Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: ulepszenie wyszykiwarki
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Bora
bardzo przydatna byłąby opcja szukania po dacie.
Np czasmi brat mi mówi wiesz były do ciebie rozmowy i wyłączyłem ci gg i teraz musze sie dowiedzieć a takto w wyszukiwarce podałbym date i miałbym rozmowy z dzisiaj.
UNK
yyy przepraszam bardzo ale nie wiem czy sei pomylilem czy nie
to jest forum o Konnekcie czy GG ?? tongue.gif

PS. w K masz taka dobra funkcje, ze poki wiadomosc nie zostanie przeczytana to bedzie wyswietlana inforamcja w trayu i na liscie (Twoj brat czyta wiadomosci do Ciebie (?) )
hao
Nie nie, to jest dobry pomysł!
Bora
Drogi UNK jak zapewne wiesz niedawno wyszło szukaj do konnekt'u ('a ??? jaka jest poprawna forma ? ) które do tej pory było tylko ikonką w historii i w związku z tym chciałem dorzucić moją propozycje jak jeszcze bardziej ulepszyć szukanie.
Pozatym żeby wyłączyć konnekta trzeba sie do niego dostać czyli kliknąć w tray co powoduje odebranie wiadomości.
ps czy można dodać obsługe skrótów ?? (np klawisze ctrl+alt+k powoduje wywołanie głownego okienka).
Spójrz na pole dołączył i ilość postów to może domyślisz sie że jednak wiem co to konnekt i o czym jest to forum.

A teraz już konec złośliwości.

Czy jako dodatkową opcje można dodać przedział czasu ?? Czyli szukaj od xx.xx do xx.xx.
I np żeby szukac od xx.xx do dzissja wystarczy zostawić wolne pole. podobnie wolne pole w od kiedy powoduje że szuka od samego początku.
Flind
QUOTE(Bora)
Pozatym żeby wyłączyć konnekta trzeba sie do niego dostać czyli kliknąć w tray co powoduje odebranie wiadomości.


sorry bora za zlosliwosc ale w ekstremalnych przypadkach jak to np: bylo ze w jabberze nie mozna bylo otworzyc wiadomosci bo sie konnekt zawieszal, zawsze mozna prawym guzikiem myszy kliknac w ikonke konnekta w trayu a potem wybrac "przywróć"

pomysl z szukaniem po dniach mi sie podoba bo nieraz glupi braciszek w szczerej checi przekazania nam informacji otworzyc ja i przeczytac a wtedy to jest juz problem sad.gif
Bora
QUOTE(Flind)

zawsze mozna prawym guzikiem myszy kliknac w ikonke konnekta w trayu a potem wybrac \"przywróć\"

Fakt jest takja opcja jakoś przegapiłem, pewnie dlatego że przywykłem do odbierania smile.gif).
Ale podejrzewam że skoro ja nie zauważyłem to o 12 latek będzie miał problem. smile.gif
hao
Można to niejako "obejść". W history/messages/dir.xml zmieniasz FILES na ALL ... Po wybraniu wiadomości w drzewku historii zamiast katalogów wyświetlą się wszystkie przeprowadzone rozmowy sortowane datą...

Szukanie przedziałem czasowym oczywiście będzie.. W sumie dziwne że nie ma już teraz biggrin.gif
Jeszcze jakieś pomysły?
Olórin
tak, bardzo dobry pomysł

odpowiedni wygląd histori (dir.xml) już kiedyś zapodawałem, poszukajcie smile.gif rozmowy w jednym worku posortowane wg. czasu....
UNK
Bora sorry, nie zauwazylem ze juz jestes strym zutykownikiem, ale stwierdzilem tylko fakt

QUOTE(Bora)
wyłączyłem ci gg i teraz


ok nie chce byz dalej zlosliwy tongue.gif

no wiec co do tego skrotu >> patrz kDodatki tongue.gif
Bora
hehe bo to był cytam i bardziej chodziło o sieć niż komunikator smile.gif
Ale sorrka bo też mnie poniosło.
Wypas że szukanie będzie tak rozbudowane, szczególnie mi sie podoba użycie wyraźeń regularnych.
hao
Co to za szukanie, jak nie ma wyrażeń regularnych? Konnekt jest programem na pierwszym miejscu stawiającym upodobania komputerowych freaków biggrin.gif
Bora
no fakt dla zwykłego usera gg (k|K)onnekt* będzie czymś niezrozumiałym smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.