Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pytania i propozycje
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
kupczak
No to tak to mam kilka pytań i propozycji co do Konnekt'a, bo od ostatniej wersji, której ówcześnie urzywałem, a przestałem na rzecz AQQ dużo w Konnekciku się zmieniło. No zacznę od pytań:
:arrow: Słyszałem, że idzie jakoś ustawić żeby zamiast dźwięków (np. podczas oglądania TV) może migać scroll lock, możecie powiedzieć gdzie to się ustawia
:arrow: Gdzie wpakować wtyczki do k.bot'a
A teraz propozycje:
:idea: Zmiana kolorów okna programu, coś a'la gg (zamiast skórek)
:idea: Dodawanie osób do kilku grup jednocześnie
:idea: Opisy pod kontaktami
:idea: Przeglądarka usług dla Jabber'a
:idea: Możliwość przypisania określonych ikonek, określonym konntaktom
:idea: Możliwość zmiany położenia wszystkich ikonek, coś a'la Psi
:idea: Jeżeli będzie opcja podana wyżej to chciałbym, aby ikonki można było powiększyć do rozmiarów znanych z innych komunikatorów, bo mi tu jakoś pusto.
:idea: Ikonka emotikonek, która wyświetlałaby ich listę w oknie rozmowy
:idea: Edytowanie tekstu (B, I, u)
:idea: Przesyłanie obrazków komunikatywne z siecią GG
No to chyba wszystkie moje propozycje, głównie mające za zadanie upodobnić (przynajmniej powierzchownie) Konnekt'a do wszystkich polskich komunikatorów, aby nowych użytkowników nie odstraszać brakiem takich opcji.
Aule
Wszystko już było..... Do migania jest wtyka kMigacz by Olórin, a kBot jest niesuportowany(katalog KBOT). Propozycje były już nieraz wałkowane, wszystkie......
Olórin
numeruje "żarówki"
1. skórek nie bedzie, do tego służą stylexp lub windowsblinds
2. lista kontaktów będzie w postaci drzewka
3. będzie, jest nawet to w faq
4.to będzie następny ficzej kjabbera jaki zrobi hao smile.gif
7. cos hao keidys wspominal o 24x24 px
8.kiedys ma byc wink.gif
9. jak wyzej...
MiLKA
..ciach...
[quote=kupczak] :arrow: Słyszałem, że idzie jakoś ustawić żeby zamiast dźwięków (np. podczas oglądania TV) może migać scroll lock, możecie powiedzieć gdzie to się ustawia[/quote]
kmigacz

[quote=kupczak] :arrow: Gdzie wpakować wtyczki do k.bot'a[/quote]
pz16 no to co ze nie supportowane, do katalogu: konnekt/kbot[/quote]

[quote=kupczak] :idea: Zmiana kolorów okna programu, coś a'la gg (zamiast skórek)[/quote]
hint: zmien styla jesli uzywasz windowsa >= xp

[quote=kupczak] :idea: Dodawanie osób do kilku grup jednocześnie[/quote]
bylo juz kiedys, z tego co pamietam zapowiadane na 0.7

[quote=kupczak] :idea: Opisy pod kontaktami[/quote]
jak wyzej.... chyba ze wczesniej Hao cos zrobi z lista kontaktow ;p

[quote=kupczak] :idea: Przeglądarka usług dla Jabber'a[/quote]
napewno bedzie, trzeba tylko poczekac

[quote=kupczak] :idea: Możliwość przypisania określonych ikonek, określonym konntaktom[/quote]
ciekawa opcja... nie powiem, napewo tak da sie zrobic z wtyczki dla wlasniej sieci, nie wiem jak dla innych sieci (Hao?), jest tak, to mozna by cos takiego zrobic

[quote=kupczak] :idea: Możliwość zmiany położenia wszystkich ikonek, coś a'la Psi[/quote]
z mila checia przywitalbym takze i ta opcje smile.gif

[quote=kupczak] :idea: Jeżeli będzie opcja podana wyżej to chciałbym, aby ikonki można było powiększyć do rozmiarów znanych z innych komunikatorów, bo mi tu jakoś pusto.[/quote]
cos Hao mowil ze przymierza sie do tego, bodajze przy dyskusji o nowych ikonkach

[quote=kupczak] :idea: Ikonka emotikonek, która wyświetlałaby ich listę w oknie rozmowy[/quote]
w planach przyszlosciowych dla kIEview

[quote=kupczak] :idea: Edytowanie tekstu (B, I, u)[/quote]
nowe kIEview to ma

[quote=kupczak] :idea: Przesyłanie obrazków komunikatywne z siecią GG[/quote]
wtyczka gg.dll jest juz przystosowana, slyszalem ze juz jakies prace byly robione (nie od Hao) ale chyba zostany narazie wstrzymane
Olórin
QUOTE(MiLKA)
QUOTE(kupczak)
:idea: Przeglądarka usług dla Jabber'a

napewno bedzie, trzeba tylko poczekac

Hao mówił mi niedawno że to bedzie w najblizszym czasie robione.
QUOTE
QUOTE(kupczak)
:idea: Przesyłanie obrazków komunikatywne z siecią GG

wtyczka gg.dll jest juz przystosowana, slyszalem ze juz jakies prace byly robione (nie od Hao) ale chyba zostany narazie wstrzymane

