Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dziwne znaki
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > Kjabber
Emill
Czasem w wysylanych wiadomosciach (przez jabber) zamiast oczekiwanych znakow pojawiaja sie dziwne kody, np. zamiast:
' jest "&" a zamiast emotki :> jest :<> albo <;>
Da sie z tym cos zrobic?
MiLKA
Na dzien dzisiejszy prawdopodobnie nic sie nie da zrobic, nie ruszajac kodu kIEview albo kJabbera. Problem wiaze sie z pewnym kodowaniem specjalnych znakow wewnatrz wiadomosci jabberowych. Teraz nasuwa sie pytanie, czy kJabber nie powinien zwracac odkodowanych wiadomosci?
Olórin
zapewne to juz jest poprawione w nieopublikowanej wersji kieview, niestety są to moje domysły, myśle że nix powinien tu zabrać głos smile.gif
nix
nie mialem kiedy zajzec do kodu. teoretycznie podchodzac do sprawy to nie wiem czemu z sieci gg wszystko dziala dobrze a z jabbera zle ale jak bede mial czas to zajze... ale to nie predko
hao
Dlatego bo GG koduje tylko 3 znaki specjalne (< > i ") a kJabber przekazuje wszystkie zakodowane - zgodnie ze specyfikacją.
Aule
QUOTE(konnekt)
j<##11##>##4##<##12##>##1##<##13##>
##5##<##14##><##15##>##6##<##16##><##17##>##7##
<##18##>##2##<##19##>##8##<##20##>##0##<##21##>
##9##<##22##>##3##<##23##>##10##<##24##>
a powinno być:
QUOTE
już
Co wy na to? Zuważyłem to tylkko gdy mam włączone kIEview. I tylko gdy mi ktoś z gg cos wysyła.
Olórin
to było, prawdopodobnie masz uszkodzony zestaw emotów, czy jakoś tak smile.gif
Aule
:oops: Miałeś racje. Robiłem emotki z tlen'a, nie dokończyłem ich i zapomniałem usunąć.
cRoMo
Ja zauwazylem z kolei, ze w rozmowach na Jabberze czasem obcina wiadomosci. Mialem dzis taka sytucje, powiedzmy, ze wyslalem zwrot "jajeczko" a kolega otrzymal "jaj" wink.gif. Jak dobrze pamietam, to drugi (zauwazony) raz, kiedy zdarza mi sie cos takiego.
Olórin
mi tez tak, ZAWSZE jak 2 osoba wysle na końcu emotke :>
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.