Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kontrolka pisania (?)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Piett
Greetings,

W Tlenie, jest fajna opcja, tzn, jak masz otwarte okno rozmowy i jak użytkownik z którym rozmawiasz zacznie coś pisac (ale nie wyśle jeszcze danej wiadomości) to u Ciebie zapala sie "kontrolka"(również w oknie rozmowy). Podobnie jest w niektorych programach do rozmów w LANie (np popularny LANChat).

Mala opcja a cieszy, jak ktoś kiedyś napisał :>
Jednak ten maly + tlena nie skłoni mnie do używania go, ale milo by bylo widzieć takie coś w Konnekcie.

MTFBWU smile.gif
iSiEk
CIekawe czy wogle da sie coś takiego zrobić, bo jak widziałes w tlenie tylko podczas rozmowy z tlenowiczami działąłą ta kontrolka, podczas rozmów z osobami z GG nie było jej, wiec moze sie nie dać tego zrobić. No ale ja jestem oczywiscie za, bo mi sie to podobało i jak by sie dało było by super :roll:
Piett
No właśnie wiem ze tylko z tlenowcami, ale to pewnie dlatego ze tlen jest na protokole jabbera i ma mozliwość a GG procz wysylania txtu i kilku udogodnień nic nie potrafi.
Wydaje mi sie ze by sie dalo, tylko nie przez protokol gg tylko nawiązywać osobne połączenie...troche klopotliwe dla takiej małej opcji...

A może da się inaczej :? Nie wiem...


Dangerous and disturbing this puzzle is :wink:
case
zerknij tutaj biggrin.gif
hao
Na Jabberze jest to możliwe i będzie. Co więcej, Konnekt już potrafi wykrywać fakt pisania (i przestania pisania również), a nawet zawiera stosowną ikonkę wink.gif Pozostaje do kJabbera dodać obsługę zdarzeń wiadomości...
Ale to TYLKO w jabberze...
shw
chyba zesmy zauwazyli to z olorinem dzis.
tak sobie testowalem komunikator jabbera napisany we flaszce i jak pisalem, to wyswietlalo mi sie, ze pisze, a jemu przychodzily puste wiadomosci podobnoz
Olórin
zgadza sie, sypało po 2-3 wiadomosci przed ta wlasciwą, ale jak sam z sobą testowałem to tego nie było, moze dlatego ze pomiędzy 2 serwerami jabbera :twisted:
case
zapowiada sie cikawie :twisted:
hao
Doświadczyliście raczej błędu w sieci smile.gif kJabber nic nie wysyła w związku z tą sprawą. Tylko Konnekt ma już stosowne możliwości w API. W kJabberze będzie ta opcja na bank, jeżeli ktoś wymyśli wersję dla GG, może zrobić z tego wtyczkę.
shw
nie nie - to nie kjabber wysylal tylko odbieral puste wiadomosci, a ja pisalem z innego komunikatorka. na 99% nie byl to blad sieci tylko funkcja tego komunikatora (zbyt duza prawidlowosc wystepowania tych wiadomosci i mojego rozpoczynania pisania)
case
a ja mam pytanie, na jakiej zasadzie jest to zrobione...? przesyla informacje jesli w polu wpisywania wiadomosci pojawi sie jakis znak?
i idac tym rozumowaniem, czy powiadomienie bedzie tylko w oknie rozmowy? czy moze zanim jeszcze rozpoczniemy z kims rozmowe jakas ikonka na liscie kontaktow lub w trayu, ze ktos zaczal juz produkowac do nas wiadomosc...?
jak to bedzie wygladalo?
Arael
mmm, te puste wiadomosci to mogły być informacje o pisaniu właśnie, z resztą w XMPP żeby otrzmać takie informacje musimy o nie najpierw "poprosić" czyli -> wysyłamy wiadomość, która ma info odnośnie zadarzen ktore chcemy oytrzymac, i tak dostajemy piekne info 'composing' ... chyba, ze rozmowca uzywa exodus'a ktory z natury odsyla tylko info o pisaniu pierwszej wiadomosci po naszej, o pisaniu kolejnej juz sie nie dowiemy :)
Sija
CODE
## wXP UI   --- stopComposing cnt=1073742482 ---
## wXP UI   --- composing cnt=1073742482 ---


do czego to moze sluzyc... tongue.gif
hao
API rozsyła do wtyczek odpowiednie polecenia... Tylko jeszcze wtyczki nic sobie z tego nie robią smile.gif
case
QUOTE(hao)
API rozsyła do wtyczek odpowiednie polecenia... Tylko jeszcze wtyczki nic sobie z tego nie robią smile.gif

naucz je hao :!:, naucz :!: :!: :twisted: heh
Przemekc1
Mógłby być z tego nawet fajny bajerek biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.