Winthux próbował to zrobić, ale zabrakło mu czasu/umiejętności do skończenia tego sad.gif
kupczak
QUOTE(pz16)
Wszystko już było..... Do migania jest wtyka kMigacz by Olórin, a kBot jest niesuportowany(katalog KBOT). Propozycje były już nieraz wałkowane, wszystkie......

pz16 rozumiem Cię, że wszystko było, ale nie chciało mi się przeglądać kilkunastu tematów, aby poszukać mojej odpowiedzi, a wszystkim którzy odpowiedzieli serdecznie dziękuję. Wiecie też ze mnie głupi człowiek, bo zamiast najpier FAQ zobaczyć to pisze na forum, ale cóż mam jeszcze kilka pytań.
Pytania
:?: Dlaczego niektóre zmienne nie wyświetlają się oknie tytułowym programu np. {UID}
:?: Czy można jakoś ustawić, aby kMigacz migał inaczej dla wiadomości, a inaczej dla wiadomości
:?: Czy wtyczki do k.Bot'a działają, bo gdy wpakuję je do katalogu kbot w katalogu konnekt to nie widze jakoś działalności tych wtyczek
Mam jeszcze pewną koncepcję dotyczącą interfejsu w K, ale to pozostawie na później gdyż muszę ją jeszcze opisać dokładnie.
Aule
:wink: Ja też ci odpowiedziałem...
case
QUOTE(kupczak)
:?: Czy można jakoś ustawić, aby kMigacz migał inaczej dla wiadomości, a inaczej dla wiadomości

pewnie chodzilo Ci o dostepnosc uzytkownika i wiadomosc... nie jestem pewien, ale jesli wtyczka kozysta z biblioteki pex.dll to chyba sam dll musial by oferowac taka mozliwosc [inne powiadomienie (np. dluzej swiecaca sie lampka)]
QUOTE(kupczak)
:?: Czy wtyczki do k.Bot'a działają, bo gdy wpakuję je do katalogu kbot w katalogu konnekt to nie widze jakoś działalności tych wtyczek

skrypty [bo tak "wtczki" do kBot'a sie nazywaja] po wgraniu do katalogu wlacza sie w konfiguracji K
kupczak
QUOTE(case)
skrypty [bo tak \"wtczki\" do kBot'a sie nazywaja] po wgraniu do katalogu wlacza sie w konfiguracji K

A mógłbyś mi dokładniej napisać co zrobić po wgraniu do katalogu kBot skryptów w konfiguracji K, bo niestety nie wiem gdzie tego szukać, a tak po za tym czy trzeba coś jeszcze mieć aby odpalić skrypty k.Bot'a, bo nie jestem doinformowany.
case
QUOTE(kupczak)
QUOTE(case)
skrypty [bo tak \"wtczki\" do kBot'a sie nazywaja] po wgraniu do katalogu wlacza sie w konfiguracji K

A mógłbyś mi dokładniej napisać co zrobić po wgraniu do katalogu kBot skryptów w konfiguracji K, bo niestety nie wiem gdzie tego szukać, a tak po za tym czy trzeba coś jeszcze mieć aby odpalić skrypty k.Bot'a, bo nie jestem doinformowany.

hmmm... ogolnie, to kBot nie jest polecany gdyz powoduje multum wywrotek i bledow [uniemozliwia np. kozystanie z kJabber'a] :? dlatego juz chyba nikt nie kozysta z niego [a byla to niewatpliwie najlepsza wtyczka]

potestowac nikt Ci jednak nie zabroni: konfiguracja :arrow: wtyczki :arrow: kBot [o ile dobrze pamietam] i tam wybierasz na liscie, z ktorych skryptow [spostod tych, ktore masz w katalogu] chcesz kozystac, potem restart bota [lub K] i skrypty dzialaja

:idea: edytujac pliki *.lua [skrypty] w notatniku mozesz dowiedziec sie do czego sluza lub jakie komendy [a te z kolei wpisujemy po "/' (slash'u) w oknie rozmowy] wykozystuja

chyba na poczatek wystarczy tongue.gif
Olórin
W koncu jest możliwość wpisania innego interwalu migania, jak inaczej może migać??, będzie w nowej wersji możliwość ustawienia czy dla danego kontaktu ma migać na wiadomość smile.gif

Case - z pex'a nie korzystam biggrin.gif
case
QUOTE(Olórin)
Case - z pex'a nie korzystam biggrin.gif

no to drzwiczki sa otwarte :wink:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.