Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Bardzo poważny błąd powodujący zawieszenie systemu Windows
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
cartman_ms
Od wczoraj występuje na moim komputerze cały czas bardzo dziwne zjawisko. Na koncie mojej mamy, jak tylko uruchamia się Konnekt, następuje zawieszenie systemu Windows XP. Przeinstalowałem całego Konnekta, a później postawiłem system Windows na czysto. Bez skutku. Błąd ten występuje na każdym koncie z ograniczonymi uprawnieniami (grupa Użytkownicy). Jeśli konto przepisze się do grupy Administratorów, wtedy problem nie występuje. Na ekranie informującym o zawieszeniu (Blue Screen of Death) nie są podane żadne dodatkowe informacje o żadnych plikach powodujących błąd. Napisane jest tylko, że "System Windows uległ uszkodzeniu i został zamknięty. Odinstaluj nowo zainstalowany sprzęt i oprogramowanie. (...)". Proszę o pomoc. PS: Grupa Użytkownicy posiada pełne prawo modyfikacji plików w katalogu Konnekta, bo w przeciwnym razie Konnekt nie chciał się wcale uruchomić (wcześniej). Błąd ten zaczął występować po instalacji sterowników ATI Catalyst 4.1.
cartman_ms
Po serii wnikliwych testów wink.gif doszedłem do przyczyny występowania tego błędu. Jest nią funckja VPU Recover w sterownikach Catalyst 4.1 pod Windows XP i działanie jej na kontach z ograniczeniami (grupa Użytkownicy). Błąd nie występuje na systemie Windows 2000 jak i zarówno na starszej wersji sterówników do kart ATI (Catalyst 3.9). Rozwiązaniem tego problemu więc jest:
[list][*]Powrót do starszych sterowników Catalyst 3.9
[*]Wyłączenie funckji VPU Recover w najnowszych sterownikach
[*]Przepisanie konta z grupy Użytkownicy do grupy o większych uprawnieniach (np. Użytkownicy zaawansowani)[/list:u]Występowanie tego błędu sprawdziłem na dwóch różnych komputerach z kartą ATI (jeden z Radeon 9200, drugi z Radeon 9500).
hao
Konnekt nie ma aż takich mocy, żeby w XP powodować BSODy
cartman_ms
A jednak na dwóch niepowiązanych ze sobą maszynach powoduje BSoD poprzez zawieszenie najnowszych sterowników od ATI sad.gif To się dzieje tylko na koncie z ograniczeniami.
^BerZerK^
widzisz mi vpu recovery wywalalo windowsa xp tez
stery 3.9 karta his r9600xt na plycie msi k7n2g-ilsr
i konnekt nie byl wtedy wlaczony
zobacz czy masz w biosie wlaczona funkcje agp fast writes i ja wylacz
jak ja wylaczylem to system jak skala smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.