Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kUpdate
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
MiLKA
Witam,

Wpadl mi do glowy pomysl na rozszerzenie mozliwosci wtyczki kUpdate. Moja propozycja to mozliwosc pobierania przez kUpdate innych wtyczek, nie tylko staminowych. Jak ja to widze... kUpdate by pytal sie wtyczki czy ma gdzies w internecie wystawiony plik XML w ktorym bylyby zapisane informacje o nowych wersjach, jesli tak, to podczas sprawdzania aktualizacji, kUpdate by pobieral tego xmla i dopisywal by do drzewka odpowiednie pozycje. Nie obciazalo by to serwera Konnekta dodatkowo, a bylaby latwa mozliwosc aktualizacji wtyczek (jak juz wspomnialem "nie-staminowych")

update: i jeszcze jedno, biorac pod uwage takie podejscie, dopoki user nie sciagnie wtyczki to nie bedzie jej widzial
Aule
Kiedyś też o tym myślałem, ale nie posunąłem się , żeby przelać myśli na forum. Zresztą mój plan był tylko zarysem tego co MiLKA napisał.
piotr.ek
MiLKA nie tylko ciebie takie pomysly nachodza jak widzisz smile.gif Tez mi sie to marzy, sczegolnie przy coraz wiekszej ilosci wtyczek - bardzo fajnie by bylo, gdyby byly one aktualizowane via kUpdate.
hao
Szczerze mówiąc, już teraz jest to możliwe od strony serwera (dwa osobne powiadomienia o nowej wersji, lub wybrane w profilu w jednej...

Mogę jednak zrobić możliwość dodania nowych adresów do sprawdzenia (zarówno automatycznie - wszystko razem, jak i oddzielnie) ...
Jeżeli zadowoli was tylko pole tekstowe z adresami w osobnych linijkach, to może być to zrobione i już w jakiejś najbliższej poprawce
konrad
moze byc smile.gif a kiedy bedzie cos nowego ?
ps: dlaczego nie dziala bramka 1rstwap ? wtyczka znaczy... sad.gif
ps2: jak mozna wyczyscic liste ost. 'adresow' w oknie sms ? np. mail, blog,etc..
kox
QUOTE(MiLKA)
kUpdate by pytal sie wtyczki czy ma gdzies w internecie wystawiony plik XML w ktorym bylyby zapisane informacje o nowych wersjach, jesli tak, to podczas sprawdzania aktualizacji, kUpdate by pobieral tego xmla i dopisywal by do drzewka odpowiednie pozycje. Nie obciazalo by to serwera Konnekta dodatkowo, a bylaby latwa mozliwosc aktualizacji wtyczek


Tylko czekać aż ktoś włamie się młodemu wtyczkopisarzowi i jego wtyczkę 'k.alendarzyk' zamieni na 'twardziele.k destroyer' a my to wszystko ściągniemy sobie tongue.gif
To taki żart, ale ja uważam, że lepsze byłoby jedno centralne nazdorowane przez kogoś miejsce z wtyczkami. Coś jak KWEB, albo nawet sam KWEB. kUpdate mógłby wyświetlać po prostu wszystkie wtyki tam znajdujące się i już.
Flind
ja tez uwazam ze nadzor jakości powinnien być, bo zrobi by się straszny bajzel
hao
System kUpdate operuje na poziomie plików na Waszych dyskach... Trzeba go odpowiednio skonfigurować, podać zależności, grupy plików, daty, rozmiary, pełnione funkcje, dodatkowe parametry... Nie da się tych informacji ot tak wyciągnąć z katalogu w kWeb'ie, a my z kolei nie zamierzamy aż tak drobiazgowo sprawdzać wrzucanych wtyczek i dołączanych, kupdate'owych definicji...

Mogę co najwyżej udostępnić skrypty php'owe do odpalania lokalnie, tworzące paczki i definicje, a w kUpdate dać możliwość pobierania definicji z dodatkowych lokalizacji...
MiLKA
QUOTE(hao)
Mogę co najwyżej udostępnić skrypty php'owe do odpalania lokalnie, tworzące paczki i definicje, a w kUpdate dać możliwość pobierania definicji z dodatkowych lokalizacji...

