Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kHelp
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
bakerss
Tak z nudów sobie zrobiłem http://www.k.help.prv.pl zbiór poradników do K. żeby stworzyć style, dźwięki itp smile.gif co myślicie o tym pomyśle? Warto dalej go rozwijać? I prosze bez oceny strony tylko ogólnie pomysł tongue.gif
Olórin
Może nie jest najładniejsze, ale pomysł super. Może lepiej wrzucić te texty do FAQ ??? zrobić kategorię tutoriale smile.gif, albo w obecnych powrzucaćsmile.gif
piotr.ek
QUOTE(djmaciek)
spox ja polecam wejsc na moje stronki
www.djmaciek.friko.pl
www.programsy.friko.pl

Bana temu panu.
niki
ten pan jest lekko denerwujacy :twisted:
hao
Wiadomość tego pana została usunięta smile.gif
case
QUOTE(hao)
Wiadomość tego pana została usunięta smile.gif

prze bzik po prostu z "tego pana" :wink:
UNK
co to wogule ma byc, czy te dwie strony choc troceh sa zwiazane z projetkem ??
to nie jest salon linkow przeciez tongue.gif
bakerss
Strone robie między innymi żeby poduczyć sie html'a i zrobić jakiś projekt smile.gif Jakby ktoś chciał pomóc to zapraszam smile.gif
Aule
Heh. Html mało ambitny, poucz sie lepiej PHP z MySQL'em tongue.gif
Puma
QUOTE(pz16)
Heh. Html mało ambitny, poucz sie lepiej PHP z MySQL'em tongue.gif


W html też można zrobić ładną stronę smile.gif To tylko taka maniera jak np. robienie stron w notatniku zamiast edytorze :wink:
Olórin
Puma - Zgadza się, bez php można zrobić bardzo ładną stronę, ja ostatnio pisze w XHTML'u smile.gif
Odnośnie edytora: ja ostatnio robie w Dreamwaverze wink.gif ale jako Coder, nie korzystam z WYSiWYG. Kolorowanie składni sie przydaje smile.gif

pz16 - jak ty sobie wyobrażasz prezentacje danych bez htmla ? tabelki a'la ascii art ;p HTML to podstawa.
Aule
Hehe. Ja nie mówei że bez html, ale PHP ułatwia robienie stronki. Bardzo ułatwia, więc po prostu sugeruje.
Olórin to ja uzywałem pierwszy wink.gif
Olórin
Ułatwia ale nie można powiedzieć że zastępuje, w php nie koniecznie trzeba tworzyć (X)HTML, można równie dobrze tworzyć XML, JPG'i, GIFy, PNG, czy nawet PDF biggrin.gif
Aule
Ej, mi chodziło o dynamiczną treść strny, np pobieraną z pliku txt, albo bazy danych... nie załamuj Olórin. laugh.gif
shw
pz16 - oj chyba przesadzasz - gosciu chce zaczac od podstaw, nauczyc sie html'a, a ty mu wyskakujesz z php... to tak jakby gosciu chcial sie nauczyc jezdzic na rowerze, a ty bys go wysylal na kurs extremalnie szybkiej jazdy terenowej tongue.gif

ten post przypomial mi, ze posiadam domenke konnekt.prv.pl i poprawilem przekierowanie na aktualny adres konnekta smile.gif
a moze ktos chce wykorzystac ladnie ta domenke?
karambol
Po pierwsze: PHP ma spore możliwości, ale... JSP ma większe -> przede wszystkim jest więcej narzędzi server side dla Javy. (kwestie zabezpieczeń PHP pominę)

Po drugie: Polecam TopStyle Pro 3 - świetny, tani edytod do css'a htmla i xhtmla. Wbudowana walidacja, code insight itp bajery... napisałem w nim już wiele stronek (nie wymagających języków skryptowych of course).

Po trzecie: Jeżeli macie ochotę popisać skrypty to proponuję NuSphere PhpEd, albo JCreator. W zależności w czym piszecie.

A do htmla jest świetny podręcznik autorstwa Pawła Wimmera... wystarczy poguglać.
MiLKA
QUOTE(karambol)
Po pierwsze: PHP ma spore możliwości, ale... JSP ma większe -> przede wszystkim jest więcej narzędzi server side dla Javy. (kwestie zabezpieczeń PHP pominę)

ile w PL jest platform hostingowych co udostepniaja JSP? swego czasu ja tez udostepnialem to ale jak tylko mialem dwoch klientow to serwer ledwo co zipial. Wiec reasumujac JSP jest dla b. wymagajacych no i b. wymagajace, co na nasze polskie warunki jest technologia jak narazie b. drogą
karambol
QUOTE(MiLKA)
Wiec reasumujac JSP jest dla b. wymagajacych no i b. wymagajace, co na nasze polskie warunki jest technologia jak narazie b. drogą


No tak.. zgadza się. Toteż nie mówię ja, aby udostęniać JSP w darmowych kontach dla każdego. Ale też miałem okazję w JSP pisać i wiem z (niedużego co prawda) doświadczenia, że praca jest o niebo wygodniejsza niż w przypadku PHP'a.
shw
karambol - jeden lubi rude, drugi jak mu smierdza stopy, a prawda jest taka, ze do jednych rozwiazan lepszy jest ten, a do innych inny jezyk.

do php'a ja polecam ze swojej strony Zend studio.
do html'a w sumie przyzwyczailem sie do pajaczka, chociaz zrobil sie zniego taki moloh, ze czesto wrzucam cos w rodzaju notatnika zamiast niego smile.gif
drivex
QUOTE(shw)
karambol - jeden lubi rude, drugi jak mu smierdza stopy, a prawda jest taka, ze do jednych rozwiazan lepszy jest ten, a do innych inny jezyk.

do php'a ja polecam ze swojej strony Zend studio.
do html'a w sumie przyzwyczailem sie do pajaczka, chociaz zrobil sie zniego taki moloh, ze czesto wrzucam cos w rodzaju notatnika zamiast niego smile.gif

pajaczek to najwiekszy badziew jaki tylko istnieje :/ uruchamia sie 2 godziny :/ kiedys byl ok a tera ? :/ zajaczek jest grejt ale i tak korzystam z dreamweaver'a smile.gif
shw
z pajakiem pracowalo mi sie milo do wersji 2000 pro, potem jak mowie - zrobil sie moloh i nie chce mi sie juz go wlaczac, ale przyznac trzeba, ze do nauki mily programik z uzupelnianiem kodu, podpowiedziami, kursami.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.