Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ja sam na liscie
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
cRoMo
Niestety nie ma mozliwosci zoabczenia samego siebie na liscie kontaktow (taka mozliwosc jest w gg). Po dodaniu siebie do listy widoczny jestem jako nieaktywny. Moze to blachostka, ale mimo wszystko biggrin.gif
Loud3R
no przydaloby sie wink.gif
hao
A mogę wiedzieć do czego by się przydało??

Z mojej strony to tylko gmatwa kod bo serwer bodajże nie zezwala na wiadomości do samego siebie (i nie podaje statusu) ...
cRoMo
Przede wszystkim mozna sprawdzic status .. czy napewno jest widoczny (szczegolnie jesli mamy opis do statusu). Ponadto - to moze diwne ... ale to jest najlepszy sposob na sprawdzenie czy rzeczywiscie jestesmy podlaczeni do serwera. A gmatwanina ??? Nie wydaje mi sie zeby autorom GG chcialo sie gmatwac w kodzie dla takiego, co jak co, ale szczegoliku. Co ty na to ?
hao
QUOTE
Nie wydaje mi sie zeby autorom GG chcialo sie gmatwac w kodzie dla takiego, co jak co, ale szczegoliku.


Wydaje mi się że GG jest zupełnie inaczej skonstruowane ...
Tak w ogóle to Konnekt jako taki nawet nie wie, że kontakt na liście jest "nami" ... Natomiast wtyczka gg NIE BLOKUJE wysyłania/odbierania wiadomości/statusów do samego siebie ... Wygląda więc na to, że serwer nie przesyła nam tych informacji ... A skoro nie przysyła to znaczy, że tak naprawdę nie jest nam to zbytnio potrzebne ...
cRoMo
Zle zrozumiales - mi nie chodzi o to, zeby mozna bylo wysylac wiadomosci do samego siebie, ale o to, abym mogl sam siebie widziec na liscie jako aktywnego - chodzi przede wszystkim o to, aby byl widoczny opis (jesli ustawiony) no i to czy rzeczywiscie jestesmy podlaczeni do serwera. Mysle, ze to ostatnie byloby szczegolnie przydatne w wersji beta, bo od razu byloby wiadomo czy jestesmy podlaczeni czy nie (a mozna hipotetycznie zalozyc ze w programie bylby blad ktory pokazuje, ze jestesmy podlaczeni, a w rzeczywistosci nie jestesmy). Poza tym, zawsze moze sie pojawic jakis blad z opisami (myslac przyszlosciowo - nawet jesli do tej pory nikt nie zauwazyl takiego bledu we wtyczce gg, moglby sie on pojawic we wtyczkach do tlenu/ICQ)
Wciaz uwazasz ze jest to takie niepotrzebne ?
[/quote]
Loud3R
jestem za a nawet przeciw tej propozycji wink.gif) wg mnie to tez sie przyda (nie jest niezbedne ale nie zaszkodzi) biggrin.gif - a tak wogole to kiedy jakas nowa wersja ?????? czekamy na te sms wink.gif
hao
Ehhh ... Może wytłumaczyłem to zawile ale przytoczę to jeszcze raz

QUOTE
...wtyczka gg NIE BLOKUJE wysyłania/odbierania wiadomości/statusów do samego siebie ... Wygląda więc na to, że serwer nie przesyła nam tych informacji ...


Oznacza to mniej więcej tyle :
- Fakt że dodaliśmy samego siebie do listy kontaktów nie robi żadnego wrażenia na programie (traktuje go normalnie jak każdy inny, nie ignoruje, nie olewa, nie nic innego)
- Wg. powyższego - gg.dll wysyła na serwer zarówno fakt , że chciałby znać status kontaktu o naszym numerze, jak i wszystkie wysyłane wiadomości do nas samych ... (jak ktoś mi nie wierzy, niech podejrzy konnekt.log)
- Skoro więc nie widać naszego statusu na liście, ani nie dochodzą wiadomości, oznacza to tyle, że SERWER NIE WYSYŁA TYCH INFORMACJI
cRoMo
Wporządku. NIe bede sie klocil wink.gif o cos, co da sie sprawdzic. Ale w takim razie jak to sie dzieje ze w gg jestesmy widoczni (bo wiadomosci nie da sie wyslac - program wykrywa ze to my sami i z menu nie da sie wyslac widadomosci)? Zatem wychodzi na to ze gg nie pobiera informacji o statusie i polaczeniu z serwera tylko wstawia to, co przed chwila sami podalismy ? To chyba jedyne logiczne tlumaczenie bo skoro mowisz ze "SERWER NIE WYSYŁA TYCH INFORMACJI". Jesli tak jest to sprawa zamknieta smile.gif
Loud3R
to moze chociaz zrobic tak zeby wlasny kontakt pobierl stan statusu nie z serwera a z ustawienia programu (co ustawimy,jaki opis- to widac)
A swoja droga w gg5 to o dziala idealnie - pobiera stan chyba z serwera
pzdr
hao
QUOTE
to moze chociaz zrobic tak zeby wlasny kontakt pobierl stan statusu nie z serwera a z ustawienia programu

To juz gmatwa kod bo wymaga innego traktowania "wlasnych" kontaktow ... Poza tym, to juz jest bez sensu, bo aktualny status pokazywany jest w trayu i na pasku statusow, a opis w menu statusow GG...
QUOTE
A swoja droga w gg5 to o dziala idealnie - pobiera stan chyba z serwera

Nied wiem , wiem ze konnekt na pewno nie dostaje od serwera tych informacji (chyba ze libgadu cos blokuje ale wyglada na to ze nie)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.