Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z dwoma monitorami
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
kubek
Cześć, nowy na forum.

Konnekt rulez, ale mam problem. Uzywam dwóch monitorów, i chciałem sobie przenieść otwarte okno konnekta na drugi monitor (fajnie i przydatnie). Problem występuje, jeżeli zaznaczona jest opcja "Można dokować" można przenosić okno tylko na pierwszym - głównym monitorze. Jak się wyłączy tę opcję, można przenieść okno na drugi monitor, ale wszystkie nowo otwarte okna pojawiają się na monitorze pierwszym. Pojawia się tak też TIP z danymi użytkownika.

W załączniku jest screen z taką sytuacją. Opis zaznaczonego kontaktu pojawił się na monitorze pierwszym, konnekt jest na drugim.

Załączniki

lucas_mcs
jezeli masz dwa monitory lub wiecej to jeden ustawiany jest przez winde jako 'podstawowy' drugi jako 'dolaczony' - oczywiscie mozna se wybrac ktory mabyc ktorym, niestety to dziala na tej zasadzie ze kazde dowe okno pojawia sie na podstawowym, wiec musisz ustawic monitro na ktorym chcesz miec konnekta na podstawowy. i tak bedziesz mial metlik na poczatku, z tego co pamietam to programy (wordy i jakies inne) otwieraja sie w tym miejscu gdzie zostaly ostatnio zamkniete, ale np okna konfiguracji czy jakies okienka dialogowe otwieraja sie zawsze na podstawowym. np denerwujace jest jak na pulpicie monitora 'dolaczonego' wywolamy wlasciwosci to okno Własciwosci Ekranu pojawi sie na ekranie 'podstawowym'..

ew jak masz karte nvidi to jescze sprobuj w sterowniku poustawiac, pamietam ze moznabylo oszukac wina zeby wizdial jenen monitor, ale wyswietlal pulpit na dwoch. wtedy pasek zadan ciagnał sie przez dwa monitory a wszystkie okna pojawialy sie na srodku pulpitu czyli akurat na przejsciu miedzy monitorami (dobre jak masz chude ramki wokół ekranu)
kubek
Próba dobra, tylko właśnie o to chodzi, że chcę, żeby K był na monitorze "dołączonym", główny monitor jest do porgramowania, dołączony na pocztę i Konnekta.

Widzisz chodzi o to, że każda forma ma domyślne miejsce wyświetlania, które można ustawić, jeżeli konnekt jest na monitorze 2, jego forma(okno) widzi, że jest ustawione na monitorze 2. Okna mogłyby sprawdzać na którym monitorze odpalony jest K i dziedziczyć po jego formie.

Tip w tej chwili wyświetlany jest na współrzędnych bezwzględnych (np 1000, 400), a mógłby być wyświetlany względnie: ( 1000+monitor_offset, 400).

Offset monitora to rozdzielczość pierszego pulpitu. (lub nawet dwóch poprzednich, jak znajdzie się jakiś As co ma 3 monitory). Tak samo opcja przyklejania, jeżeli podłączone są 2 monitory mogła by "wpuszczać" na drugi.
Ja w tej chwili nie chcę pomocy, bo mimo lekkiej upierdliwości, jakoś sobię radzę, tylko zgłaszam, że zaistniał taki problem i może da się go usunąć w jakiejśtam kolejnej wesji. A uważam, że warto.

Dzięki mimo wszystko za odpowiedź.
PZDR
hao
Usunąć da się na pewno... Pytanie tylko jak konkretnie. Nie mam dwóch monitorów więc ciężko byłoby sprawdzić... Może masz jakieś konkretne wytyczne jak przystosować aplikację (czyste WinApi) do dwóch monitorów?
kubek
W czystym WinAPI to dokładnie nie wiem, a nie będę opisywał Ci jak to jest w Builderze, zapytam jutro kolegi jak rozpoznać monitory i jakie są funkcje i ew. parametry. Wtedy odpiszę.

PRDZ.
kubek
kubek
Czołem znalazłem ciekawe rzeczy w MSDNie.

Tu jest przykład wyświetlania okna na jednym z monitorów.
http://msdn.microsoft.com/library/en-us/gdi/monitor_9t0w.asp

tu jest zbiór dostępnych funkcji API:
http://msdn.microsoft.com/library/shared/d...gdi/gdi585_.xml

Pozdrawiam
Jak się dokładniej przyjrzę to jeszcze napiszę
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.