Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Rozmowa w sieci lokalnej
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
cRoMo
Wielu z nas posiada sieci osiedlowe i w ten sposob korzysta z dobrodziejstw internetu. Czesc z nas uzywa tez komunikatorow w stylu LanChat itp. do porozumiewania sie z innymi uzytkownikami sieci. Ale wiekszosc uwaza pewnie "po co dodatkowy komunikator skoro mozna uzywac jednego np. Gadu-Gadu". Problem w tym ze serwer gg czesto siada i wtedy nie ma mozliwosci uchwycenia nikogo (nikt praktycznie nie korzysta z tych innych komunikatorow). Propozycja jest taka (chocaz to jest pewnie pomysl na wtyczke a nie na implementacje bezposrednio w kod konnekta), aby program wyszukiwal innych uztkownikow w sieci lokalnej i pomimo padu serwera mozliwa byla rozmowa ze "wspolsieciowcami". Moznaby to w sumie rozwiazac na kilka sposobow. Pierwszy to aby w momencie rozlaczenia z serwerem wtyczki wysylaly sygnal broadcastu i wzajemnie sie identyfikowaly. Oczywiscie sygnal musialby isc co pare sekund (aby uwzglednic zmiany statusu innych). To jest rozwiazanie bez dedykowanego serwera i chyba najlepsze (na takiej zasadzie dziala LanChat). Drugie to z dedykowanym serwerem (taka mozliwosc jest w PowerGG - bodajze sie to Asgard nazywa). W takim przypadku serwer moglby byc uruchomiony na jednym z klientow albo stale na serwerze w sieci (jesli taki jest). Ale biorac pod uwage to, ze awarie sewera gg sa z reguly krotkotrwale, druga opcja jest zbyt skomplikowana.
Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze to pomysl na przyszlosc, ale moze jakis programista przechwyci pomysl i po opublikowaniu SDK popracuje nad tym ???
Maciej_Kowalewski
mam wrazenie ze wystarczy dopisac wtyczke, ktora realizuje chat'a w stylu lanchata smile.gif
wolverine
Nie mogę powiedzieć "ja zrobię tą wtyczkę" lecz powiem popieram smile.gif
BTW jeżeli asgard byłby już bardziej zaawansowany i można byłoby zakładać servery z prawdziwego zdarzenia to czy jak administratorzy mojej sieci założą takowy na serwerze z którym łączyłbym sie bezpośrednio a on bezpośrednio z serwerem gg to można by było ominąć firewall???
Maciej_Kowalewski
to ja powiem ze ja sprobuje napisac taka wtyczke smile.gif

a co do omijania fw: zalezy jak skonstruowany bylby ten lepszy asgard smile.gif
cRoMo
smile.gif No to tylko czekac na SDK
Maciej_Kowalewski
a pozniej jeszcze troszeczke az znajde troszeczke czasu smile.gif
(czyt. moze dojsc do pol roku wink.gif )
cRoMo
Przynajmniej ktos jest chetny smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.