Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kBirth
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2
Aule
No więc, daje wam z mojej łaski wtykę kBirth w wersji już 0.1.0.1, gdyż w wersji beta oferowała ona duuużo mniej f-cji i uważam, że mało więcej moge w niej zaoferować na moim obecnym poziomie wiedzy, więc wersja 0.1.0.0 wyszła wczoraj, a dziś dodałem do niej zmeinne takie jak w Olew.k (równiez zmienną @age), więc jest "już" wersja 0.1.0.1.

UPDATE: Nowa wersja. Jest opcja dzięki której mozna już klikać na okienkio w kNotify. I porawiłem wykrywanie płci, bo wcześniej jak tylko jedna osoba była laureatem to zawsze wyśwetlało "Złóż jej zyczenia".

Załączniki

Flind
swietna wtyczka ale mam jedna prosbe.


jak sie ustawi inormacje o jubilatach do wyswietlania w k.notify to przy wlacaniu to to tylko tak przez ulamek sekundy mruyga i zaraz znika. takz e w 99% przypadkow nawet nie spostrzegam ze ktos ma urodzinny. mogl by to tak ustawic by nie znikalo odrazu tylko sie trzymal komunikat w k.notify do mometu klikniecia tak jak to jet w przypadku wiadomosc?
UNK
Mozna to zrobic zeby to bylo informowanie klikalne, ale jesli nie zdazysz zobaczyc kto ma urodziny, to w K masz przyciski, jesli ktos ma urodziny to po ncisnieciu powinno pokaza kto
kox
Nix w temacie K.Notify TO DO napisał:
QUOTE
w przyszlosci:
- dodam opcje limitu znakow w opisie (jak dla wiadomosci)
- nie bedzie klikalnych statusow
- nie bedzie wiecej rodzajow formatowania
- nie bedzie emotikonow ani obrazkow na K.Notify
Zapomnijcie o klikaniu w statusy.
MiLKA
Eee tam... przeciez juz teraz mozna stworzyc wiadomosc dla KNotify ktora bedzie wymagala klikania aby zniknac, tak wlasnie jest przeciez zrobione odbieranie wiadomosci
Aule
Wiem, że jest mozliwe i nawet nad tym myślałem. Swoją droga to dziwne że u was nie wyświetla normalnie(ok 15 s u mnie wyświetla). Ale ok, poprawie jako opcję.
Versago
Nie wiem dlaczego, ale mi przy tej wtyczce konnekt sie sypie, nie mozna go normalnie zamknac za kazdym razem jakis error, i jeszcze jedno czy ona sluzy do przypominania tylko o urodzinach naszych pan z kontaktow czy mozna tez panom ? bo mam na kolesiu ustawiona plec na mezczyzna itd, a jak daje przypomnienie to wywala ciagle "zloz JEJ zyczenia" Co robie nie tak ? smile.gif

P.S. jeszcze jedno, jesli ktos konczy przykladowo 20 lat to jest ok, ale jak juz np posuniety troche bardziej wiekiem i ma 22 pokazuje rowniez LAT, troche dziwnie to wyglda, ale to juz tylko szczegol.
Versago
Przepraszam pz16 to nie wina k.Birth, razem z nia sciagnalem nowa olew.k i to ona wyklada mi konnekta, w ciemno postawilem na twoja wtyke bo olewke mialem juz wczesniej i chodzila ok a teraz mam cos takiego, choc to raczej nie w tym watku ale co tam:
QUOTE
Critical Structured Exception caught. Preping more info...
Lock applied

Access Violation at 0x05361BB4
--------------------
Critical structured Exception \"Access Violation\" occured at adress 0x05361BB4 in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0x00]

inIM: 10106(0x12d6f8 , 0x0)(30B) [Olew.k->wXP UI]

Stack trace:
.00001BB4  [Olew.k_0.0.4.13]

.00002074  [Olew.k_0.0.4.13]

.00016C5B  [konnekt_0.6.19.108]

.00005A26  [ui_0.1.21.14]

.00005994  [ui_0.1.21.14]

.00005994  [ui_0.1.21.14]

.000173AC  [ui_0.1.21.14]




## [CORE]      Aborting...
Aule
Olew.k od ostatniej wersji robi jakieś dziwne błędy i nie mogę znaleźć gdzie...
A w chwili gdy juz pisaleś posta jest nowea wersja kBirth'a wykrywająca normalnie płeć.
case
QUOTE(Versago)
\"zloz JEJ zyczenia\"

mozna to zinterpretowac jako "zloz tej osobie (czyli jej) zyczenia" :wink:
Versago
ale @case, wczesniej to wygladalo mniej wiecej tak "Jas kowalski skonczyl 25 lat
Zloz JEJ zyczenia" smile.gif

