Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Linux konnekt
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
sorex
Czesc ;-)

Jakos nie potrafie znalesc zadnej wersji tego programu pod swiat Unix-a. Czy wogole istanieje jakas wersja pod Linux, a najlepiej w rpm. Tar-em takze nie pogardze...
Olórin
czytaj faq
sorex
QUOTE(Olórin)
czytaj faq
The requested URL /kweb/forum/viewtopic.php was not found on this server.

http://konnekt.info/kweb/forum/viewtopic.p...highlight=linux
wogole nie czytalem, bo nie ma co?! Czyli jednak najlepszy jest jabber ze wzgledu na swoja wszechstronnosc ;/ Szkoda, bo wiele dobrego slyszalem o tym programie. A jakby zkompilowac kod w jakis programie linuxowym?

Dziekuje za odpowiedz

Pozdrawiam
Sorex
Aule
K niestety korzysta z WinXp jak sie da i nawet pod Win98 dobrze nie działa. Więc to raczej nie możliwe, że go sie da skompilować.

Pozdro z Białego :wink:
Mirandowiec
zeby skompilowac to musisz miec kody zrodlowe, a skad je chcesz wziasc skoro komercyjnie wlasiciele zrodel Konnekta ich nie udostepniaja? smile.gif
MiLKA
QUOTE(Mirandowiec)
komercyjnie wlasiciele zrodel Konnekta


ze co prosze? nikt tutaj niczego komercyjnie nie robi. Jesli uwazasz, ze cos jest komercyjne bo nie udostepnia zrodel to jestes w wieeeeelko-glebokim bledzie! Nie wszyscy sa tacy chetni by rozdawac efekty swojej pracy nieuczciwym ludziom (dla przykladu mozna podac mirande, ktora juz raz miala problemy z wierna kopia swojego oprogramowania)
gilek
QUOTE(Mirandowiec)
zeby skompilowac to musisz miec kody zrodlowe, a skad je chcesz wziasc skoro komercyjnie wlasiciele zrodel Konnekta ich nie udostepniaja? smile.gif

ale lol laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
k3mpa
Konekta da sie uruhomić na linuxie za pośrednictwem winehq sam to zrobiłem na fedorze ..biggrin.gif tylko 3ba najpier IE zainstalować ..biggrin.gif i pobrac polski fonty i działa ..;D czasem są małe roblemy ..;D ale to faktu nei zmienia ze działa..biggrin.gif
hao
Bylibyśmy wdzięczni za krótką instrukcję step-by-step i screenshoty smile.gif
Olórin
QUOTE(hao)
Bylibyśmy wdzięczni za krótką instrukcję step-by-step i screenshoty smile.gif

Ja też poproszę smile.gif) w nastepny weekend zainstaluje Slacka i będe testował :]
Sad
W sumie to mozna zrobic skrypt, ktory bedzie odpalal Konnekta za pomoca wine smile.gif...
Przemekc1
QUOTE(Sad)
W sumie to mozna zrobic skrypt, ktory bedzie odpalal Konnekta za pomoca wine smile.gif...


Bardzo dobry pomysł biggrin.gif Popieram :!:
jareq
I ja także złoze pod tym swój podpis: + wink.gif
Sad
Teraz juz nie uzywam linuxa. Wiec ja raczej tego nie zrobie, ale pamietam jak zrobilem dla mamy skrypt zeby odpalal Pasjansa. biggrin.gif Bo z tego co pamietam to za trudne to nie bylo...

wine 'sciezka' wink.gif
Olórin
Trzeba jeszcze wine skonfigurować tongue.gif
Sad
QUOTE(Olórin)
Trzeba jeszcze wine skonfigurować tongue.gif


Ja skonfigurowalem Wine bez wiekszych problemow.. a o linuxie mialem takie pojecie jak o hodowli niedzwiedzi polarnych. biggrin.gif
Aule
Ej mam pytanko. Nie jestem bardzo obyty w linuxie. Jak konnekta przez wine włączam to nie mam menu do ustawiania statusów, tzn mam, ale jakieś miniaturowe i si nie da wybrać żadnego statusu. Jaka przyczyna? Wine mam chyba jako tako skonfigurowane.
KOSMOS
A jakie LINA polecicie?
Jaki jest dobry dla początkujecego, i jakie uważacie za dobrego (najlepeszego)?
kox
pz16: miałem tak samo.. może zainstalowanie IE6 coś zmieniłoby, ale nie miałem czasu.
Aule
Dla początkujących i leniwych Mandrake, co do najlepszego to ja tylko 3 używałem, więc nie wiem. Teraz używam Fedory2.
Sad
Mandrake jest rzeczywiscie dobry dla poczatkujacych, uzywalem go wersjach od 8.1 do 9.2 i bylem zadowolony.
k3mpa
scryny z instalacji ..wink.gif żeby nei być głowsłownym ..wink.gif
k3mpa
czesc 2 ..smile.gif
Przemekc1
No prosze gratuluje, ale nie ma tutaj konnekta tylko proces jego instalacji
:wink:
k3mpa
no bo jest pewien problem ..;/ neichcy usunołem partycjie rozruchu bo instalowałem windowsa ...i nei mam tych scrynó z działania ...;] jednak jak uda mi sie przywrócić system do używalności umeiszcze scryny z jego użytkowania ..smile.gif

