Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Eksport archiwum konnekta
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
cumeel
Witam
Jako, że straciłem nadzieję na rozwój czy powstanie jakiegoś nowego projektu mam pytanie: czy istnieje jakiś sposób na wyeksportowanie archiwum konnekta do innego komunikatora? A może ktoś planuje coś takiego? Trochę żal stracić rozmowy z kilku lat:/
Rev
QUOTE(cumeel @ 25.10.2008 - 13:26) *

Witam
Jako, że straciłem nadzieję na rozwój czy powstanie jakiegoś nowego projektu mam pytanie: czy istnieje jakiś sposób na wyeksportowanie archiwum konnekta do innego komunikatora? A może ktoś planuje coś takiego? Trochę żal stracić rozmowy z kilku lat:/


No ja napisałem sam eksporter historii, ale jako, że dalej używam Konnekta, bo nie chce mi się poznawać nowego komunikatora, nie mam chęci, by napisać importer do któregoś z komunikatorów.
joshua
to chociaż udostępnij sam eksporter-przyda się. można by napisać jakiś prosty eksport całego archiwum do pliku(lub plików) xml. wiem,że konnekt ma coś takiego-ale mało użyteczne i trochę koślawe :/
Rev
Nie wiem jakim cudem to zrobiłem, ale chyba zapomniałem zrobić backupa katalogu z projektem tego eksportera.. A były tam skompletowane biblioteki Staminy i klasy do obsługi plików historii włącznie z kluczem szyfrującym wiadomości (atak z tekstem jawnym).

Akurat klucz XOR zapisałem sobie gdzie indziej, więc go mam, ale szczerze mówiąc nie chce mi się reszty po raz drugi robić... ;P. Przepraszam.
Poszukam jeszcze na drugim dysku tego projektu.
Rev
No dobra, przypomniałem sobie dzisiaj o tym i skrobnąłem ten projekt od nowa wink.gif.



Teraz napiszcie do czego chcecie importer, bo sam eksporter na nic się nie zda.
dulek000
Pidgin. wink.gif
Rev
Jak w końcu uda mi się zaimportować listę i zmusić ten program do działania to może coś skrobnę...
dulek000
Zajrzyj do buddy.xml co do listy, import jest koszmarny. A sam eksport nie powinien być trudny - rozbijanie na katalogi po sieciach i potem UID-ach, a w tych katalogach pliki tekstowe z zapisem rozmowy.
Mucha
A może udostępnisz źródła tego co napisałeś, to kto ma chęć to sobie napisze importer do komunikatora którego używa?
dulek000
Mucha ma rację, Rev, proszę, udostępnij źródełka eksportera, a devowie już sobie coś napiszą. smile.gif
Rabbbit
Np po przez krótką instrukcję jak to zrobić? smile.gif

Chętnie zrobiłbym to samo smile.gif tongue.gif
Rev
Przepraszam, że się tak ociągam, ale jakoś zapominam ciągle o tym, po za tym brak czasu.. matura i te sprawy (taak, gdybym faktycznie coś się do niej uczył wink.gif).

W najbliższym czasie postaram się zrobić wtyczkę importującą do Mirandy. Miałem pewien problem z napisaniem szkieletu pluginu, ale jest już wszystko ok. Jestem na etapie tworzenia interfejsu.

Źródła też wypuszczę, ale wszystko w swoim czasie.
zukers
rowniez bardzo bym was prosil o pomoc w przerzuceniu historii z konnekta do mirandy, jak sie do tego zabrac?
RHB
Witam, musze odkopac temat, ja rowniez poszukuje jakiegos narzedzia do wyeksportowania archiwum rozmow (najlepiej do formatu gg bo z niego chyba mozna bez zadnych wiekszych przeszkod migrowac na inne platformy), bo mysl ze po przesiadce z Konnekta ktory jest w zaawansowanej agonii, strace tyle ciekawych rozmow jednak troche boli...sad.gif
wajp
Mi takze abrdzo zalezy aby z konnekty wyeksportowac historie do formatu gg

Prosze o pomoc nigdzie nic nei moge znalesc ;/
Rev
Ja to zrobię, mówię Wam, tylko jakoś ciężko mi się z Konnektem rozstać jeszcze i jakoś motywacji do siedzenia nad Mirandą nie mam wink.gif).
cumeel
Ktoś coś zrobił w tej sprawie?;>
Bo$s
Proponuję zrobić eksport do WTW lub AQQ (w tym drugim przypadku będzie to możliwe już za niedługo gdyż zostało wprowadzone szyfrowanie archiwum i obecna wersja wtyczki przestała działać) i na forach tych aplikacji popytać/pomęczyć o eksport do formatu GG.
Mucha
QUOTE(bodzio1983 @ 1.09.2009 - 18:56) *
eksportera do formatu archiwum GG
Zanim zaczniesz rzucać wszędzie linkami to przeczytaj przynajmniej o co chodzi.
Lwiczek
QUOTE
Odświeżając temat, jaka jest możliwość przeniesienia archiwum na Mirandę? Zainstalowałem wtyczkę import ale nie ma funkcji importu z Konnekta (oczywiście


/me ma to samo. Ale właśnie sie zastanawima, czy by tego jakoś pośrednio via tlen/gg/aqq nie przenieśćz konnekta do mirandy xD
smash
Wybaczcie, że odświeżam temat..
ale zastanawiam się.. czy ta wtyczka eksportująca archiwum do Mirandy już istnieje?

Jeżeli ktokolwiek, cokolwiek wie to proszę o informacje. Z góry dziękuje.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.