Qrcze nie wiem dlaczego dopiero teraz zobaczylem ze @pz16 robi obie wtyczki k.Birth i olew.k , straszne niedopatrzenie z mojej strony, przy czym ta druga niestety musialem wylaczyc przez blad o ktorym pisalem w poprzednim poscie sad.gif
cRoMo
Moze by tak jeszcze opcja powiadamiania o zblizajacych sie urodzinach na x dni przed wlasciwa data urodzin? smile.gif
Aule
Mi nawet pasi. Ej a co byście powiedzieli na informacje o niektórych świętach, typu dzień kobiet, mężczyzn(który apropo dziś jest), babci, dziadka, dziecka( :wink: )?? Komendy juz są :wink:
Sija
QUOTE(pz16)
Mi nawet pasi. Ej a co byście powiedzieli na informacje o niektórych świętach, typu dzień kobiet, mężczyzn(który apropo dziś jest), babci, dziadka, dziecka( :wink: )?? Komendy juz są :wink:


jestem za biggrin.gif
kox
A dlaczego powiadamianie działa tylko poprzez knotify a przez okienko już nie? smile.gif
I moja propozycja: sprawdzanie dat już przy uruchomieniu programu, a nie dopiero w momencie połączenia z siecią gg.
shw
nie uzywalem jeszcze wtyki, wiec sorry, jak opcja juz jest, ale moze dodac powiadamianie na x dni wczesniej (x do ustawienia)
"Za x dni ktostam bedzie mial ktorestam urodziny. Moze przydaloby sie kupic prezent?"
Aule
QUOTE(cRoMo)
Moze by tak jeszcze opcja powiadamiania o zblizajacych sie urodzinach na x dni przed wlasciwa data urodzin? smile.gif
QUOTE(shw)
nie uzywalem jeszcze wtyki, wiec sorry, jak opcja juz jest, ale moze dodac powiadamianie na x dni wczesniej (x do ustawienia)
\"Za x dni ktostam bedzie mial ktorestam urodziny. Moze przydaloby sie kupic prezent?\"

Ktoś przed tobą już to napisał, czytaj posty... W new wersji jest taka mozliwość, ale z problemów technicznych nie mogę udosępnić, gdyż wykrywanie urodzin na x dni przed urodzinami dziwnie działa, szczególnie między 2 miesiącami jak ktoś ma urodziny np 1,2,3 któregoś miesiąca, a jest jeszcze miesiąc poprzedni. I jest komenda wyświetlająca kto ma urodziny w oknie rozmowy. :wink:
Aule
Nowa wersja. Poprawiony bug ze spacja na początku sms'u.
Inne:
[list]
[*] Komenda dodająca możłiwość zobaczenia jubilatów w oknie rozmowy.
[*] Możliwośc informowania o dniu kobiet i mężczyzn(testowe)
[/list:u]
Mogą byc problemy z nazwą pozycji w menu odpowiadającą za pokazanie jubilatów.

Załączniki

piotr.ek
Dlaczego nie widze tej wtyki na zadnej centralce? A co do informowania o swietach, to wydaje mi sie, ze K.Notes w przyszlosci moglby z tym sobie radzic...
Aule
Ty sie mnie pytasz czemu jej nie widzisz?? MiLKA powinien ją wsadzić, ale on nigdy czasu nie ma :roll: . Co do informowania, to narazie nie ma takiej opcji, jak będzie to nikt nie bedzie uzywał tej wtyki. To chyba logiczne?
werw0e
funkcja ukryta:
"Solenizanci" uważać na wielkość liter;]
parametr int //-1 wczoraj 0 dzisiaj 1 jutro
result ShortString - nie wiem jak to jest w c++biggrin.gif

nie jestem autorem tego dll!

Załączniki

piotr.ek
QUOTE(pz16)
Ty sie mnie pytasz czemu jej nie widzisz?? MiLKA powinien ją wsadzić, ale on nigdy czasu nie ma :roll: . Co do informowania, to narazie nie ma takiej opcji, jak będzie to nikt nie bedzie uzywał tej wtyki. To chyba logiczne?