czasem są małe problemy w zawieszaniu sie ..smile.gif ale takto dział jak należy ..;]
Olórin
Jaki emulator ? i w jakiej wersji ?
Przemekc1
Z tego co było napisane to wine, a wersja to nie wiem.
k3mpa
yy cxoffice dokłaniej komercyjna wersja ..wink.gif
Szef
Heh, witam. Bawicie się emulacją wine... ale po co.

nie łatwiej GG2 zainstalować pod Linuksem?

http://gadu.gnu.pl

Ma wtyczki do GG/tlenu/jabbera. Stabilność zaczyna dorównywać konnektowi.beta więc nie jest źle.

Polecam :twisted:
Olórin
Gnu Gadu to Gnu Gadu, a jak ktoś chce Konnekta ?
Przemekc1
A właśnie jaki klient pod linuxa byście proponowali? Chodzi mi o obsługę tlenu gg i jabbera. Sam zastanawiam się nad czymś z jabbera (może PSi) i korzystanie z transportów.
Szef
jak ktoś chce konnekta pod Linuksem to wg.mnie przerost formy nad treścią [ale nie wszczynajmy flame-war], ma do tego prawo i się męczy z emulacją.

co do typowo linuksowych klientów:

a. Gnu gadu [GG2]: jak wspominałem, czasem niestabilny ale plus to architektura wtyczkowa a znajomy napisał nawet sprawdzanie ortografii. http://gadu.gnu.pl

b. ekg2: http://ekg2.org typowo pod konsolę a więc dla hardcore'owców. budowa wtyczkowa, obsługuje obecnie gg/tlen/irc, sprawdza pisownię, chodzi nawet na i386 bez X.

c. psi+ transporty: http://psi.affinix.com/ ponoć dobrze działajacy [o ile samo gg działa] jest transport na chrome.pl. Nie testowałem tej opcji

d. www.kadu.net .gg bezstresowo działa po wyjęciu z pudełka np na takim knoppixie, Nie testowałem tej opcji

e. GAIM + wtyczki http://gaim.sourceforge.net/. ponoć działa.

f. kopete http://kopete.kde.org/. pierwszy raz słyszę...

... osobiście używam EKG2 i GG2.

kolejnośc losowa. :twisted:
.misiek
moze mnie ktos zapodac linka skad moge zassac WINEX ?

wlasnie mi sie windows wysypal a nie mam zadnej kopi w domu :shock:

i potrzebuje cos do mandrake 10.0

please[/list]
Przemekc1
Ja mam takie pytanie. Mam na dysku zainstalowany Windows XP, na Linuxa mam pozostawione 12gb, jest to "czysta" (pusta) partycja sformatowana w ntfs. Czy Linux sam może sobie tą partycje sformatować pod swój system plików? I czy po zainstalowaniu Linuxa Xp'ek uruchomi sie bez problemów?
Aha, tym linuxem będzie Mandrake 10.1 Official, czyli instalacja dopiero za jakiś czas bo nie mam jeszcze płytek.

A oto mój układ partycji:
Partycje:
C: (NTFS) 24874 MB (19530 MB wolne)
D: (NTFS) 24874 MB (7929 MB wolne)
E: (NTFS) 12433 MB (5975 MB wolne)
F: (NTFS) 12433 MB (12358 MB wolne) (na Linuxa)
G: (FAT) 1694 MB (925 MB wolne) (plik stronicowy, albo plik wymiany nie pamiętam nazwy już.)
jareq
Tak, bedzie Ci działał bez problemu ja tak mialem u siebie... Instalacja przebiega bez problemu po instalacji podczas uruchamiania komputera bedziesz miał taki ekran na którym wybierzesz czy chcesz uruchomić Linux'a czy Windows'a... Godrzej jest gdy będziesz chciał go usunąć mogą występić różne problemy z późniejszczym uruchomieniem Windowsa ale ja się bawiłem wersją 9.0 (Mandrake) może już coś zrobili z tym problemem tym bardziej że jest to już wersja oficjalna - Poza tym problemem z którym przyznaje, sporo się namęczyłem wszystko jest pięknie ładnie i żeby Linux obsługiwał bez problemu wszystkie programy, które chodzą pod Windows'a to Windows'a już dawno bym nie chciał widzieć na oczy.

