Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: OK, co teraz?
Konnekt | Forum > Informacje > Dziennik
hao
Jak większość z Was z pewnością już zauważyła, ostatnio w projekcie jest mały zastój... Póki co, zajmuję się innymi rzeczami, które ostatnio mocno zaniedbałem programując i na trochę muszę się przestawić.
Mam nadzieję, że piszący wtyczki staną na wysokości zadania i w między czasie Was czymś zajmą wink.gif (na przykład mały Tip - obecne API pozwala na wprowadzenie kontaktów grupujących...).

W ostatnich dniach noszę się z zamiarem wrócenia do pracy, ale ciągle wyskakuje coś nowego do zrobienia. Prognoza jest to jednak całkiem niezła i pewnie jeszcze w tym miesiącu coś posiedzę przy kodzie...
Na jakiekolwiek wyniki przyjdzie niestety trochę poczekać. Najpierw muszę zrobić kilka testów, czy wszystkie założenia do nowej wersji mają sens. Potem trzeba jakoś wprowadzić wszystkie poprawki do nowszego kodu i zacząć powoli zmieniać API.
Planowanych zmian jest mnóstwo, kilka rzeczy trzeba będzie przepisać od nowa i najpewniej już pierwsza odsłona wersji 0.7 nie będzie zgodna z żadną aktualnie dostępną wtyczką.
Co konkretnie zostanie wprowadzone? Nie powiem, bo sam nie wiem jeszcze co pójdzie na pierwszy ogień, co później, a co odpadnie... poczekamy, zobaczymy...
Olórin
QUOTE(hao)
(na przykład mały Tip - obecne API pozwala na wprowadzenie kontaktów grupujących...)

Można jaśniej ??

Mogę powiedzieć że możecie się czegoś odemnie spodziewać w najbliższym czasie, kilka nowych bajerów bardziej mniej praktycznych chociaz pamietam ze 1 z nich był kiedys dosyc popularny, kiedy jeszcze uzywalismy kbota wink.gif
bakerss
hmmm widze ze coś sie ruszyło: nix może rozpocznie prace nad k.Board a już kończy prace nad jedym programem, Olórin wypuści jakiegoś suprajsa, a na danie główne Hao poleca nowego Konnekta wersja 0.7... ciekawie sie zapowiada ten miesiąc smile.gif
cRoMo
QUOTE(Olórin)
chociaz pamietam ze 1 z nich był kiedys dosyc popularny, kiedy jeszcze uzywalismy kbota wink.gif

A moze tak zamiana tekstow wyslanych na inne, predefiniowane? (bardzo przydatne, mysle, ze nie tylko dla mnie biggrin.gif )
werw0e
powinno się zacząć od tego że konnekt czasami zmienia adresatów wiadomości, chodzi o to że koleżanka dostaje to co kolega do mnie napisze;/
gilek
jak już było nieraz pisane to nie wina konnekta tylko libgadu, którego hao nie napisał tongue.gif
Sahasrara
A jabber?
hao
QUOTE
jak już było nieraz pisane to nie wina konnekta tylko libgadu, którego hao nie napisał

Nigdy nie zwalałem winy na libgadu...

Konnekta wina to też raczej nie jest, bo nie słyszałem, żeby komuś zdarzyło się to przy Jabberze...
Z resztą, żeby Konnekt mógł wykonać taką opcję, musiałby w odebranej wiadomości - zamienić pola adresat/odbiorca, dodać flagę wysyłania, umieścić ponownie w kolejce/zmienić identyfikator wtyczki obsługującej/przesłać bezpośrednio do wysłania... A jest to ogólnie raczej mało prawdopodobne...
hao
Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że jeszcze przed pracami nad 0.7 wyjdzie jeszcze jedna wersja K smile.gif Tak żeby starczyło na dłużej wink.gif
bakerss
QUOTE(hao)
Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że jeszcze przed pracami nad 0.7 wyjdzie jeszcze jedna wersja K smile.gif Tak żeby starczyło na dłużej wink.gif

To może zaspokoji nasz głód hrhrhrhr ;]
Aule
Hehe. Nie pozwól nam czekać.
Edit1. Sam ci przeszkadzam tongue.gif
hao
Pierwszy, całkiem "wypaśny" bajer już niebawem... Opcja co prawda standardowa i oczekiwana, ale tradycyjnie nigdzie nie wprowadzona w taki rozbudowany sposób :twisted: ...

Olórin wie o co chodzi i siedzi cicho wink.gif
iSiEk
Hmm fajnie, a kiedy można sie spodziewać nowej wersji ? :roll: A ta niespodzianka to może jakoś przedpremierowo opisy pod kontaktami :roll: bo ja na to najbardziej czekam ale jeżeli to nie oto chodzi to i tak poczekam dłużej. biggrin.gif
Aule
Hehe. Może drzewko? Prawie każdy IM to ma, ale nie każy ma tak rozbudowane co miało być w planach k? Blisko jestem Hao? :wink:
UNK
opisy to na 100% nie beda bo do tego chbya hao najpierw musi przebudowac caly API (chyba tongue.gif)
tak cos mi sie wydaje ze wiem co to moze byc ale siedze cicho tongue.gif

ps. hao, Olórin nic nie powie bo go juz nie ma ;D:P wroci za chyba ok. tydzien
drivex
QUOTE(UNK)
opisy to na 100% nie beda bo do tego chbya hao najpierw musi przebudowac caly API (chyba tongue.gif)
tak cos mi sie wydaje ze wiem co to moze byc ale siedze cicho tongue.gif

ps. hao, Olórin nic nie powie bo go juz nie ma ;D:P wroci za chyba ok. tydzien


a moim zdaniem bedzie to szukanie w historii smile.gif skoro nix juz "obrobil" .dtb to hao "zabral" smile.gif sourcy i wstawil do konekta biggrin.gif tera tylko doda zaawansowane szukanie i bedzie - whalaa Zaawansowany system poszukiwania w XMLu wink.gif

to moja teoria tongue.gif
case
QUOTE(drivex)
[...] to moja teoria tongue.gif

ja podobnie typuje, ale zobaczymy :wink:
wazne, ze cos sie znowu rusza powoli do przodu
UNK
drivex wyjeles mi to z ust, nie chcialem tego mowic...niom ale, mam nadzieje ze to bedzie to wink.gif
ale co to bedzie tak naprawde to sie okaze smile.gif
drivex
QUOTE(UNK)
drivex wyjeles mi to z ust, nie chcialem tego mowic...niom ale, mam nadzieje ze to bedzie to wink.gif
ale co to bedzie tak naprawde to sie okaze smile.gif


hehe tera wszystkim z ust wyjalem biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif hehehe smile.gif

moze zostane Waszym mentorem :> DX na prezydenta biggrin.gif tongue.gif
buahaha o bez kitu tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.