Misztrzu, spokojnie tongue.gif Bylem swiecie przekonany, ze autorzy wtyczek nalezacy do KPlugins Team moga uploadowac nowe wersje swoich dll'ow niezaleznie od siebie... (inaczej, szczerze mowiac, nie mialbym ochoty byc memberem teamu tongue.gif)
Aule
Hehe. Może jak MiLKA skończy stronę to będzie taka możliwość. Ale tera to MiLKA musi na serwer wsadzić i zahostować, czy jak to sie zwie.
Olórin
Są na wiadomosc.info tongue.gif
MiLKA
QUOTE(piotr.ek)
QUOTE(pz16)
Ty sie mnie pytasz czemu jej nie widzisz?? MiLKA powinien ją wsadzić, ale on nigdy czasu nie ma :roll: . Co do informowania, to narazie nie ma takiej opcji, jak będzie to nikt nie bedzie uzywał tej wtyki. To chyba logiczne?

Misztrzu, spokojnie tongue.gif Bylem swiecie przekonany, ze autorzy wtyczek nalezacy do KPlugins Team moga uploadowac nowe wersje swoich dll'ow niezaleznie od siebie... (inaczej, szczerze mowiac, nie mialbym ochoty byc memberem teamu tongue.gif)

docelowo taka mozliwosc bedzie, a poki co to dostep do serwa mam tylko ja i narazie nie zanosi sie by ktos znal tam haslo wink.gif
struthio
a to mialal byc moja pierwsza wtyczka smile.gif
Aule
Możesz probować tak dla ćwiczeń. Pogratuluje Ci jak sie uda wykryć jakąkolwiek datę.
jareq
Nie wiem co sie mogło stac mialem ustawioną ta wtyczke i dzialala OK az tu pewnego dnia chcialem zobaczyc kto ma urodziny i nic poprostu wtyczka jest ale zachowuje sie tak jak by jej nie bylo nic nie pokazuje anie nie rozsyla zyczen nawet poznikaly te opcje w menu prubowalem cos z tym zrobic ale bez zadnego skutku :cry: ustawialem na liscie kontaktoow osoby zeby mialy urodziny np dzis czy jutro - a kBirth na nic nie reaguje nawet nie dziala polecenie w oknie rozmowy /zycenia ( bla bla bla) - ktore powinno dojsc do adresata jako tekst zyczen "bla bla bla" a nie dochodzi sad.gif
ps. chcialbym zaznaczyc ze mam ja właczona.
Prosze o pomoc!!
Aule
smile.gif Nie jestem pewny czy to to, ale wtyczka, żeby miejsca nie zawalać, ukrywa się, jeżeli nikt nie ma urodzin. Sorry, że tak długo musiałeś czekać, ale dopiero teraz chyba zrozumiałem o co ci chodzi.
misiuzeb
u mnie wtyczka imieniny wywala błąd przy próbie uruchomienia

"IMessageProc not foun"
jareq
QUOTE(pz16)
smile.gif Nie jestem pewny czy to to, ale wtyczka, żeby miejsca nie zawalać, ukrywa się, jeżeli nikt nie ma urodzin. Sorry, że tak długo musiałeś czekać, ale dopiero teraz chyba zrozumiałem o co ci chodzi.

Wiem ze ona sie ukrywa ale ja specjalnie roznym kontaktom na liscie przypisywalem ze mają dzisiaj czy jutro urodzony i chodzi o to ze kBirth wogole tego nie wykrywa :?
Aule
:? Kurde, mi wykrywa..... A ile dni do powiadamiania masz ustawionych??
Sleeva
u mnie jest tak:

ustawilem dzis (12 06) u kumpla urodziny ze niby swietuje on 15tego

przy standardowych ustawieniach powiadamiania na 7 dni naprzod wtyczka nawet sie nie zajaknela :/

przy ustawieniu powiedomienia na 3 dni - wyswietlilo sie to co powinno na poczatku przy logowaniu do sieci gg w knotify lecz zniknelo mimo ustawieneia w opcjach ze ma znikac po nacisnieciu. jakbym nie patrzyl szczegolnie to bym w ogole nie zauwazyl.

a z tymi dniami na ile naprzod informowac to chyba powinno dzialac na <= a nie tylko na =
Aule
To akurat problemem chyba ne będzie,
Aule
Nowa wersja kBirtha o numerku 0.2.3.4. Poprawiłem w niej informowanie o przyszłych urodzinach oraz mały błedzik z wysyłaniem, życzeń (opcja pojawiała się również, gdy ktoś miał urodziny za kilka dni).

Nową wersje można pobrać stąd: http://pz16.alternatywa.info/download/kBirth.zip
Sleeva
Na pierwszy rzut oczkiem - all dziala jak powinno, informuje na <= ustawiona liczba dni i k.notify czeka na klika (przy uzyciu /birthk).

jedyny problemik - informacja o urodzinach pokazuje sie w momencie zalogowania do sieci gg. najpierw pokazuje sie opis urodzin a pozniej opisy uzytkownikow z naszej listy. i tu niestety opis urodzin na klika nie czeka tylko znika.

