Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Program TV !
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
iSiEk
Zastanawiam sie czy możliwe było by zrobienie wtyczki takiej jak jest w AQQ która mozna było by pobrac program telewizyjny na wybrane kanały i po zaznaczeniu audycji o okreslonej godzinie (np jakieś 5 minut przed rozpoczeciem audycji) wyskakiwało by powiadamianie ze dana audycja sie zaczyna. Kto używal AQ napewno wie o co chodzi. Co o tym myslicie ?
shw
tak - zrobienie takiej wtyczki byloby mozliwe ;P
pomysl w aqq mi sie podobal (chociaz rzadko lookam w tv)
iSiEk
Chodzi tu najbardziej o to ze czesto jak sie zasiedzimy na kompie to właczamy TV w połowie filmu albo serialu, a jak by było cos takiego zawsze byśmy wiedzieli ze zaczyna sie nasz film smile.gif
Puma
QUOTE(iSiEk)
Chodzi tu najbardziej o to ze czesto jak sie zasiedzimy na kompie to właczamy TV w połowie filmu albo serialu, a jak by było cos takiego zawsze byśmy wiedzieli ze zaczyna sie nasz film  smile.gif



Otóż to, jak ja zasiedzę się przy komputerze to często coś mi ucieka fajnego :cry:
Yacho
Hyym ja bym to widzial cos jak Winamp browser w winampie - tzn jest stona w internecie - konnekt wysyla do strony informacje o czasie/programach jakie chcemy monitorowac np co 10 min a strona wyswietla info w okienku wink.gif

Mysle ze od strony PHP moglbym sie tym zajac - fajnie by bylo gdyby ktos kto ma praktyke z pisaniem wtyczek zajal sie implementacja tego w K...
Lukas77
a w sferze marzeń powiadamianie o jakimś programie TV przez k.notes który się (mam nadzieje) przekształci kiedyś w terminarz :-)
Flind
Ja proponuje sobie dodadać do listy kontaktów tego o to bota

RedFish.

Sieć: Jabber #redfish@redfish.org.pl

po wpisaniu komedy np:
programtv TVP-1
otrzymujemy program telewizyjny Telewizji Polskiej 1


MOzna tam sprawdzic pogode i jeszcze kilka innych rzeczy jak np: przetlumaczyc slowo dzieki wbudowanemu slownikowi
piotr.ek
Flind: ogromne dzieki za ten kontakt biggrin.gif Swietna sprawa smile.gif Przydalyby sie troche bardziej szczegolowe te dane o programach, ale i tak extra. Co ciekawe, na stronie podany jest tez numer gg tego bota - nie reaguje na zadne komendy, jest off-line. Jabberowy dziala tongue.gif
Flind
numer GG dodalem sobie do listy juz jakis czas temu ale przez caly ten czas ani razu nie widzialem by na GG byl dostepny wiec nie warto sobie tym zawracac glowy

http://www.redfish.org.pl/#komunikatory
misiu98
Nie "Dostępny" nie oznacza, że "Niedostępny". Mimo wszystko cały czas reaguje na komendy, przynajmniej u mnie wink.gif
iSiEk
Panowie w tym wszytkim zadaleko zagalopowalismy sie. Głównym celem tego pomysłu było zrobienie przypominacza który pokazywał by nam ze za momen zaczyna sie nasz ulubiony film. Program można sprawdzić np na wp, a połaczenie programu i przypominacza było by super. Ten cały RedFish jest do bani bo czasami działa czasami nie a zrobie nie odpowiedniej wtyczki która czytała by program z WP i przypominała nam o audycji to jest główne założenie tego pomysłu !
Puma
QUOTE(iSiEk)
Panowie w tym wszytkim zadaleko zagalopowalismy sie. Głównym celem tego pomysłu było zrobienie przypominacza który pokazywał  by nam ze za momen zaczyna sie nasz ulubiony film. Program można sprawdzić np na wp, a połaczenie programu i przypominacza było by super. Ten cały RedFish jest do bani bo czasami działa czasami nie a zrobie nie odpowiedniej wtyczki która czytała by program z WP i przypominała nam o audycji to jest główne założenie tego pomysłu !


