Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Server Connect Failed
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Sleeva
Usunąłem dziś kilka osób ze swojej listy. Jakieś 2-3 sekundy po usunięciu każdego z nich k.Notify pokazywał informację:

numer_kontaktu_gg - bład: Server Connect Failed

z tego co zrozumiałem z logów błąd szedł z kjabbera:

CODE
## [kJabber]   -->> SND [<iq type='set'><query xmlns='jabber:iq:roster'><item jid='861609' subscription='remove'/></query></iq>] >>--
## [kJabber]   -->> SND [<presence to='861609' type='unsubscribe'/>] >>--
## [kJabber]   --<< RCV [<iq type='set'><query xmlns='jabber:iq:roster'><item jid='861609' subscription='remove'/></query></iq>] <<--
## [kJabber]   --<< RCV [<iq type='result' from='sleeva@jabber.gda.pl/Konnekt' to='sleeva@jabber.gda.pl/Konnekt'/>] <<--
## [kJabber]   --<< RCV [<presence to='sleeva@jabber.gda.pl' type='error' from='861609'><error code='502'>Server Connect Failed</error></presence>] <<--
## [kJabber]   --- Presence from=861609 type=87314800 show=87339376 prev=5 ---


ma ktoś jakieś pojęcie o co mu chodzi?
case
tak jest, to samo zaobserwowalem... :roll:
hao
Konnekt wysyła informację, żeby jabber wyrejestrował usuwanych userów z naszej listy. Z serwerem naszym, lub usuwanej jest coś nie tak, więc zwraca informację o błędzie...
Aule
Co do usuwania. Dlaczego nie zawsze usuwa/dodaje userów?? Bo ja se dodawałem te "chrome.pl" kilka razy i zawsze sie samo usuwało. Znikało po restarcie.
hao
Serwer może nie przyjmować takiego kontaktu na twojej liście... Po restarcie konnekt synchronizuje się z serwerem, na którym tego kontaktu nie ma, więc usuwa go u ciebie...
Olórin
odnośnie 1 postu w wątku, to dodałeś do listy kontakt o jid gg ale jako sieć jabber :-).

Co do synchronizacji to problemów nie mam poza tym że przy zmienianiu grupy/nazwy wyświetlania kontaktu tego na serwer nie wysyla(musze wlaczyc na chwile synchronizacje do konnekta)
Aule
A co do synchro to bym nie był taki pewny ze wysyla zawsze. Dla kumpla juz duzo razy próbowałem zmienić nazwe, ale on i tak po restarcie wraca do starej, dawno nieaktualnej.
Nie powiesz że chrome nie przyjmuje nazwy xxx@jaberpl.org :wink: .
Olórin
Co do zmiany nazwy/grupy działa dobrze tylko przy synchro Do Konnekta!!

A co do 2 czesci posta, to mam namyśli że Sleeva wpisał kontakt z siecią jabber a jako UID dał nr GG. Mam nadzieje że jasno sie wyraziłem.
case
QUOTE(Olórin)
A co do 2 czesci posta, to mam namyśli że Sleeva wpisał kontakt z siecią jabber a jako UID dał nr GG. Mam nadzieje że jasno sie wyraziłem.

wyraziles sie jasno... ale niestety nie w tym rzecz, chodzi o to, ze po usunieciu kontaktu z sieci GG [na pewno nie bylo ustawionej sieci na Jabber (w moim wypadku przynajmniej), bo przeciez wtedy ani podglad statusu tej osoby, ani rozmowa z nia nie byla by mozliwa] kNotify wyswietla taki wlasnie komunikat:

numer_gg - bład: Server Connect Failed

nie jest to bynajmniej jakis strasznie powazny problem [bo jak czesto usuwamy kogos z listy?], ale skoro ktos poruszyl temat, to potwierdzam... :roll:
Sleeva
Olórin:
no daj spokój no smile.gif czasem robię głupstwa ale kontakty były na 100% w GG
Olórin
Zgadza sie :oops: , macie racje :-) w IM_CNT_REMOVED chyba hao pominął sprawdzanie sieci kontaktu (powinno wysyłać info do serwera gdy net=12)
cRoMo
Sytuacja powyzsza ma takze zawsze miejsce przy usuwaniu z listy kontaktow-konferencji.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.