"bardzo dobrze. dostatecznie" biggrin.gif
jareq
OK 8) sciaglem sobie wlawsnie tą najnowszą wersje i juz jest gitara biggrin.gif wszystko dziala jak nalezy :wink:
Aule
Co do znikania po starcie to był to efekt zamierzony smile.gif Ale jezeli chcecie, żeby pokazywało zgodnie z ustawieniami w ustawieniach no to mogę wypuścić nastepną wersję, z poprawioną tylko tą opcją.

Do pobrania ze starego linka.
jareq
O własnie!!! Tak by bylo lepiej!! Jak wypuscisz nowa wersje to daj znac!!! :wink: Ta wtyczka jest SUPER bardzo mi sie podoba!!!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
zenq
QUOTE(pz16)
Do pobrania ze starego linka.

ma sie rozumiec ze poprawione? smile.gif
Aule
Tak właśnie ma sie rozumieć. Zreszta nowe wersje wypuszczam na http://pz16.alternatywa.info. Zawsze można sprawdzić czy jest coś nowego. Proszę o nie wchodzenie spod Opery (ma jakieś problemy z xml'em i xslt'em). Olew.k też nowa wersja jest.
Sleeva
hmmm moze sie czepiam i moze nieslusznie ale zassalem 0.2.3.5 i w dalszym ciagu jak zaloguje mi sie do sieci gg i wywali opisy statusow kilku/nastu/ znajomych info z kbirtha znika sad.gif
lhs
pz16 - a może by tak zamiast "za 1 dzień" napisać "jutro" - ??
Sija
maly OT:

pz16, moze wlozylbys troche inwencji w tworzenie designu strony, a nie zrzynal layout z KPlugins [pomijam zmienione kolorki i naglowek], bo to jest poprostu zenada...
zimaq
kbirth nie działa (w każdym razie mi) z k 0.6.20.114
kbirth'a mam w wersji 0.2.3.5
gilek
dokładnie, kbirth nie działa z najnowszym konnektem
alberht
QUOTE(Sija)
pz16, moze wlozylbys troche inwencji w tworzenie designu strony, a nie zrzynal layout z KPlugins [pomijam zmienione kolorki i naglowek], bo to jest poprostu zenada...

jak dla mnie to ciut za duże rozdrobnienie miejsc z wtyczkami, chyba, że stworzysz własną centralkę, a co lay, to rzeczywiście - w oczy rzuca się podobieństwo do kPlugins
jareq
hmmm dziwne pierwsza część komunikatu się zgadza bo ona ma dzisiaj urodziny a nie za 1 dzień tak jak to jest w drugiej części komunikatu... Skąd to się wzieło :shock: aha i chciałem zaznaczyć że mam tylko jedną Dominikę na liście

Załączniki

.misiek
u mnie się działo jeszcze ciekawiej, ponieważ wyskoczyło mi podobnie jak tobie, że ktoś ma urodziny, pod tym że za -1 dzień, a najciekawsze, że ta osoba ma urodziny za dwa tygodnie, i wszystko jest dobrze wpisane <22.01> a zgłosił mi wcześniej :/
Aule
QUOTE(alberht)
QUOTE(Sija)
pz16, moze wlozylbys troche inwencji w tworzenie designu strony, a nie zrzynal layout z KPlugins [pomijam zmienione kolorki i naglowek], bo to jest poprostu zenada...

jak dla mnie to ciut za duże rozdrobnienie miejsc z wtyczkami, chyba, że stworzysz własną centralkę, a co lay, to rzeczywiście - w oczy rzuca się podobieństwo do kPlugins

Jako, że wcześniej tego posta nie zauważyłem, może dla tego, że jak wróciłem z wyjazdu to miałem ok 2000 postów do czytania, to wszystkiego nie czytałem, to odpowiem teraz. Alberhcie drogi wink.gif KPlugins aktualizuje tylko kilka osób, ja do tego nie mam żadnego dostępu, więc jak chce nową wersje dać to moge dodać ja na mojej stronie i kto chce to sobie ściągnie, a MiLKA i reszta będą mogli uaktualnić KPlugins jak oni będą mieli czas... Co do layoutu to chyba juz dawno nie ważne, ale skorzystałem z layoutu KPlugins, bo IMO jest całkiem ładny, a nie mam czasu na robienie layoutów. Zresztą obecny to też nie mój, tylko zrobiony 'na zamówienie' z moimi małymi przeróbkami.

Co do błedów to zobaczę o co chodzi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.