Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Porządek w wtyczkach
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
Bora
Mała prożba do wtyczkarzy.
Jeżeli robicie wtyczke trzymajcie sie jednej nazwy pliku b czasami głupio jak jest k.olej i potem kole.j .
Dzięi tem,u nie będzie dublownaia wtyczek i porządek smile.gif

Tak na marginesie
chyba coś nie tak z zmieniaczem ściągnąłem wersje 0.2 a w wtyczkach jest 0.1.1
bakerss
hmm jest Olewk a nie olej.k. czy jakoś tak tongue.gif
Aule
Olew.k. Wiesz co to był Whistler?? Teraz sie to Windows XP nazywa. k.Olej to był włąsnie taki Whistler. A Olew.k to Windows XP. Hao napisał, że nie ma w tym nic złego, że wtyczka sie nie nazywa k.costam/lcostam, a inaczej.
UNK
pz16 nei chodzi o to ze wtyczke nie nazywa sie kCostam czy jakos tak, tylko chodzi o to ze wtyczka zmiania swoja nazwe w kotrej wersji, co prawda nei powinno sie tak dziac, no ale nazwa na bardziej "przyjazna" jest wskazana tongue.gif
Aule
CHodziło mi o to , że kOlej to była tzw nazwa robocza. Taka tymczasowa, rozumiecie no nie??
Bora
pz16 chyba nie skumał o co biegało.
Chodziło o 2 różne nazwy plików do tej samej wtyczki.
Podejrzewam że w przypadku updata'u wtyczek przez kUpdate może to powodować dublowanie wtyczek bez wiedzy usera.
Aule
Pz16 dokładnie skumał o co chodzi. :wink: ALe Pz16 mówi, że kOlej to była nazwa testowa, taka dopuki nie wymyśli lepszej( kOlej źle sie kojarzyła ). A zresztą Pz16 sie pytał na forum co do zmiany, a pytanie było rozpatrzone raczej pozytywnie. Pz16 wię o tym, że wtyczki mogą sie dublować i wie, że żeby tego nie robiły microsoft wynalazł fascynującą f-cję. Klikasz prawym na pliku i z menu wybierasz usuń, albo prościej, zaznaczasz plik i naciskasz shift+del. :wink:
Bora
odrazu poczułem sie podbudowany.Jednak wiedza społeczeństwa na temat komputerów jest wieksza niż sie spodziweałem i wiedzą o takich magicznych sztuczkach tongue.gif.
Żeby zapobiec takim problemom moze przyda sie wprowadzić jedną stałą z nazwą wtyczki żeby progra wykrywał nazwy po tej stałej a nie nazwe pliku??
Nie wiem jak to jest rozwiązane wiec wtyczkopisarze powinni coś więcej o tym wiedziec.
Potem tylko podczas kompilacji wystarczyłoby zmeinić jedną definicje.
Aule
Teoretycznie jest coś, gdzie sie podaje nazwę wtyczki, ale nie wime gdzie to jest wykorzystywane..... Bo Olew.k i kOlej mają tą samą nazwę tam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.