Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [bug(?)] zwis konnekta po odebraniu msg
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > Kjabber
Sleeva
Postaram się opisać w miarę przejrzyście.

Mój soft - WinXP Pro PL SP1 Konnekt 0.6.18.106 kjabber 0.1.2.4
Kumpel - Madrake 9.2 PSI 0.9.1

Obaj konta jabberowe mamy na gda.pl

po dostaniu jednej z wiadomości, komp zaczął mielenie hdd jak szalony, CPU zajętości wskoczyło na maxa, Konnekt przestał reagować na bodźce jakiekolwiek.

treść wiadomości (poprosiłem później o maila do celów testowych):
CODE
>>Jestem atrakcyjną blondi z dużym jędrnym biustem,
> Bardzo względne pojęcie, ta atrakcyjność....

Ale niemarketingowo byłoby "szpakowata z płaskimi cyckami", nie sądzisz?;)


dostałem ją poszatkowaną (w okienku konnekta wyświetliła się 3 razy jedna pod drugą)

Po restarcie w momencie odpalenia historii z tą rozmową (wystarczyło tylko zaznaczyć tą wiadomość na liście) objawy identyczne. Restart needed. Wyrzucić tą rozmowę mogłem tylko zaznaczając trzy pozycje - jedną przed, tą zbugowaną i następną.

Dla testów ctrl c ctrl v w drugą stronę czyli z maila do konnekta i do kumpla - poszło bez problemów. Jednak kumpel dostał ją z kwadratami zamiast enterów - pewnie to właśnie to spowodowało nieetyczne zachowanie konnekta za pierwszym razem.
Aule
Ej a może to ma związek z zankiem nowego wiersza?? Bo z tego zo pamiętam to na linuxie wystarczy \n, a na win \n\r. Może PSI w linuxowym formacie wysyła??
hao
Niestety, w kIEview jest poważny błąd, który objawia się właśnie ubijaniem Konnekta przy wiadomości zawierających znaki < i > ...
case
QUOTE(hao)
Niestety, w kIEview jest poważny błąd, który objawia się właśnie ubijaniem Konnekta przy wiadomości zawierających znaki < i > ...

ale chyba tylko przy Jabberze bo w GG [i kLanie] jest ok 8)
hao
tak, bo jabber jako jedyny przekazuje wiadomości jako sformatowany HTML
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.