Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Bramka Miasto Plusa
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Bora
Czy można sie spodziweać obsługi ww bramki?

Podam fragment regulaminu i może to kogoś zainteresuje do zapisania , b ja niestety nie znam lua.

CODE
Mieszkańcami mogą zostać abonenci Plus GSM i użytkownicy SIMPLUSA

CODE

W Mieście Plusa wszystko jest możliwe - także wysyłanie SMS-ów do wszystkich operatorów. Wysyłać mogą Mieszkańcy Miasta Plusa, na dodatek bezpłatnie.
...........................
  1. Nie można wysyłać SMS-ów na jeden numer częściej, niż raz na 30 sekund
  2. Nie można wysłać więcej, niż 30 SMS-ów w ciągu godziny
  3. Nie można wysłać więcej, niż 60 SMS-ów w ciągu 24 godzin

Istnieje możliwość raportów na www i sms'a. Rejestracja tylko 1 sms w cenie zwykłego sms'u.

Do tej pory na forum było już pare razy wspominane o tej bramce ale pomyślałem że oddzielmy temat tylko o tym może kogoś zachęci do napisania.

UPDATE
jeszcze opcja sms flash .
^BerZerK^
heh Bora czytasz w moich myslach bo wlasnie mialem pisac
sciagnalem tlena i tam z pluginem mozna wysylac do najlepszej bramki ;-)
no i oprocz gg jest tlen co ostatnio jest wazne
i ogolnie sa niezle pluginy,,, jakby sciagnac kogos z nich do nas smile.gif
jak dla mnie jakby dzialal tlen i byly sms do miastaplusa to bylby full wypas.. potem tylko drzewko na liscie i tlo listy kontaktow smile.gif ale to juz bylo ;-)
Bora
ja nie mam zamiaru używac gg (wczoraj gg siostry odpalone na innym profilu wylogowanym zjadało mi 80% proca - msi k7n2 ddr 256 Atlon XP 2000 ) .
Coprawda jest jeszcze semsms plugin do gg który też działa oddzielnie ale nie bardzo mis ei chce kopiować i wklejać do oddzielnego progsa.
misia
podpisuje sie pod miastem plusa, mam tam konto i przydalaby sie mozliwosc wysylania smsow z K bez przymusu korzystania z www
shw
me 2!! me 2!!! smile.gif
Aule
:wink: To napiszcie skrypt. :roll:
mles
To sobie napisałem wink.gif
Gdyby ktoś był chętny, dajcie znać, to podeślę skrypt do bramki Miasto Plusa smile.gif
case
QUOTE(mles)
To sobie napisałem wink.gif
Gdyby ktoś był chętny, dajcie znać, to podeślę skrypt do bramki Miasto Plusa smile.gif

proponuje: wrzuc do katalogu
Olórin
wrzuć do katalogu wink.gif
niki
QUOTE(mles)
To sobie napisałem wink.gif
Gdyby ktoś był chętny, dajcie znać, to podeślę skrypt do bramki Miasto Plusa smile.gif


dawaj do katalogu PILZZZZZZZZZ smile.gif
bakerss
Heh do katalogu a następnie do samego Konnekta!! biggrin.gif
mles
Nic z tego. Jeśli ktoś może się dołączyć do grupy umożliwiającej dodawanie do katalogu, lub zarejestrować w systemie beta, lub nawet jeśli ktoś NIE ma problemów z logowaniem na forum, to gratuluję... bo ja problemy mam..
mles
Chyba że będę próbował.. smile.gif
Może jednak się uda..

Tym niemniej przydałoby się coś z tym forum zrobić (prawdopodobnie sesja nie jest utrzymywana dłużej)
nix
QUOTE(mles)
Chyba że będę próbował.. :)
Może jednak się uda..

Tym niemniej przydałoby się coś z tym forum zrobić (prawdopodobnie sesja nie jest utrzymywana dłużej)


jaki masz dostep do internetu? moze aster? z tego co wiem to problemy z sesjami w phpBB sa zwiazane z przypisaniem IP komputera do sesji - jesli IP nie pasuje do tego w bazie (przypisany do sesji) to wywala - invalid_session - taka sytuacja zdaza sie w duzych sieciach dostepowych za maskarada (NAT) gdzie istnieje kilka NATow o roznych adresach IP wiec w kazdej chwili moze sie okazac ze nagle zmienil Ci sie IP ktory "widzi" zdalny komputer (serwer www)...
moze to byc tez sytuacja z cachem (tez aster) - strony pobierane sa wtedy tez z roznych IP i moze on sie zmieniac w odstepach kilku minut albo nawet sekund - i tak sesja ktora byla przypisana do jakiegos IP za chwile traci waznosc bo IP sie zmienil gdyz inny serwer cache pobiera nastepna strone

