Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Szkielet
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
wolverine
Czy na podstawie architektury konnekta będzie można tworzyć inne programy (nie koniecznie 'komunikatory'). Na przykład ktoś by od podstaw tworzył własne wtyczki (łącznie z ui) a potem łączył by je za pomocą konnekta w jedną całość. Według mnie byłby to przełom w programowanie (bo na pewno łatwiej jest tworzyć i ulepszać wtyczki do gotowej architektry niż cały program od pczątku do końca.
hao
Konnekt to właściwie nazwa takiego systemu szkieletowego, a nie samego komunikatora...

Chociaż w tej chwili rdzeń wykonuje sporo operacji komunikatorowych (aby było szybciej - obsługa kolejki wiadomości i obsługa listy kontaktów)
Pod "obsługa" kryje się w zasadzie tylko tyle, że jak np. jedna wtyczka usunie kontakt, rdzeń rozsyła do pozostałych, że kontakt został wywalony...

Może kiedyś zrobię z tego open source, ale to na pewno nie w najbliższym czasie (i wiele zależy od komercyjnej strony przedsięwzięcia) ...

Pozdrawiam!
joystick
QUOTE(hao)
Może kiedyś zrobię z tego open source, ale to na pewno nie w najbliższym czasie (i wiele zależy od komercyjnej strony przedsięwzięcia) ...


Co dokładnie rozumiesz pisząc "wiele zależy od komercyjnej strony przedsięwzięcia"? Czy są jakieś plany skomercjalizowania Konnekta?
Olórin
kiedyś torn chciał uzależnić nas od konnekta i poźniej wprowadzić abonament(taki jak rtv) laugh.gif laugh.gif laugh.gif
hao
Joystick - wszystko zależy (również od Waszego wsparcia smile.gif). Na razie nie ma żadnych konkretnych planów.
joystick
A może jednak Open Source? Hao czasami przebąkuje o takiej opcji ale jak widać nie ma śmiałości. Może pomożemy mu się zdecydować ;-)
Najprawdopodobniej zaowocowało by to wzmożonym rozwojem projektu, a sam Hao okryłby się sławą i chwałą.
A pieniądze? Pieniądze zawsze można zarabiać na koszulkach, kubkach i innych temu podobnych gadżetach ale też udzielając wywiadów w prasie i inne takie "szmere gere". smile.gif
Oprogramowanie Open Source rozprowadzane i dystrybuowane jest na wielu różnorakich licencjach (nie tylko GNU) pozwalających na mniejszą lub większą ingerencję w kod postronnym użytkownikom. Nie ma obawy, iż produkt straci swojego prawowitego autora. Zawsze można to zorganizować w ten sposób, iż ostatnie słowo należy do twórcy.
Poza tym nie sądzę aby produkt bazujący na protokołach innych komunikatorów, zwłaszcza z uwzględnieniem dość sporej konkurencji na rynku, mógł odnieść sukces komercyjny.
Oczywiście Konnekt jest najlepszy, najładnieszy i naj... naj... ale sprawa wygląda podobnie jak w przypadku pradawnych bojów o prymat Atari nad Commodore i vice-versa. Każdy ma swój indywidualny gust a komercjalizacja Konnekta na dowolnym etapie jego zaawansowania i rozwoju zawsze spowoduje odpływ części użytkowników na rzecz tańszej czy wręcz darmowej; bądź nie zalewającej spamem konkurencji.
Myślę, że takie posunięcie nie ma chyba sensu.
A Open Source... To zupełnie inna bajka. Myślę, że warto - Hao to do Cebie. Przemyśl jeszcze. Respect smile.gif
cRoMo
Popieram rękami i nogami =]
vojtek
Ja takze jestem jak najbardziej za OS, daje to olbrzymie mozliwosci w rozwoju aplikacji.. Oczywiscie jak najbardziej rozumie Hao i Torna, ktorzy sporo czasu poswiecili na napisanie i rozwijanie Konnekta, ale wydaje mi sie ze po przejsciu na OS praca ich bylaby jeszcze bardziej rozwijana. Mieliby oni oczywiscie decydujacy glos we wszystkich sprawach itd, zreszta to oczywista sprawa... smile.gif Mozna by takze postarac sie o 'konto' (nie jest to specjalnie trudne, sam kiedys zalozylem wink.gif w sourceforge.net, gdzie od razu dostaje sie serwer ftp, cvs i pelno innych rozni narzedzi..

Ogolnie jestem za OS, ale decyzja nalezy oczywiscie do tworcow Konnekta. To w koncu ich 'dziecko' wink.gif
case
QUOTE(vojtek)
Ja takze jestem jak najbardziej za OS, daje to olbrzymie mozliwosci w rozwoju aplikacji...

...i przede wszystkim go przyspieszy!! :evil:

jestem za, rowniez 8)
undying
O.S. na pewno przyprawilo by konnekta o bogate wtyczki i na pewno poprawilo by jego funkcjonowanie, no i wiadome ze reakcje na bledy byly by momentalne a rozwoj samego programu diametralnie szybszy :-)
mysior
w gruncie rzeczy ja też jestem z Open Source... smile.gif

ciekaw jestem czy zauważyliście jak ostatnio Tlen poszedł do przodu..
(pomijam fakt, że nie jest to program z "gatunku" OS)
Rośnie całkiem spore zagrożenie, zarówno dla GG jak i dla Konnekta

dlatego wydaje mi się, że przydałoby się wprowadzić w miarę możliwości szybko Jabbera, oraz Tlena do Konnekt'a
joystick
Hao - zerjnij tam koniecznie. Kolesie podają powody dlaczego swój projekt (nota bene sytuacyjnie bardzo podobny do Konnekta) zdecydowali się udostępnić jako OS.
http://www.zope.org/Members/paul/BusinessDecision
Jak wskazuje sama nazwa dokumentu była to decyzja biznesowa. Im się opłaciło smile.gif
mysior
QUOTE(joystick)
Hao - zerjnij tam koniecznie. Kolesie podają powody dlaczego swój projekt (nota bene sytuacyjnie bardzo podobny do Konnekta) zdecydowali się udostępnić jako OS.
http://www.zope.org/Members/paul/BusinessDecision
Jak wskazuje sama nazwa dokumentu była to decyzja biznesowa. Im się opłaciło smile.gif


różni ludzie, różne potrzeby, różne korzyści -> jeden Konnekt
ostatnie słowo i tak należy do Twórcy(-ów)

czekam(y) na Ich zdanie w tej sprawie
hao
Moje (nasze) zdanie pozostaje nie zmienione... Pozostajemy przy aktualnym modelu. Moze pomyslimy za to kiedys nad Shared Source.
W tej chwili w kodzie panuje straszny burdel i wiele miejsc nie jest napisana tak, aby zadowalała moje obecne standardy jakości smile.gif. Na pewno bym tego nie udostępnił... Obok tego dość znaczącego powodu są też różne inne, ale o nich dyskutować już nie będę...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.