Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Czy w Jabber'ze jest szyfrowanie rozmow?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Anrzej
Takie pytanie zadalem na forum jabberpl.org i oto jaka odp. otrzymalem:

> Jak w temacie. Jezeli ja i moj znajomy na przyklad mamy konta na jabber.org - to czy nasze rozmowy sa szyfrowane? (nie do pod-sniffowania Jezeli tak, to czy taka sama sytuacja jest jesli 2 osoby maja konta na innych serwerach jabberowych? Generalnie chodzi mi o szyfrowanie cos na ksztalt takiego jak w GG+PowerGG/Kadu/Konnekt (http://gg.wha.la/crypt/). Z gory dzieki za help.



> Można szyfrowć, ale musisz się wymienić z rozmówcą waszymi kluczami publicznymi i włączyć szyfrowanie podczas rozmowy. (przynajmniej tak jest w Psi)



Czyli rozumiem ze w PSI mozna szyfrowac rozmowy poprzez klucze PGP. Czy jest taka mozliwosc rowniez w Konnekcie Jabberowym?
case
a "[X] Łącz bezpiecznie (SSL)" w ustawieniach jabbera :?:
Anrzej
A dziekuje slicznie. jakos umknelo to mojej uwadze smile.gif
Marcin_B
QUOTE
\"[X] Łącz bezpiecznie (SSL)\" w ustawieniach jabbera

To jest szyfrowane logowanie tylko, rozmowa nie jest szyfrowana.

ps. Tak mi się wydaje bo nie używam tego plugina.
case
QUOTE(Marcin_B)
QUOTE
\"[X] Łącz bezpiecznie (SSL)\" w ustawieniach jabbera

To jest szyfrowane logowanie tylko, rozmowa nie jest szyfrowana.

szyfrowane jest polaczenie z serwerem, a wiadomosci sa wysylane przez niego przeciez, wiec wydaje mi sie, ze tez sa szyfrowane [takie domniemanie, bo nie wiem jak jest rzeczywiscie... zaraz ktos to sprostuje :wink:]
hao
Szyfrowane jest CAŁE połączenie... Teoretycznie połączenia między serwera też powinny być szyfrowane, nasz rozmówca też powinien łączyć się po SSL - wtedy nasza wiadomość przejdzie bezpiecznie całą drogę...

Póki co nie ma w K szyfrowania PGP
Gargamel
A jak to jest w sieci LAN (wew. IP)? Wykorzystuję SSL, powiedzmy w protokole Jabbera. Czy rozmowy na odcinku sieci lokalnej wędrują w postaci zaszyfrowanej?

Pozdrawiam
vojtek
Z tego co pamiętam to nie. Do tego służyła wtyczka GG Crypt, piszę w czasie przeszłym, bo teraz chyba nie działa ona najlepiej. Testowałem ją jakiś miesiąc temu, no i po godzinie bawienia się nią nie udało mi się, aby obydwie strony rozmowy miały rozmowę szyfrowaną (w sieci gg).
shw
hmm - serwer jest na zewnatrz, ale gadasz z osoba z tej samej sieci lokalnej czy serwer jest lokalnie?
w sumie - jakby nie bylo - jezeli oboje macie wlaczone ssl i sewer je obsluguje, to polaczenie jest szyfrowane.
Gargamel
QUOTE(vojtek)
Z tego co pamiętam to nie. Do tego służyła wtyczka GG Crypt, piszę w czasie przeszłym, bo teraz chyba nie działa ona najlepiej. Testowałem ją jakiś miesiąc temu, no i po godzinie bawienia się nią nie udało mi się, aby obydwie strony rozmowy miały rozmowę szyfrowaną (w sieci gg).

Hmm... Ale czy na pewno? Poza tym piszesz o GG, a czytałem że GG jeszcze nie wspiera SSL (tylko ma wspierać).

QUOTE(shw)
hmm - serwer jest na zewnatrz, ale gadasz z osoba z tej samej sieci lokalnej czy serwer jest lokalnie?
w sumie - jakby nie bylo - jezeli oboje macie wlaczone ssl i sewer je obsluguje, to polaczenie jest szyfrowane.

O którym serwerze mówimy? Ja miałem na myśli lokalne proxy.

Może uszczegółowię:
Załóżmy, że rozmawiam z osobą spoza sieci lokalnej. Czy posiadając włączoną obsługę SSL, odpowiedni protokół (Jabber np.), a także obsługę SSL na serwerze Jabbera z którym się łącze, istnieje możliwość podejrzenia treści rozmowy z innego komputera w sieci lokalnej?
Anrzej
QUOTE(hao)
Póki co nie ma w K szyfrowania PGP


To czym jest GGCrypt ?
G
QUOTE(hao)
Póki co nie ma w K szyfrowania PGP

Trochę wody już upłynęło i chciałem zapytać co z owym fantem?

Rozmawiam sobie np. z kolegą który używa Psi z PGP i chciałbym szyfrować rozmowę, lecz jedyne co dostaję to "[Ta wiadomość jest zaszyfrowana]".
Czy będzie szyfrowanie PGP w konnekcie? Pracuje ktoś nad tym? Plany jakieś? :)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.