośredników i łączysz się 'bezpośrednio' z serwerem. Transporty 'tłumaczą' jabbera na 'język' protokołu np. GG, ICQ, MSN - dzięki czemu żeby się nimi posługiwać nie potrzebujesz żadnych specjalnych wtyczek - wystarczy w miarę sprawny klient jabbera. smile.gif

http://jabber.histeria.pl/uslug.phtml - tutaj trochę praktyki, jak uda ci się ustawić przez psi transport ICQ powinieneś być już w domu.

A, oczywiście dalej czytaj te sajty co masz. Nie wiem czy wypada dać do konnektowego faq? Możnaby dać jakieś bezpośrednie linki chociaż do tutoriali 'krok po kroku', tutaj przychodzą ludzie z np. gg3d.com i mogą nie zawsze wiedzieć o co w tym wszystkim biega.
bigboy177
Wielkie dzięki już działa. smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.