Dokłanie, nie takie było założenie pomysłu i nie odpowiada mi to co mam teraz tzn. bot.
hao
Najlepiej byłoby zrobić to jako dodatkową opcję wtyczki-terminarza...
Wtedy oprócz programów telewizyjnych, moglibyśmy podać również inne, odpowiednio przetworzone źródła informacji i odchaczać wybrane elementy do wrzucenia do terminarza...
Unikniemy powielania zadań... Najpierw "tylko" musi powstać odpowiednio dobra i przemyślana wtyczka dla terminarza...
LooZ^
Wlasnie... wtyczkowcy, liczymy na was smile.gif
iSiEk
To do tej wtyczki proponuje dorzucić jeszcze pewien pomysl co kiedyś był juz poruszany na tym forum a mianowicie powiadamianie o urodzinach (i imieninach o ile sie da)
lucjusz
Ostatnio zainstalowalem (po raz kolejny) Mirande. I chociaz (znowu) sie do niej nie przekonalem to mialem kontakt z bardzo fajna wtyczka a mianowicie mTV. Instaluje sie toto jako kolejna siec (obok gg, icq, msn itp) i z listy wybieramy sobie programy, ktore chcemy i dodajemy je do listy kontaktow:
obrazek1
Pozniej mamy mozliwosc sprawdzic sobie program dla danego kanalu (dwuklikiem na liscie):
obrazek2
albo sprawdzic co jest o aktualnej godzinie na wszystkich naszych kanalach:
obrazek3
Zauwazcie ze przy aktualnym programie jest pasek postepu i widac ile zostalo do konca programu. Jest tez checkbox do wyswietlenia przypomnienia o programie, a samo przypomnienie wyglada tak:
obrazek4

Dane pobierane sa ze strony Wirtualnej Polski.
Wiecej o samej wtyczce jest pewnie na Polskim Forum Mirandy
Jak ktos ma czas to moze poszukac - powinny chyba byc gdzies zrodla, nie?
Jak dla mnie taka wtyczka do Konnekta bylaby super sprawa.
MiLKA
mTV jak mozna przeczytac na stronie autora, jest napisany w delphi (chyba ze ta wtyczka nie) a jak wiadomo dla pascala nie ma naglowkow Konnekta.
iSiEk
Ja nie wiem czy sie da czy sie nie da zrobić, ale to mi sie bardzo podoba. Ale była by jazda :roll:
lucjusz
MiLKA: bardziej chodzilo mi o sam pomysl. O tym, ze daloby sie zmienic kilka rzeczy i zrobic z tego wtyke dla Konnekta nawet nie marzylem. Moja wiedza programistyczna konczy sie na kilku komendach BASICa smile.gif ale myslalem, ze moznaby po prostu podpatrzec jak to wszystko jest zrobione i mogloby to w jakis sposob pomoc w pisaniu podobnegu pluginu dla Konnekta.
iSiEk
Przed chwila testowałem mirande i sam plugin do TV i musze powiedzieć ze jest rewelacyjny. Jak by coś podobnego powstało do Konnekta to moje proźby zostały by wysłuchane laugh.gif . Myslałem sobie nawet o przejsciu na Mirande, ale jako komunikator jest słaba i nie spełnia moich oczekiwań i jestem z Konnektem :roll:
Herrero
No tak. Tylko, że ten plugin pobiera pogode z www.wp.pl, a ona upada :twisted:
POmysl bardzo mi sie podoba ! naprawde rox i to z tymi urodzinami tez by sie przydało...wtyczkowicze do pracy !


PS. Sorki ze bez polskich znakow, ale za duzo cs-a tongue.gif
arkadyjczyk
QUOTE(Herrero)
No tak. Tylko, że ten plugin pobiera pogode z www.wp.pl, a ona upada

Jaką pogodę i co upadło :?: Złożenie wniosku o upadłość nie oznacza zaraz, że się wyciągnie wtyczkę z gniazdka.
iSiEk
QUOTE
No tak. Tylko, że ten plugin pobiera pogode z www.wp.pl, a ona upada


Najprawdopodobniej kolega sie pomylił laugh.gif chodzi oczywiscie o PROGRAM TV :roll:
Co do upadłości wp to mysle ze nie ma sie czym martwić, program jest nie tylko na wp ale także na np www.telemagazyn.pl i wielu innych laugh.gif
Ciesze sie ze niektórym z was podoba sie mój pomysł na wtyke :roll: tylko programistów brak sad.gif sad.gif
Aule
Ja byms ei z chęcią podjął, tylko że wiedzy brak, o czym niedawno dobitnie mi Hao przypomniał.
iSiEk
Mi tam też wiedzy brak (na ten temat oczywiście laugh.gif ) ja mam smykałke do pomysłów, moje programowanie zatrzymało sie na Qbasicu :roll:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.