Takie rozwiazanie byloby bardzo dobre, aczkolwiek dobrze by bylo nie udostepniac tego na stronie do pobrania wszystkim tylko zainteresowanym i majacym troche wiedzy "wtyczkopisarzom". Najlepszym pomyslem (moim zdaniem) byloby utworzenie strony (serwisu) której zadaniem byloby weryfikowanie wtyczek, oraz w przeciwienstwie do katalogu, przedstawiac wiecej informacji o danej wtyczce. Opcja podlaczenia serwisu do kUpdate bylaby wspaniala :). Mam nadzieje ze strona KPlugins taką sie stanie, no i ze uda mi sie ja skonczyc przed koncem wolnego :) (tj. do konca tygodnia)

Jeszcze jedno, podczas tych kilku dni wolnego co ostatnio mam, przemyslalem dokladniej sprawe KPlugins i KPlugins Team. Zainteresowani co zdazyli sie juz dowiedziec na czym mialo by to polegac, wiedza, ze zarowno strona jak i team mial na celu wypromowanie tworzenia wtyczek poprzez upublicznianie kodu zrodlowego stworzonych przez nas wtyczek. Obecnie moim zamyslem jest, aby strona KPlugins objela "patronat" nad wszystkimi wtyczkami, niezaleznie od tego czy autor dostarcza zrodla czy nie. A team KPlugins do ktorego mialby kazdy chetny wstep, zajmowalby sie tworzeniem dalej wtyczek upubliczniajac zrodla. Stworzenie takiej strony nie ma na celu konkurowania z katalogiem na stronie Konnekta, a jedynie odciazenia Hao od nadzorowania katalogiem. Trosze zszedlem z tematu, ale co tam ;) Mam nadzieje ze Hao wypowie sie co uwaza na temat tej inicjatywy :)
hao
Macie nasze błogosławieństwo i linka w odpownich miejscach smile.gif
konrad
czyli ? smile.gif
Lukas77
mam jeszcze propozycje żeby była możliwość okresowego sprawdzania czy jest coś na kUpdate... np. co godzinę lub do ustawienia sobie, sprawdzaj na strcie, sprawdzaj co (tu pole do wpisania) itd. Wiem że aktualizacje nie są codziennie, ale to dla desperatów, którzy nie moga się nowych wersji doczekać (mówię też o sobie biggrin.gif) - a zwłaszcza teraz jak będzie możliwość wstawiania linków do kUpdate z zew. wtyczkami...
Ja mam komputer nieraz nawet kilka dni włączony bez restartu i konnekt cały czas na nim chodzi, gdyby nie forum mógłbym przeoczyć aktualizację nawet o kilka dni...
Co wy na to??
drivex
QUOTE(Lukas77)
mam jeszcze propozycje żeby była możliwość okresowego sprawdzania czy jest coś na kUpdate... np. co godzinę lub do ustawienia sobie, sprawdzaj na strcie, sprawdzaj co (tu pole do wpisania) itd.  Wiem że aktualizacje nie są codziennie, ale to dla desperatów, którzy nie moga się nowych wersji doczekać (mówię też o sobie biggrin.gif) - a zwłaszcza teraz jak będzie możliwość wstawiania linków do kUpdate z zew. wtyczkami...
Ja mam komputer nieraz nawet kilka dni włączony bez restartu i konnekt cały czas na nim chodzi, gdyby nie forum mógłbym przeoczyć aktualizację nawet o kilka dni...
Co wy na to??


ale po cio z tego co mi wiadomo jak aktualizacja sie pojawia to kupdate automatycznie informuje o tym ze jest mozliwosc sciagniecia czegos nowego smile.gif
case
QUOTE(drivex)
ale po cio z tego co mi wiadomo jak aktualizacja sie pojawia to kupdate automatycznie informuje o tym ze jest mozliwosc sciagniecia czegos nowego smile.gif

niestety K sprawdza sam tylko przy uruchamianiu, a potem juz tylko recznie. przydatna propozycja
piotr.ek
QUOTE(case)
niestety K sprawdza sam tylko przy uruchamianiu, a potem juz tylko recznie. przydatna propozycja

Z tym tylko ALE, ze minimalny czas to np. 2-3 dni przy automagicznym sprawdzaniu. Po co generowac zbedny ruch i obciazac serwer? Desperat jest zdolny do kazdego poswiecenia i smialo moze sam se klikac w miare mozliwosci i ochoty biggrin.gif
hao
Zazwyczaj pierwsza wychodząca wersja następnego dnia poprawiana jest kolejną... Dzień-dwa zwłoki są więc idealne smile.gif
piotr.ek
QUOTE(hao)
Zazwyczaj pierwsza wychodząca wersja następnego dnia poprawiana jest kolejną... Dzień-dwa zwłoki są więc idealne smile.gif

Otoz to smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.