ps. Miłego bawienia sie Linyx'em wink.gif
Przemekc1
Wielkie dzięki! Teraz zainstaluje sobie linuxa i spróbuje zainstalować karte WL-8305 :wink: Przynajmniej howto porządne jest.
.misiek
QUOTE(jareq)
Godrzej jest gdy będziesz chciał go usunąć mogą występić różne problemy z późniejszczym uruchomieniem Windowsa ....

ps. Miłego bawienia sie Linyx'em wink.gif


przy okazji co do tego wycziłem że trzeba zastosować dyskietke startowa WIN98 <albo cos z FDISK'iem> i uruchomic sie z niej zapodać komendę:

CODE
fdisk /mbr


<albo fdisk mbr> nie pamietam dawno nie urzywalem ale u mnie dziala, po tym wraca do normalnego uruchamiania sie windy <bez LILO lub GRUB'a>
MiLKA
jezeli jest zainstalowany winxp to mozna zabootowac z plyty instalacyjnej, wybrac naprawe systemu, gdzie przeniesie do konsoli i uruchomic polecenie fixmbr czy jakos tak :-)
Olórin
Przecież lilo można elegancko odinstalować (lilo -U o ile dobrze pamiętam), wtedy zostawia aktywną partycję która była w lilo domyślna.
.misiek
QUOTE(Olórin)
Przecież lilo można elegancko odinstalować


jesze GRUB pozostaje a z tym jakos nie umialem sobie poradzic i pozostalo tylko fdisk /mbr :wink:
arkadyjczyk
I udało sie komuś ruszyć Konnekta pod wine, ale tak, żeby działał. Jedno pytanko do autorów, bo główny problem z tym, że nie działa on pod wine poprawnie to te rozwijalne kontroli z paska narzędzi. Po ich kliknięciu pojawia się takie małe coś, które nijak nie jest wypełnione treścią. Może do wyświetlania tych rozijanych przycisków potrzebna jest jakaś biblioteka, której brakuje w wine?
cRoMo
Osmielam sie wskrzesic watek pytajac, czy ktos moglby podac dokladne informacje czy, w jakiej konfiguracji (system), pod jakim emulatorem i z jakimi opcjami udalo mu sie skutecznie uruchomic Konnekta? Moze ktos w koncu sprecyzuje to wszystko, bo ciezko odnalezc sie w tych wszystkich, nic konkretnego nie wnoszacych postach dotychczasowych sukcesorow w tej materii...
arkadyjczyk
Nikomu się nie udało widocznie. Instalacja idzie ok, do konfiguracji można bezproblemowo wejść, ale rozwijanej kontrolki na pasku sieci do zmiany statusów nie da się ruszyc, a bez tego lipa, bo statusu nie idzie zmienić, więc nawet reszty nie ma co sprawdzać.
hao
To nie jest żadna super specjalistyczna kontrolka... Po naciśnięciu przycisku na windowsowym toolbarze wyświetlana jest windowsowe menu
cRoMo
Jestem bardzo ciekaw czym jest to spowodowane. Czy ktos jest w stanie wskazac jakikolwiek inny program, ktory da sie uruchomic pod wine, a ktory to wyswietla wspomniana przez arkadyjczyka liste? Musi sie dac cos z tym zrobic!
cRoMo
Jestem bardzo ciekaw czym jest to spowodowane. Czy ktos jest w stanie wskazac jakikolwiek inny program, ktory da sie uruchomic pod wine, a ktory to wyswietla wspomniana przez arkadyjczyka liste? Musi sie dac cos z tym zrobic!
cRoMo
Dodam kolejny post, by ktos to zauwazyl na liscie tematow.

Moze dobrze byloby, aby ktos napisal wtyczke (np. p.t. "kLinux" wink.gif), ktora podmienialaby niektore kontrolki konnekta (i inne rozwiazania) tak, aby mozna je bylo spokojnie wyswietlic pod wine? Byloby to o tyle dobre rozwiazanie, ze hao nie musialby zbytnio w kodzie "kombinowac" pod katem kompatybilnosci z wine. Czy ktos jest "obcykany" na tyle, by podjac sie zadania?
Przemekc1
Nie znam się ale wtyczka chyba nic nie da. Tutaj jest potrzebne całkowite przepisanie programu. Tak przybnajmniej mi sie wydaje.
cRoMo
QUOTE(Przemekc1)
Nie znam się ale wtyczka chyba nic nie da. Tutaj jest potrzebne całkowite przepisanie programu. Tak przybnajmniej mi sie wydaje.

Przepisanie programu? Ja nie pisze tutaj o stworzeniu Konnekta pod linuxa, tylko wtyczki, ktora odpowiednio usprawnilaby uruchamianie konnekta pod wine (emulatorem WinAPI pod linux). Proponuje pierw przeczytac wszystko powyzej i dopiero zabrac glos smile.gif
Olórin
Klik: http://konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=3533
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.