Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Informacje o kontakcie
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Flind
Narazie dostrzegłem dwa poważne błędy w nowym okienku informacji o kontakcie dostosowanym do vCard

-po ustawieniu płci dla kontaktu w podsumowaniu elegancko wyświetla czy jest kobieta czy mężczyzna, lecz w zakładce więcej za każdym razem sie resetuje i jest napisane ze płeć nieznana
-wyświetl jako po wyłączeniu konnekta zmienia wartość z podanego nazwiska na login, jaki ma ten użytkownik. Narazie testowałem tylko na jabeerze, ale na GG pewnie tak samo sie dzieje. Dotyczy to tylko zmian, które sie dokonuje po ostatniej aktualizacji.
- a tak przy okazji by nie zakładać nowego topiku. Po wyszukaniu użytkownika w katalogu i wciśnięciu dodaj kontakt nie zostaje dodany to listy kontaktow:(
Piett
Co do pierwszych 2 przypadków, sprawdzilem i faktycznie tak się rzeczy mają jak opisał kolega Flind, tak więc nie jest to przpadek "odosobniony" smile.gif,
z tym że zmiany w kontaktach GG działają jak trzeba i zapisują się poprawnie.
hao
Po wyszukaniu, przynajmniej u mnie, dodaje bez problemu... Pozostałe dwa przypadki potwierdzam i sprawdze...

[Update]

Sprawa z płcią - w podsumowaniu płeć ustalana jest na podstawie ostatniej litery imienia... Jeżeli ręcznie ustawisz płeć (lub wczyta się z katalogu), zostanie tam na wieki smile.gif

Jabbera właśnie sprawdzam...
Flind
konnekt pamieta jaka to plec lecz i w podsumowaniu ladnie nam to udowadnia lecz w zakladce wiecej w tym rozwijanym menu jest pokazane ze plec nizznana a powinno wyswietlac to co jest zapisane. sorry wiem ze jest to bzdet nie wiele wadzacy ale nie dalo by sie tego poprawic kiedy?smile.gif


co do dodawania po wyszukaniu kontaktu to przepraszam. nie wiem jak ja to zrobilem ale wczesniej sie meczylem i meczylem i w koncu dodalem recznie kontakt. nie wiem czemu mi to nie wyszlo bo rzeczywiscie dziala
UNK
Flind to nie jest bzdet nie wiele wadzacy tylko bug w mojej wtyczce, odkrylem go dosc niedawno i narazie nei wiem jak sobie z nim poradzic tongue.gif
wylacz wtyczke, zmien plec, wlacz wtyczke spowrotem i powinno byc ok, przynajmniej u mnie tak jest
Wtyczka: kStatus
Flind
Nie wiem czy tak powinno byc. ale raczej nie. denerwujace jest to ze jesli podajemy adres to napis Adres w przeciwienstwie do innych nazw jest duzy i podkreslony. Moznaq by to poprawic.

mam zainstalowana opstanioa beta w ktorej niby mialo byc cos poprawione z formatowaniem tekstu

Załączniki

hao
Eh, zaraz pojedzie 3 już, mam nadzieję ostatnia poprawka.

Napis ADRES, podobnie jak PRACA wyróżnia sekcję podsumowania... Dlatego jest specjalnie większy i podkreślony...
Sahasrara
1. Ja mam jeszcze uwagę do kontaktów bez ksywy/imiona i nazwiska - mam wtedy na górze jedną, samotną kropkę. Wiem że to detal, ale np. nie wiem po co miałbym dobierać nicka jakiemuś agentowi. wink.gif

2. Jeśli nie podamy daty urodzenia kontaktu, otrzymamy ", mężczyzna." w informacjach o kontakcie.

3. Ten podkreślony i pogrubiony "adres" nie zawsze pasuje...
Madej
Zauwazylem jeszcze jedno... Jesli kontakt nie ma wpisanego adresu, wtedy informacje o IP/aktywnosci itd. sa wyrownywane do lewej strony. Po wpisaniu adresu wszystkie te informacje sa wysrodkowane. Wyglada to troche dziwnie :?

Update:
Najnowsza poprawka rozwiazala problem biggrin.gif Teraz juz wszystko jest na swoim miejscu biggrin.gif
MiLKA
hmm... moze to niedopatrzenie, ale w adresie zawsze dopisuje ul. co bardzo brzydko wyglądu jak ktoś w adresie zamiast ulica ma np. aleja albo plac. Proponuje proste sprawdzanie pierwszych trzech znakow ;p
kox
A czy dałoby radę, żeby ten GroupBox zajął całą powierzchnię zakładki Podsumowanie i rozszerzał się razem z oknem? W tej chwili okno mam duże a opis zajmuje połowę i pokazuje się scrollbar, którym trzeba przewijać opis.
lucas_mcs
co do wyszukiwania kontaktu, bo tez kiedys mialem z tym problem ale do tego doszedlem, jak sie juz wyszuka trzeba jeszcze kliknac na osobe i dopiero 'dodaj'.. to niby jest wiadome jak sie wyszukuje kilka osob, ale jak sie szuka jednej osoby po numerze to odruchowo odrazu klika sie na dodaj i dlatego 'czasem' nie dziala. smile.gif
werw0e
co do wyszukiwania kontaktu to mam taką propozycję żeby było
"wyszukaj na liście" dzięki czemu możemy sprawdzić czy np już nie mamy czasem tego numeru;]
Olórin
Takie wyszukiwanie w sumie łatwo zrobić biggrin.gif, ale może lepiej sprawdzać czy nie mamy już takiego uid'u na danej sieci(można mieć na innej [kopi kjabbera])?? jak bysmy mieli to pojawi się zonk smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.