Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wybieranie profilu
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
karambol
Szukałem, szukałem i... nie znalazłem, więc piszę.

Chodzi o wybieranie profilu zabezpieczonego hasłem. Mam kilku użytkowników konnekta, jedni mają hasło na profil inni nie. Problem opiszę w punktach (może będzie prościej)

1. Włączam k -> pojawia się okienko wyboru profilu i prośba o hasło
2. wpisuje hasło, zmieniam użytkownika i
2.1. pole z hasłem zmienia się na szare (disabled), lub
2.2. udaje się kliknąć ok i wyskakuje błąd hasła.

Muszę więc robić to tak:
Po otwarciu okienka z profilami wybieram użytkownika, klikam ok, pojawia się błąd, po czym dopiero mogę wpisać hasło, kliknąć ok i następuje zalogowanie do profilu. Trochę to kłopotliwe i szczerze mówiąc wygląda mi na bug?

Druga sprawa to nadal nie poprawiony problem z plikiem msg.dtb przy ustawieniu hasła na profil, ale o tym było...
hao
Pierwsza sprawa:

Gdy zmieniasz aktywny profil Konnekt jeszcze nie wie, że jest on zabezpieczony hasłem. Dlatego dopiero po zatwierdzeniu zmiany, gdy profil jest wczytywany i ma hasło pojawia się o nie monit...

Druga sprawa:

Po założeniu hasła najbezpieczniej K zrestartować...
karambol
Pierwsza sprawa:

Fakt. Działa to tak jak mówisz. Problem w tym, że w moim przypadku monit pojawia się dwa razy (w końcu to to samo okienko). Raz aby wybrać/zmienić profil i drugi raz aby podać do niego hasło.
Chyba możnaby to zrobić jaoś prościej, np. wybieram profil, wklepuje hasło, klikam OK i jestem zalogowany...

Druga sprawa:

Restartowałem, nie pomogło - musiałem skasować msg.dtb.

P.S.
Chodzi mi głównie o uproszczenie w/w sytuacji, a nie opisywanie jak je obejść. Wg mnie coś takiego jak logowanie do profilu można chyba zrobić szybko i za jednym razem.... czy nie można?
UNK
mozna zawsze zrobic sobie skrot i uruchamiac K z parametrem ustawiajcym dany profil ktory odrazu jest ladowany, okienko bedzie sie pokazywalo tylko raz
CODE

"{sciezka gdzie znajduej sie K}" -profile={nazwa profilu}


i to powinno racej uproscic sprawe
karambol
nie, nie i jeszcze raz nie! biggrin.gif:D:D

jeżeli jest opcja wyboru profilu to ja chcę mieć możliwość wpisania hasła, wybarnia użytkownika, kliknięcia ok i zalogowania się do profilu. (w tej właśnie kolejności) :evil:

biorąc pod uwagę kolejność pól w okienku wyboru profilu, podana przezemnie kolejność wydaje mi się najbardziej intuicyjna.

będę się tego domagał, z zacięciem rozpieszczonego bachora. :wink:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.