Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Lista
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
wolverine
Jestem dostępny i wszystko jest ok tylko wszyscy (według listy) są niedostępni
hao
Wybacz, ale nie za bardzo rozumiem :? laugh.gif
wolverine
A teraz ohmy.gif
hao
QUOTE
Ten problem zglosil wolverine na forum lecz slabo go wyjasnil...
Zdarzylo sie kilka krotnie, ze po wlaczeniu konnekta ja bylem widoczny (badz mialem status zgodny z wybranym w konekcie) natomiast lista nie wskazywala obecnosci dostepnych osob (poprostu byli widoczni jako niedostepni a napewno mieli statusy dostepny/zaraz wracam)
Pojawialy sie dopiero po kilkukrotnym zmianie statusu z niedostepnego na dostepny lub inny.
Podejrzewam, ze problem tkwi w sposobie komunikacji z serwerem gg - prawdopodobnie ta sama przyczyna jest winna za bledne wskazanie (czyli niedostepny) zaraz po dodaniu kontaktu do listy


Zdażyło mi się to również, ale tylko na jednym koncie ...
Po dodaniu kontaktu do listy po prostu nie była wysyłana informacja o dodaniu do niej kontaktu (już jest) ... Podczas logowania Konnekt wysyła numery kontaktów, których statusy chce otrzymać (czyli po prostu wszystko z listy oprócz ignore'ow i ukrytych) ... Problem w tym, że czasem serwer GG nie odpowiada ... I nie mam pojęcia czemu. Na jednym z kąt (tym na którym czasem nei pojawiały się statusy) zdażało mi się również rozłączanie na żadanie serwera GG ... Podejrzewam więc, że problem leży po stronie serwera i być może wykrycia na koncie "nieprawidłowego" klienta sad.gif ... Nie wiem zbytnio o co chodzi, ale jak rozwiążę problem to dam znać smile.gif
hao
A! Zauważyłem jeszcze jedno ... Jaja pojawiają się na koncie, na którym korzystam czasem z oryginalnego gadu ... Być może to jest jakiś trop smile.gif
wolverine
Węszą,
Myszkują,
Pilnują,
Filują,
Kontrolują,
Nie ma co narzekać ci z icq na pewno nie mają takich specjalisów jak my w Polsce 8)
Ludwik
QUOTE(hao)
Po dodaniu kontaktu do listy po prostu nie była wysyłana informacja o dodaniu do niej kontaktu (już jest)

Ja nadal muszę robić restart Konnekta żeby dowiedzieć się jaki status ma osoba którą dodałem do listy kontaktów. A przecież, z tego co czytałem o protokole gadu, wystraczy że klient wyśle specjalne powiadomienie o nowym kontakcie do serwera (?)
hao
Żeby było śmiesznie, klient to robi... Sprawdź sobie logi...
Ludwik
No ale COŚ musi robić nie tak (czyli inaczej niż orginalny klient) skoro gg dostaje, a konnekt nie. (i np. http://gg.siedziba.pl/ też dostaje [?])
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.