Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wtyczka request
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
cremmator
Chcialbym sam to napisać ale nie wiem z której strony sie za to wziać, więc proszę aby ktoś napisal źródła do wtyczki, która będzie sprawdzała poprawność określonego klucza w rejestrze i w przypadku gdyby wartość klucza była inna to zmieniała ją na domyślną (konkretnie chodzi mi o to, że jaiś program zmienia mi ustawienia wygaszacza ekranu - wyłącza go, próbowałem zmienić uprawnienia klucza tak aby teoretycznie nic nie mogło tego zmienić i wygaszacz wogóle przestal mi sie uruchamiać dlatego wydaje mi sie że rezydentny program sprawdzający wartość klucza jest to najlepsze rozwiązanie)
z Góry dziękuję smile.gif
karambol
eee... tego... a co to ma wspolnego z K?
Olórin
QUOTE(karambol)
eee... tego... a co to ma wspolnego z K?

słuszna uwaga smile.gif

edit:
1.chyba łatwiej, praktyczniej i wogóle wyśledzić ten program który miesza.
2.A czy wygaszacz ekranu jest w rejestrze ? bo chyba w w9x byl w win.ini (czy jakos tak)
3. w xp jest chyba cos takiego jak uprawnienia (LOL) do kluczy w rejestrze, może tam coś zmienić?
cremmator
noo... yyyy... hmmmm...

0. Z K ma tyle wspólnego że wolalbym mieć coś co kontroluje zmiany rejestu spod innego programu - po co uruchamiać dodatkowy proces, skoro mozna do tego wykorzystać inny - rownie dobrze moglibyscie sie przyczepić kontroli Winampa z pod poziomu K, przeciez mozna zrobić skróty lkawiszowe itp...


QUOTE
1.chyba łatwiej, praktyczniej i wogóle wyśledzić ten program który miesza.

No tak, wiem jaki to program - Media player, którego uzywam :?
QUOTE
2.A czy wygaszacz ekranu jest w rejestrze ? bo chyba w w9x byl w win.ini (czy jakos tak)

Tak - jest w rejestrze (XP/2k3) (HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop)
QUOTE
3. w xp jest chyba cos takiego jak uprawnienia (LOL) do kluczy w rejestrze, może tam coś zmienić?

jak ustawiłem uprawnienia to się wygaszacz wogólen ie właczał :?

A co do wtyczki no moge sam spróbować niech mi tylko ktoś powie jak :/
sciagnalem SDK no hmm ale proponował bym dodać do niego:
- czym kompilować (jak borland c++ builder - to jak to ustawić :/)
bo szczerze mowiąc nie mam pojęcia c++ dopiero liznalem i to tylko pod dos'em a o progr w środowisku w32 nie mam bladego pojęcia smile.gif
Olórin
sterowanie winampem to taki bonus do podstawowej funkcji kpilota - zmiany opisu smile.gif
UNK
cremmator wez sobie z SDK przykladowy plik pluginu, do projektu dodaj plug_defs.cppi sproboj skompilowac, jesli bede wyskakiwaly bledy w plikach naglowkowych lub/i plug_defs.cpp tzn ze na builderze tego nie skompilujesz, bedziesz potrzebowal starych naglowkow, ja kiedys tez pisalem pod builderem ale z nim jest dosc duzo problemow
Aule
Hehe. Ja na nowych nagłówkach pod VS 6 nie mogłem skompilować. Tera czekam na 60 dniową wersję VS .NET 2003 biggrin.gif
MiLKA
Dokladnie, nowe naglowki dziala w wersji 7.0 i 7.1. W kazdej innej wersji zarzuci bledami i koniec. Mam nadzieje jedynie, ze najblizsze wersje SDK nie wprowadza zmian, ze bedzie mozna tylko pod 7.1 robic. Bo bedzie ciezko sad.gif(
Olórin
ja też mam 60 dniowe 7.1, ale wtyczki robie pod 7, bo po 60 dniach nie chce robic reinstalla windy (o ile to by pomogło, ale mysle ze tak, bo z tej samej plytki instalowalem na 2 kompach ;-])
hao
Myślę, że przy odrobinie wiedzy da się te błędy usunąć własnoręcznie. SDK Konnekta nie wykorzystuje żadnych nowych możliwości wprowadzonych w wersji 7... Błędy wynikają zazwyczaj w różnicach implementacji składni C++. Nie używam Borlanda ani VS 6/7.1, wrzućcie fragment kodu wraz z komunikatem błędu i zobaczymy co da się zrobić...
Olórin
CODE
knotify.h(105) : error C2252: 'itIcoID' : pure specifier can only be specified for functions
knotify.h(106) : error C2258: illegal pure syntax, must be '= 0'
knotify.h(106) : error C2252: 'itHICON' : pure specifier can only be specified for functions

Ja nie używam juz c 6, ale znalazłem oto taki wycinek smile.gif większość błędów była na strukturze gdzie do czegos była wartosc domyslna, czy jak by to powiedziec.
Aule
U mnie z tego co wime to było to samo, czyli coś z notify.h.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.