dosc tych wywodow i tak nie wiem czy napisalem zrozumiale :)

a jeszcze dodam ze w nowszych wersjach phpBB problem ten jest troszke ominiety kosztem zmniejszenia bezpieczenstwa bo zrezygnowano ze sprawdzania calosci adresu IP i sprawdzana jest tylko poczatkowa czesc - czesto routery NAT lub serwery cache maja podobne (kolejne) numery IP wiec jest to jakies rozwiazanie choc nie zawsze pewne
w wersji phpBB 2.2 zdaje sie ze zupelnie zrezygnowano ze sprawdzania IP - lub jest to opcjonalne ;)
mles
Nie aster a chello. I w związku z tym nie jestem ani za NAT'em, a adres IP mam względnie stały. Każde inne forum oparte o phpbb (a przynajmniej te z których korzystam) działa dobrze, tylko tutaj jest coś nie tak sad.gif
Nie korzystam też z serwerów proxy, ani niczego innego co by wskazywało na cache'owanie strony.. Więc.. Problem leży po stronie forum, a nie mojej smile.gif
nix
QUOTE(mles)
Nie aster a chello. I w związku z tym nie jestem ani za NAT'em, a adres IP mam względnie stały. Każde inne forum oparte o phpbb (a przynajmniej te z których korzystam) działa dobrze, tylko tutaj jest coś nie tak sad.gif
Nie korzystam też z serwerów proxy, ani niczego innego co by wskazywało na cache'owanie strony.. Więc.. Problem leży po stronie forum, a nie mojej smile.gif

to naprawde dziwne bo ja tez jestem w chello i nie mam zadnych problemow... tak czy siak to jest wina phpBB i jego konfiguracji biggrin.gif
hao
QUOTE
gdzie istnieje kilka NATow o roznych adresach IP wiec w kazdej chwili moze sie okazac ze nagle zmienil Ci sie IP ktory \"widzi\" zdalny komputer (serwer www)...
moze to byc tez sytuacja z cachem (tez aster) - strony pobierane sa wtedy tez z roznych IP i moze on sie zmieniac w odstepach kilku minut albo nawet sekund - i tak sesja ktora byla przypisana do jakiegos IP za chwile traci waznosc bo IP sie zmienil gdyz inny serwer cache pobiera nastepna strone

Adres IP za NATem przydzielany jest na czas trwania całej sesji i NIE jest zmieniany... Co do proxy, co inteligentniejsze strony (włącznie z PHPBB) odczytują specjalne pole dodawane przez proxy, z IP zamawiającego. Nie ma więc mowy o zmieniającym się IP (chyba że ktoś korzysta z anonymizera)... Dziwne zachowania forum wynikają z przenosin na nowy serwer i nie za bardzo wiem gdzie jest ich źródło... Kiedyś tam forum zostanie zaktualizowane do nowszej wersji. Może to coś pomoże.
nix
QUOTE(hao)
Dziwne zachowania forum wynikają z przenosin na nowy serwer i nie za bardzo wiem gdzie jest ich źródło... Kiedyś tam forum zostanie zaktualizowane do nowszej wersji. Może to coś pomoże.

Dziwne zachowania zdazaly sie juz duzo wczesniej przed przenosinami - glownie z sieci aster - czyli jednak cos jest z tymi adresami IP :twisted:
mles
Tak czy siak, wracając do głównego tematu - czyli do skryptu Miasto Plusa, to jest on już w katalogu smile.gif
Mam nadzieję, że do czegoś się przyda wink.gif
misia
mles smile.gif U RULEZ biggrin.gif
mles
Hyhy wink.gif MLS jestem, ale.. bywam i mles'em wink.gif

Sam się sobie dziwię.. Napisałem ten skrypt bez czytania opisu pluginu sms.dll i bez pomocy od luascript.. Jestem boski 8)
Marcin_B
Czy może ktoś dodać do skryptu funkcje wyboru powiadamiania, bo ja nie potrafie tego zrobić.
Bora
fajnie by było żeby wyskakiwało jak z emailami np "xxxx odebrał sms'a"
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.