Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przejściówki do plug-in'ów ;)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
§ender
>>to taka wariacja na temat mojego posta o ICQ.

Mam pomysł na wtyczkę do Konnekta. Wtyczkę, która uruchamiałaby wtyczki PoweGG\Mirandy\innej-konkurencji-co-ma-wtyczki, i emulowała (w ustalonym stopniu, oczywiście) ich SDK. Tylko pomyślcie - coś takiego zmiażdżyłoby konkurencje.

Większośćwtyczek jest na licencji GPL. O SDK'i nie będzie trudno. Skoro GPL to mamy prawo nawet przepisywaćkod, dodając jedynie "special thanks to".

Jeśli ktoś jest zainteresowany - dopisujcie się.
MiLKA
hmm... probowales kiedys przejrzec SDK Konnekta i ew. Mirandy? Mozna co najwyzej pisac wtyczke na dwa(trzy) fronty, przyklad takiego rozwazania dal Kaworu piszac jakas wtyczke dla Tlena i Konnekta w jednym DLL.

ps> nie ustawiaj tematow na przypietych, zainteresowani i tak przeczytaja
bakerss
Nie znam sie na tym ale chyba SDK konnekta i mirandy jest bardzo inne najwyżej można zaporzyczyc pomysł ale odrazu przepisywać wtyczke?
hao
Hehe .. GPL jest piekielnie restrykcyjną licencją... Przepisywanie kodu i wstawianie podziękowań to raczej abstrakcja... Chyba że mówiny o tworzeniu innego rozwiązania OS...

PowerGG miesza bezpośrednio w pamięci GG, Miranda o ile pamiętam działa na diametralnie innej zasadzie co K... Więc raczej niewykonalne... Ale jak ktoś ma umiejętności i chęci to nie przeszkadzam...
piotr.ek
To moze by tak odkleic te tematy...
Piett
ohmy.gif to by było coś pięknego, ale "emulowane", to slowo budzi we mnie raczej negatyne odczucia nie ma to jak prawdziwe smile.gif
Ale za dostęp do Tlena z konnekta jestem w stanie to znieść smile.gif)
Napisanie takiej wtyczki, ktora bylaby zgodna ze wszystkimi rodzajami bylo by badzi trudne a funkcjonalnosc ograniczona. To jak jak emulator wine w linuxie smile.gif niby dziala ale tylko w prostych zastosowaniach.
Prosciej by chyba bylo napisac takiego k.Tlena normalnie. A co do innych wtyczek...to chyba nie ma takich ktorych konnekt by nie mial tongue.gif

Pozdrawiam
Olórin
Aby coś takiego zrobić trzeba napewno mieć bardzo dużą wiedzę i umiejętności, ale i tak dużej części wtyczek nie udało by się uruchomić na takim cudzie. Jedyne dobrze działające emulatory jakie widziałem to konsol do gier (ePSXe,snes) 8)

Hao - z tego co wiem to wysyłanie wiadomości w wtyczkach tlena odbywa się przez.....wysyłanie xml'a bezpośrednio do serwera laugh.gif to też nie bardzo :-)
Aule
QUOTE(Olórin)
Jedyne dobrze działające emulatory jakie widziałem to konsol do gier (ePSXe,snes) 8)

Ej nie zapominaj o VisualBoy'u, IMO świetny emulator game boy'a.
No i to koniec mojego małego OT.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.