Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem, uszkodzenie plików [chyba]
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
StRuGi
A więc tak, zawiesił mi się komp. Po restarcie [twardym] Konnekt wywala mi komunikat
CODE
Plik C:\Document and Settings\Admin\Dane Aplikacji\stamina\konnekt\cfg.dtb nie może zostać przeczytany

I podkreślam że mam Win XP Professional, a pytanie moje brzmi:
Czy mogę jakoś odzyskać listę kontaktów ? Bo wszystkie pliki które są ładowane z tamtego katalogu są tak samo uszkodzone -__-
A może jakoś da się je odratować ?

EDIT: zapomniałem wspomnieć że dysk mam na NTFS
StRuGi
Nie może ktoś chociaż napisać "nie da się" ? Bo nie wiem czy mam przepisywać całą listę kontaktów [około 140 pozycji :/ ] :/
Olórin
tu powiedziec moze czy sie da tylko hao, najpewniej będziesz mu musiał dostarczyć uszkodzony plik...
StRuGi
To proszę o odpowiedź, który plik mam załączyć, żeby odzyskać listę kontaktów, bo o nic innego mi nie chodzi.
Olórin
z katalogu profilu cnt.dtb.
piotr.ek
Przydaloby sie tez co jakis czas uzywac zalaczonej wtyczki exPIMP, robic kopie plikow (ja czasem backupuje calego K), exportowac kontakty na serwer... do wyboru. Jak widac kilka mozliwosci jest, od ciebie tylko zalezy, czy z ktorejs z nich skorzystasz i nie znajdziesz sie w takiej sytuacji, jak teraz smile.gif
Sahasrara
(szept zza sceny) Automatyczne robienie kopii bezpieczeństwa ważnych plików...! Okresowe elsportowanie listy kontaktów na serwer gg...!
kox
QUOTE(Sahasrara)
Okresowe elsportowanie listy kontaktów na serwer gg...!
A mi eksport za cholerę nie działa już od poprzedniej wersji i nie mogę rozgryźć dlaczego :/

Edit: Ooo zadziałał biggrin.gif
Olórin
Mam pewną koncepcje jak zrobić ten okresowy export, ale musiał by pomóc hao, a mianowicie zrobić API exPiMP'a dla innyc wtyczek pod tytułem: "Zapisz liste kontaktów do tego pliku" a w drugim odciknu "Zapisz konfiguracje do pliku xyz" smile.gif
hao
Myślę, że umieszczanie swojej listy kontaktów i plików z hasłami nie jest najlepszym pomysłem!

Jeżeli nie czyta plików to i ja nic nie pomogę...
Spróbuj: Zrób kopię swojego profilu (konnekt.exe -profilesdir jeżeli nie wiesz gdzie jest). Skasuj cfg.dtb, uruchom K. Skasuj kolejne pliki o których napisze, że nie można ich przeczytać, bo najczęściej oznacza to, że faktycznie przeczytać się ich nie da sad.gif
Jeżeli miałeś profil zabezpieczony hasłem:
Kasujesz cfg , msg i cnt.dtb z kat. profilu (mając kopie zapasowe). Uruchamiasz K, zakładasz na profil TO SAMO hasło co poprzednio, przywracasz z kopii zapasowej tylko plik cnt.dtb... Jeżeli wyrzuci, że nie może go odczytać - obawiam się, że niewiele da się zrobić...

Jeżeli powyższe nie zadziała, wyślij mi na PW cnt.dtb ... W imieniu Twoich 140 kontaktów na liście proszę o nie umieszczanie tego bynajmniej na ogólnodostępnym forum (to ja skasowałem tego posta)...
hao
Olórin, nie wystarczy okresowa kopia plików *.dtb w profilu? Jest to
a) szybsze
cool.gif zajmuje mniej miejsca
c) łatwiej przywraca się do poprzedniego stanu...

ExPimp ma jedynie tę przewagę, że można wgrać tylko część starych kontaktów czy ustawień... Więcej 'za' nie widzę...
StRuGi
Uffff, po usunięciu pliku cfg.dtb odrazu Konnekt ruszył poprawnie smile.gif
Wielkie dzięki za pomoc wink.gif
EDIT: nurtuje mnie jeszcze coś, czy jak mi się coś zwali, a posiadam całą historię w plikach .xml to czy mogę z nich jakoś wyciągnąć kontakty ? Chodzi mi o to że mam historię w Konnekcie, i właczam ją i pojawia się po lewej numer a po kliknięciu na jedną z rozmów pojawia się nick osoby którą miałem na liście.
Olórin
możesz liste kontaktów do xml'a exportować exPiMP'em biggrin.gif no i oczywiście później zaimportować ;]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.