Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Malutki Scrypcik :)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
MaG
Co sądzicie o tym, by zrobić taki malutki plugin, dzięki którmu można by było tak:

1. Klikasz na jego ikonke...
2. Otweira się okno w konnekcie...
3. I w tym oknie pokazuj odrazu rodzaj połączenia (czyli P2P, Nie ma Cię w kontaktach itd.)

Mi by sie to bardzo przydało, bo odrazu bym wiedział kkto ma mnie w kontaktach.
Sahasrara
W kDodatkach to jest. Klikasz prawym na kontakt i możesz go pingować, whoisować - no i przeczytać czy wogóle ma cię w kontaktach.
MaG
QUOTE(Sahasrara)
W kDodatkach to jest. Klikasz prawym na kontakt i możesz go pingować, whoisować - no i przeczytać czy wogóle ma cię w kontaktach.


Wiem, ale jak mam 100 ludiz wkontaktach to chyba mi się nie chce tyle razy na każdym klikać :roll:
case
QUOTE(MaG)
Wiem, ale jak mam 100 ludiz wkontaktach to chyba mi się nie chce tyle razy na każdym klikać  :roll:

wystarczy najechac na osobe [zeby pojawil sie Tip] i widzisz [lub nie, jesli ktos nie ma Cie w kontaktach, lub sie przed Toba ukrywa] nimer IP danej osoby...
co do P2P: jesli port przy IP to 1, wtedy nie ma P2P, a jesli jest inny [standardowo 1550], wtedy jest P2P :wink:
Olórin
najeżdżanie nie jest pewne: po pierwsze K cacheuje numery ip
Po drugie, numeru ip nie mamy kiedy ktos wyłączył p2p
po trzecie, może by wykorzystac ikonki od subskrybcji w jabberze smile.gif jak dasz ukryj status przed nim to jest jedna wykorzystana, 2 do p2p (pojawiała by się tylko jak ktoś nie ma nas na liście, w przeciwnym wypadku by jej nie było)
kox
QUOTE(Sahasrara)
W kDodatkach to jest. Klikasz prawym na kontakt i możesz go pingować, whoisować - no i przeczytać czy wogóle ma cię w kontaktach.
Ja mam paru kumpli, którzy na pewno mają mnie na liście, a kDodatki pokazuje, że mnie nie mają. Nie wiem czy ta funkcja działa dobrze.
Olórin
to jest zależne od portu jaki podaje libgadu, 1 to oznacza cos, 2 cos innego itp. może jakiejś wartości nie uwzględniłem biggrin.gif
Sahasrara
To ciekawe... Olórin > w jaki sposób kdodatki odróżniają nie bycie na liście od wyłączonego p2p? ZTCW w obu przypadkach ip nie jest po prostu przekazywany.
case
QUOTE(Sahasrara)
To ciekawe... Olórin > w jaki sposób kdodatki odróżniają nie bycie na liście od wyłączonego p2p? ZTCW w obu przypadkach ip nie jest po prostu przekazywany.

mamo...

przeczytaj moj post troche wyzej... :roll:
Olórin
CODE
int port = GETCNTI(an->act.cnt, CNT_PORT);

  if (port==0){
   ai.txt = "P2P wyłączone";
  } else if (port==1){
   ai.txt = "Użytkownik za NAT'em";
  } else if (port==2){
   ai.txt = "Nie ma Cię na liście";
  } else {
   ai.txt = "P2P działa";
  }


powinno wszystko wyjaśnić smile.gif możliwe że są jeszcze inne wartości poza 0, 1 i 2 o których nie wiem
Sahasrara
Aha, ok. Po prostu nie skojarzyłem że kdodatki korzystają z danych których K. nie pokazuje w tipie - bo w tipie nie pokazuje ip albo jeśli kontakt nie ma nas na liście, albo jeśli ma wyłączone p2p - right?
Olórin
dokładnie
blindman
jakby nie patrzec kDodatki sa baaardzo pomocne smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.