Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Uzupelnianie/dodawanie danych o kontaktach. Genialne?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
cRoMo
Kumpel podpowiedzial mi swietny pomysl, ja sam go troche "rozszerzylem".

Kazdy z nas wie jak bardzo meczace jest zdobywanie wszystkich danych o naszych kontaktach: data urodzenia, miejsce zamieszkania etc... Spojrzmy na taka oto strone (nalezy wlasnie do mojego kumpla). W obecnej wersji dziala ona w ten sposob, ze kolega moj podaje ja swoim znajomym, Ci ja wypelniaja i dostaje on maila z ich danymi. Pamietamy jednak, ze Konnekt zawiera od niedawna naglowki standardu vCard w polu "Informacje o...". Pomysl jest nastepujacy: kazdy zarejestrowany na forum/w systemie beta ma swoj login, wiec kazdy molgby dysponowac strona w formacie login.kontakt.konnekt.info (badz podobnie). Ruch mysle, ze niezbyt wielki (prosty formularz html bez zbednych bajerow), ewentualnie podac zrodlo dla tych, ktorzy chcieliby sami takowy formularz na wlasnym serwerze umiescic. Gdy nasz kontakt samodzielnie wypelni formularz, dostajemy na maila plik z wizytywka w formacie vCard (*.vcf), ktorego importujemy do Konnekta badz rowniez innych programow, jak np. TheBat!. Konnekt albo dodaje nowy kontakt (w co raczej watpie, bo najczesciej kontakt nasz, skoro z nim rozmawiamy, znajduje sie juz na naszej liscie), albo uaktualnia dane na podstawie numeru GG, ICQ, Jabber(...), ktory jest przeciez unikalny dla kazdego naszego kontaktu. Mysle, ze to niejednemu z nas ulatwiloby zycie smile.gif

Ciekawe co Wy na to biggrin.gif

PS. Wspomniany na poczatku kolega jest wspolautorem programu Kontaktuś (http://www.kontaktus.prv.pl/). Niestety, chlopaki pisza w Delphi (probowalem przekabacic tongue.gif)

PS2. Pewnie wielu z Was pomyslalo o automatyce w przypadku Jabbera, ktory trzyma liste na serwerach. Ale chodzi przeciez o nowatorstwo Konnekta biggrin.gif

PS3. Pomysl z login.kontakt.konnekt.info jest troche niepewny z racji tej, ze ktos, kto zna adres tejze strony (czyli nazwe naszczego ligonu) moze nas zalac... spamem. Kwestia do rozmyslenia.
Olórin
moze zrobic stronę, na ktorej po wpisaniu jednej z danych kontaktowych (gg/jabber/icq/mail) pokazuje nam inne formy kontaktu. Oczywiście wyświetlaie na spisie userów tych danych było by opcjonalne. Może bardziej obrazowo:
Mam na liście osobnika X na sieci gg(jida nie mam) i lezy gg, to wpisuje jego gg# w wyszukiwarke i pokazuje mi jego jid, ale jakbym jego imie/nick wpisał w wyszukiwarke to mi tych danych(gg/jid) nie pokaże chyba że osobnik X się na to zgodzi....

Myśle że jasno przedstawiłem moją wizje biggrin.gif

ps. Dlaczego wpisywanie jednej z danych kontaktowych? bo jeżeli osoba ma nas na gg to chyba nie będzie miała nic przeciwko temu abyśmy mieli jej JID, to zabezpiecza przed spamem, itp.
cRoMo
Eeee, mi bardziej zalezy na tym, zeby miec pelne dane dotyczace adresow zamieszkania, numerow telefonu, dat urodzenia itd. Uzupelnic recznie tylko jedno pole dotyczace JID tudziez GG to chyba nie problem?

PS. Pomysl z obowiazkowym JID chyba calkiem niezly, pod warunkiem, ze nikt fake'ow nie podaje. Moze inne madre glowy cos podpowiedza.
Olórin
można zrobić autoryzacje adresów gg/jabber przez biblioteke jabbera dla PHP i konto z transportem gg biggrin.gif

cRoMo - to był przykład, poprostu nie wszsyscy chcieli by aby ich dane znalazły sie publicznie wink.gif to wtedy podają to "na hasło" ;p Można by w oparciu o to i bramkę >> Jabber, wysyłanie swoich danych do osób...
cRoMo
QUOTE(Olórin)
cRoMo - to był przykład, poprostu nie wszsyscy chcieli by aby ich dane znalazły sie publicznie wink.gif to wtedy podają to \"na hasło\"

Ale przeciez zadne dane nie zostaja publicznie udostepnione - ankieta wypelniona przez "klienta" przesylana jest do Ciebie na maila w postaci pliku *.vcf.

Co do pozostalych propozycji - wszystko to kwestia rozwojowa, ale nawet najproszte rozwiazanie w takiej formie jak przedstawilem byloby jak dla mnie genialne biggrin.gif
Versago
ja sie podpisuje pod tym wszystkimi moimi odnozami, totalnie nie panuje nad lista i ludzmi z kontaktow, nie mam problemow z otrzymaniem od nich pelnych danych ale ale wyciaganie od wszystkich po kolei i uzupelnianie ich recznie toz to istny horror smile.gif
cRoMo
Versago, dokaldnie o to chodzi biggrin.gif. Moze jakos nie bardzo o to dbalem dopoki nie mielismy wtyczki typu kBirth, ale teraz zdecydowanie staram sie uzupelniac te dane.
Flind
fajnie by bylo gdyby mozna bylo przy pomocy konnekta otwierac wizytówki vcard. taka wizytowke bardzo łątwo zrobic w ksiazce adresowej z wiindowsa a potem tylko zainteresowanym osobom wyslac emailem.

dobrze gdyby mozna tez tworzyc wizytowki vcard przy pomocy konnekta wtedy nie trzeba by sie bawic jakimis microsowskimi narzedziami.

po dostaniu takiej wizytowki wystarczylo by tylko sobie ja zaimportowac do odpowedniego kontaktu
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.