Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dziwne wiadomosci na chrome.pl
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > Kjabber
Flind
Na codzien uzywam konta na chrome.pl lecz dzis dostalem 3 wiadomosc od jakies dziwnych userow o loginnie w postaci roznych wydawalo b sie przypadkowych liter. w wiadomosciach byl tekst po angielsku i link z jakims zip[em w ktorym znajdowal sie wirus. trzy razy lekcewarzylem te wiadomosci lecz czwarta nie wiem co ma w tresci gdy otwieram okienko rozmowy to konnekt sie zamysla i i nie chce reaagowac na nic. za kazdy razem ta wiadomosc jest po wlaczeniu konnekta gdyz nigdy jej tak naprawde nie obejrzalem.



Czy inni tez maja podobny problem?
Olórin
to transport mail smile.gif wlasnie, chcialem ci powiedziec ze masz chyba wirusa smile.gif musiałeś tego pif'a otworzyć sad.gif bo dostałem od ciebie na transport mailowy spam'a z wiruskiem w zipie
bakerss
hehe photo.zip czy cośtakiego? też to dostałem smile.gif na wp.pl i na chrome.pl :

QUOTE
VIRUS ALERT

Our content checker found
    virus: Worm.SCO.A
in email presumably from you (<bakerss@chrome.pl>), to the following recipient:
-> jerry@kk.com.pl

Please check your system for viruses,
or ask your system administrator to do so.

Delivery of the email was stopped!


For your reference, here are headers from your email:
------------------------- BEGIN HEADERS -----------------------------
Return-Path: <bakerss@chrome.pl>
Received: from chrome.pl (fb212.neoplus.adsl.tpnet.pl [::ffff:80.54.19.212])
    by mx1.tricomp.net.pl (Postfix) with ESMTP id 8B59811DB
    for <jerry@kk.com.pl>; Tue, 27 Jan 2004 18:08:56 +0100 (CET)
From: bakerss@chrome.pl
To: jerry@kk.com.pl
Subject: test
Date: Tue, 27 Jan 2004 19:17:37 +0100
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/mixed;\"----=_NextPart_000_0001_C4C3CB07.556F2EF9\"
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
Message-Id: <20040127170856.8B59811DB@mx1.tricomp.net.pl>
-------------------------- END HEADERS ------------------------------

Attachments:
-------------------------
http://www.chrome.pl/attach/msg-1075227503...sg-7721-393.msg
http://www.chrome.pl/attach/msg-1075227503...sg-7721-394.txt
-------------------------

Zakrn
Ja się dzisiaj lekko znerwicowałem przez tego wirusa... Ale śmiechu było. Trochę się nie spodziewałem, że może mi przyjść przez transport i rozpakowałem zipa, którego dostałem, i nav zaczął wyrzucać komunikaty o wirusie w mailach (jeśli ktoś coś ode mnie dostał to wielkie sory). A za chwilę przychodzi news z papu o jakimś nowym robaku, który rozprzestrzenia się w takich a takich plikach (look: http://dziennik.pap.com.pl/index.html?dzia...peszy=13580596). Ale się wnerwiłem wtedy :wink:
Olórin
nom, to ten, dzięki niemu włączyłem sobie przekierowanie maili na skrzynke zwykłą smile.gif
case
hEh, dostalem ten badziew tez ze 3 razy dzis, zerknalem do zip'a i nawet nie wypakowywalem tego pliku...
Puma
Wczoraj też dostawałem różna takie, ja nie rozpakowuje takich rzeczy.
Flind
QUOTE
to transport mail  wlasnie, chcialem ci powiedziec ze masz chyba wirusa  musiałeś tego pif'a otworzyć  bo dostałem od ciebie na transport mailowy spam'a z wiruskiem w zipie


Olorin jak mogles dostac odemnie skoro ja nie mam zadnych namiarow na ciebie:)..Ja raz sciagnolem tego zipa ale nawet jeszcze przed jaka kolwiek proba rozpakowania wywalilo mi ze to wirus wiec juz nie tykalem. Teraz wlasnie sobie sciagam PSI by odebrac ta wiadomosc i w ogole ustawic sobie transport mail bo nie moge w ogole uzywac konnekta bo sie zawiesza ciagle przez ta jedna wiadomosc ktora chciabym przeczytac
Flind
ta felerna wiadomosc ktora zawiesza mi konnekta przy probie jej przeczytania ciagle jest zapisana w konnekcie i za kazdym razem jak go wlaczam mruga mi koperta. powiedzcie mi co powinnienem wyzucic z plikow by juz mi to nie wyskakiwalo? w skrocie. ktory plik w moim profilu jest odpowiedzialny za zapisywanie wiadomosci w przypadku ich nie przeczytania??
case
QUOTE(Flind)
ta felerna wiadomosc ktora zawiesza mi konnekta przy probie jej przeczytania ciagle jest zapisana w konnekcie i za kazdym razem jak go wlaczam mruga mi koperta. powiedzcie mi co powinnienem wyzucic z plikow by juz mi to nie wyskakiwalo? w skrocie. ktory plik w moim profilu jest odpowiedzialny za  zapisywanie wiadomosci w przypadku ich nie przeczytania??

zrob tak: jak wlaczy sie K, nie klikaj na ta wiadomosc [w celu jej otwarcia], tylko z menu K wybierz historie, i wywal te felerna wiadomosc z kolejki. u mnie pomoglo, bo K wiesza sie, jesli przez Jabbera wysle sie np. strzale ["---->"] :wink:
Flind
dzieki. teraz wszystko gra
KaLoH
Producenci oprogramowania antywirusowego poinformowali dziś o kolejnym robaku błyskawicznie rozprzestrzeniającym się w po Internecie. Zapewne wielu z Was miało już okazję poznać go osobiście. Opisywany jako MyDoom-A, Novarg lub Mimail-R rozsyła się pocztą elektroniczną oraz przez sieć KaZaA i niesie ze sobą kilka niebezpieczeństw. Badacze z firmy Sohpos sugerują, że MyDoom może być orężem w wojnie o Linux.
MyDoom umożliwia przejęcie kontroli nad zainfekowanym komputerem oraz zawiera procedurę przeprowadzania ataku typu Denial of Service. Atak DoS przeprowadzany jest w dniach 1-12 lutego 2004r. na witrynę sławnej ostatnio firmy SCO Group, która próbuje wyegzekwować opłaty licencyjne od firm wykorzystujących system Linux. Stąd też podejrzenia analityków Sophos o pochodzenie tego robaka.
Lekarstwo na MyDoom w postaci programu MYDOOGUI (dla pojedynczych stacji) lub MYDOOSFX.EXE (dla sieci komputerowych) można ściągnąć z serwisu:
http://www.sophos.com/support/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.